grandeur

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: grandeur

Příspěvek od tslany »

1) To na 90% bude motorek, nový stojí pětikilčo, taky mi to nefungovalo :)
7) Můžeš zkusit Osram Night Breaker Laser nebo Philips XtremeVision, D1S, pro výměnu světlo ven, pokud nepomůže tak bych řešil nové projektory, sviťlíp vím, že jednoho Grandeura už měli, nebo jestli si troufneš rozdělat světlo sám, tady je adaptér(akorát koukám není skladem v tuhle chvíli... buď se optat prodejce nebo to zbastlit sám :D ale je to práce jedno světlo na víkend to vyrobit a vycentrovat, pokud to chceš mít fakt úplně přesně rovně), projektory bych v tuhle chvíli koupil asi tady (kdyby se někdo sem vracel v budoucnu, už bych se tím neřídil a raděj si pohledal/zeptal se znovu)
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Reklama
 

Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od myšák 80 »

7) Za mě doporučuju sviťlíp, páč ten grandeur co ho tam měli, byl můj :D/ výsledek nepopsatelný, nesrovnatelný, prostě pecka.
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od Leendrix »

Čaute

Ad 1) hmm díky za odkaz na motorek :)
Ad 3) Nějak zlobí brzdy. Brzdí to dobře ale vydávají zajímavé zvuky. Plus je zajímavé takové skoro cvakání zleva zepředu když v nižší rychlosti brzdím a zatáčím doprava.
Ad 7) kolik tě to Myšáku stálo? :) Ať mám alespoň nějakou představu:) Moc se mi s tím drbat nechce, nejsem zase tak moc manuálně zručný :D
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od myšák 80 »

stálo mě to 16000,- +3000,- výbojky, což mi na chvilku usadilo, ale nakonec jsem do toho šel.
Výbojky jsem nechal vyměnit rovnou, páč když už se v tom vrtalo, tak aby to bylo komplet. Každopádně, jestli to teď udělají za stejnou cenu, dráž, nebo levnějš musíš zjistit sám. V únoru jsem byl na TK a pán mi pochválil jak pěkně to svítí.
Nutno říct, že nelituju jediný koruny, rozdíl je fakt markantní.
Přikládám obrázek na kterým je vidět rozdíl. Rád bych upozornil, že není focený na automat telefonem, ale zrcadlovkou v manuálním režimu na stejné nastavení. I úprava z rawu byla 100% stejná. Čili ten obrázek má výpovědní hodnotu rovnou zkutečnosti.
A všimni se třetího stromu napravo, kam svítily aby bylo trošku vidět starý světla (upgade šroubovákem směrem nahoru :-D) a jak vysoko resp. nízko a jak daleko svítí světla po úpravě.
Těžko říct, jaký rozdíl by byl, kdyby byly světla vyštelovaný už na fotce před.
Přílohy
potk.jpg
potk.jpg (35.81 KiB) Zobrazeno 6191 x
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od myšák 80 »

Na dálkových je to míň markantní, ale je to znát taky pěkně.
Každopádně hlavní výhoda světel po úpravě krom svítivosti, resp. dosvitu je šířka. Svítí to krásně i do stran, čili pangejty jsou osvětlený mnohem líp.
Přílohy
55704622_268483804070984_1907807739690614784_n.jpg
55704622_268483804070984_1907807739690614784_n.jpg (54.95 KiB) Zobrazeno 6192 x
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: grandeur

Příspěvek od Richard555 »

Jo hezký rozdíl - mám na Ix55 xenony a taky uvažuju o bixenonech, tys měl na Grandu taky xenony s D1S ? Dle fotek bych řekl, že výbojky máš 4300k - je to tak? Já teď objednal taky výbojky 4300k chci to zkusit, já tam zřejmě mám buď 5000k ale nejspíš 6000k Je to hodně bílý......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od Leendrix »

myšák: mno to je sakra rozdíl, hlavně u těch potkávacích a je to krásně seřízené. Rozhodně mám o čem uvažovat. Jen jsem se díval a v Ostravě jsem přímo nenašel firmu, která by se na to zaměřovala a prováděla přestavby ale ještě zkusím pohledat :D Nebo si někdy v budoucnu udělám výlet do Prahy za bratrem s autem :) :hyu:

Richard: jop Grandeur ma D1S xenony :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od myšák 80 »

Leendrix: ráno sem jim tam auto dal a odpoledne vyzvedl. Čili se to dá i výletově...

Richard: rád bych odpověděl, ale vůbec nevím. Jediný co vím je, že je to osram, nebo philips
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od Leendrix »

Pokud by měl někdo navíc český manuál na Grandeura tak bych ho koupil. Žel jsem loni zaváhal když jsem měl možnost. Od Hyundaie už se nedá sehnat, nemají žádný skladem :cry:

K autu jsem dostal jen německý manual a ikdyž jsem se učil 9 let nemčinu tak je to trápení :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: grandeur

Příspěvek od vrenn »

1) jsi si na 100% jistý, že je to závada? Není to jen deaktivované (jako že je)? Na mém TG je to taky dead, ale cíleně, na mnoha autech jsme to nechali udělat na servisu, protože spotřeba kapaliny se ti líbit nebude a její dolévání ob týden už vůbec ne. Ostřikovače světlometů jsou blbost a auta to mají jen kvůli nějaké pitomé směrnici EU. A prská to pak po kapotě, což není moc cool když ji máš čerstvě navoskovanou, žejo. Rozmysli a nech to radši být, světla si sem tam otři hadrem, když už budeš mít tu potřebu :lol: Stejně mouchy oprší.
2) zbytečné. Vlastnost převodovky, také nechat být. Budeš vyhazovat peníze z okna. K převodovce jen řeknu, že olej měnit po 60tkm a filtr se fakt nemění, musela by celá ven a rozkuchat. Mám 240tkm a šlape jak hodinky. Jo, když přehazuješ P R D, tak to má takový feeling, že se v převodovce něco ztěžka převalí, ale to je normál.
3) dělal jsem na TG před x lety v autoklempirstviDOTcz, podvozek dinitrolem, vejfuky stříbřenkou, dutiny. Rozhodně doporučuji na jakékoliv auto.
7) no, já jsem s xenony spokojený. Mám tam tuším Osram Xenarc Night Breaker Unlimited a k tomu v parkovačkách adekvátní diody, svítí fajn. Minimálně se většina lidí v dostatečném předstihu klidí z levého pruhu, takže vidět předpokládám jsou. Dálkáče má TG nic moc, paprsky jsou hodně úzce zaostřené, takže to svítí spíš do jedoho bodu před auto. Vlastnost/konstrukce světlometu, nenaděláš nic. Na druhou stranu to není nic hrozného. Musím říct, že světla jsou to jediné, co mě na autě dlouhodobě leze krkem. Od spodu se mlží. Mám podezření, že tam leze vlhkost dírama pro šrouby z nárazníku, takže to chci letos nějak dořešit.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: grandeur

Příspěvek od Richard555 »

Přišly mi objednané D1S 4300k od soudruhů z číny, ozkouším a dám vědět, zítra to nebude to musím na STK :wink: do konce týdne má být zima, tak se v tom šťourat nebudu, ale možná příští týden. Ale každopádně žádný vlnovec tam není jen baňka, plastový "bajonet" a plechová krabička s konektorem.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: grandeur

Příspěvek od tslany »

D2S z číny rovnou hoď do koše, nebudou svítit pořádně a hlavně jsou to sračky, u kterých ta baňka není dostatečně chránění před vyzařováním do parabol, takže ti ty projektory spálí mnooooooooooooohem rycheji než značkové výbojky. Kolik stojí výměna projektorů už tady máš napsáno, ať už sám svépomocí a nebo u někoho. Já bych na výbojkách nešetřil :)
vrenn píše:1) jsi si na 100% jistý, že je to závada? Není to jen deaktivované (jako že je)? Na mém TG je to taky dead, ale cíleně, na mnoha autech jsme to nechali udělat na servisu, protože spotřeba kapaliny se ti líbit nebude a její dolévání ob týden už vůbec ne. Ostřikovače světlometů jsou blbost a auta to mají jen kvůli nějaké pitomé směrnici EU. A prská to pak po kapotě, což není moc cool když ji máš čerstvě navoskovanou, žejo. Rozmysli a nech to radši být, světla si sem tam otři hadrem, když už budeš mít tu potřebu :lol: Stejně mouchy oprší.
2) zbytečné. Vlastnost převodovky, také nechat být. Budeš vyhazovat peníze z okna. K převodovce jen řeknu, že olej měnit po 60tkm a filtr se fakt nemění, musela by celá ven a rozkuchat. Mám 240tkm a šlape jak hodinky. Jo, když přehazuješ P R D, tak to má takový feeling, že se v převodovce něco ztěžka převalí, ale to je normál.
3) dělal jsem na TG před x lety v autoklempirstviDOTcz, podvozek dinitrolem, vejfuky stříbřenkou, dutiny. Rozhodně doporučuji na jakékoliv auto.
7) no, já jsem s xenony spokojený. Mám tam tuším Osram Xenarc Night Breaker Unlimited a k tomu v parkovačkách adekvátní diody, svítí fajn. Minimálně se většina lidí v dostatečném předstihu klidí z levého pruhu, takže vidět předpokládám jsou. Dálkáče má TG nic moc, paprsky jsou hodně úzce zaostřené, takže to svítí spíš do jedoho bodu před auto. Vlastnost/konstrukce světlometu, nenaděláš nic. Na druhou stranu to není nic hrozného. Musím říct, že světla jsou to jediné, co mě na autě dlouhodobě leze krkem. Od spodu se mlží. Mám podezření, že tam leze vlhkost dírama pro šrouby z nárazníku, takže to chci letos nějak dořešit.
Nesouhlasím s jedničkou, ty ostřiky jsou víc než užitečný. Utírat světla si koleduješ o poškrábání, já jsem rád za to, že ty ostřiky mám, do Miaty si budu dodělávat
Ad sedmička, ty dálkový jdou vyřešit přestavbou na bixenon, problém dálkových u Grandeuru je, že svítí zbytečně moc dolu. Stačilo by vypodložkovat dálkovou parabolu (nebo projektor) tak, že dálkový budou svítit čistě nad cutoff, pak je to úplně použitelné. Ale s bixenonem je to pravda mnohem lepší 8)
myšák 80 píše:Na dálkových je to míň markantní, ale je to znát taky pěkně.
Každopádně hlavní výhoda světel po úpravě krom svítivosti, resp. dosvitu je šířka. Svítí to krásně i do stran, čili pangejty jsou osvětlený mnohem líp.
K Brnu cestu mít nebudeš někdy? Nevěřím tomu, že Q5 VIP jsou širší, než Mobis D1S co tam byly, chci to vidět :D
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od myšák 80 »

Každý září jezdíme do Bořetic, tak se můžeš přijet podívat :-D
Nevím co je širší, ale do šířky to svítí víc nepopsatelně. Jestli za to může, čočka, výbojka, nastavení, nebo prostě jenom větší svit nevím a nehodlám se tím zabývat :-D
Ještě bych měl někde mít porovnávací fotku z jinýho místa a tam ta šířka byla vidět
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od myšák 80 »

našel jsem, víc v obhajování světel od sviť líp pokračovat nebudu, nejsem jejich obchodní zástupce, nýbrž spokojený zákazník
Přílohy
svd.jpg
svd.jpg (21.25 KiB) Zobrazeno 5979 x
svp.jpg
svp.jpg (18 KiB) Zobrazeno 5979 x
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 394
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: grandeur

Příspěvek od Leendrix »

Chtěl jsem se zeptat, řešil někdo možnosti handsfree hovorů? Předpokládám, že modely s navigací to asi mají vestavěné? Když mám klasické rádio tak asi není možnost přes nějaký modul to přidat že? Ono nemám na to ani žádné využitelné tlačítko :-k

to pak asi bude třeba využít něco bezdrátového. Ale hledám něco co je menší a zobrazuje i kdo volá :)

Ono by možná stačilo i něco takhle jednoduchého. Ikdyž to nemá zobrazení o volajícím.

https://www.ebay.com/itm/Universal-Wire ... SwtRBbjKoB

EDIT: ted se dívám, že by něco takového dokázal asi PARROT systém za poněkud vyšší cenu :)
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Odpovědět

Zpět na „GRANDEUR“