Grandeur - problém s brzdami

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tirpi
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2010, 12:49
Bydliště: Lovosice

Grandeur - problém s brzdami

Příspěvek od Tirpi »

Zdravim Všechny příznivce vozů Hyundai,

Koupil jsem si Grandera 3,3 v říjnu 2010, jako starší model 2007 vše funguje bezvadně, ale teď mě začal trápit problém s brzdama.
Při silnějším dobržďování se mi pedál propadne na podlahu a auto si jede krásně dál aniž by seplo ABS, pokud brzdu sešlápnu prudce(jako kdyby mi před auto něco skočilo) ABS sepne ihned a auto během chvíle zastaví.
Pokud měl někdo podobný, nebo snad stejný problém i na jiném autě, poraďte mi prosím co by mohlo být příčinou selhání brzd.

Díky s pozdravem Tirpi
Hyundai Grandeur 3,3 V6 LPG
Hyundai Elantra 2005 1,6i
BMW e30 2,0i V6
Škoda 105 od ségry
Reklama
 

jozo753
Příspěvky: 3
Registrován: 15 bře 2012, 20:08
Bydliště: Bratislava

Re: Grandeur - problém s brzdami

Příspěvek od jozo753 »

neviem co más s brzdami, ale ja by som to dal na diagnostiku priamo v hyundai, podťa mna je tam mechanická chyba, kedy boli menené kotúče,
chcem sa spýtať, idem aj ja kúpiť taký istý grandeur, chcel by som ho dať na LPG, ale
vsetci ma odhovárajú že to nebude fungovať správne a bude blbnúť elektronika a bude to
vyhadzovať rôzne chyby.
Akú maš na tom 3.3l spotrebu na plyn?
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grandeur - problém s brzdami

Příspěvek od Nexus »

zdravím nového budoucího člena :twisted:
Tirpi je už nějaký pátek neaktivní, takže ti s největší pravděpodobností asi neodpoví. Každopádně mrkni mrkni sem, něco se třeba dozvíš
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 5&start=30
záleží kde a jak budeš jezdit, ale podle mě dálky do 11l plynu jsou naprosto reálný :) pokud budeš mít plyn dobře seštelovanej, nebude spotřeba nijak zvlášť vyšší než na benzin... :wink:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Tirpi
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2010, 12:49
Bydliště: Lovosice

Re: Grandeur - problém s brzdami

Příspěvek od Tirpi »

Ahoj, chvilku jsem tu nybyl, narodil se mi kluk a dělám celkovou rekonstrukci bytu, ještě studuju, tak nestíhám.

Brzdy jsem vyřešil, chtěl jsem ušetřit, tak jsem koupil neoriginální přední destičky asi za cca 1500Kč a byly měký a prostě to nefunfovalo jak mělo, koupil jsem origoš v hyundaii za 3500Kč a auto brzdí jak má.

Co se týká toho plynu, přestavba stála 36.000Kč nádrž je místo rezervy, hrdlo na natankování je schováno pod víkem nádrže, vejde se do ní 55l plynu a najedu +- 400km podle stylu jízdy. Mě osobně žádné chyby nevyskakují a auto jezdí v pohodě.

Zdraví Tirpi.
Hyundai Grandeur 3,3 V6 LPG
Hyundai Elantra 2005 1,6i
BMW e30 2,0i V6
Škoda 105 od ségry
Uživatelský avatar
MichalM
*
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2011, 16:42

Re: Grandeur - problém s brzdami

Příspěvek od MichalM »

Tirpi píše:Ahoj, chvilku jsem tu nybyl, narodil se mi kluk a dělám celkovou rekonstrukci bytu, ještě studuju, tak nestíhám.

Brzdy jsem vyřešil, chtěl jsem ušetřit, tak jsem koupil neoriginální přední destičky asi za cca 1500Kč a byly měký a prostě to nefunfovalo jak mělo, koupil jsem origoš v hyundaii za 3500Kč a auto brzdí jak má.

Co se týká toho plynu, přestavba stála 36.000Kč nádrž je místo rezervy, hrdlo na natankování je schováno pod víkem nádrže, vejde se do ní 55l plynu a najedu +- 400km podle stylu jízdy. Mě osobně žádné chyby nevyskakují a auto jezdí v pohodě.

Zdraví Tirpi.
Ahoj, teda to je celkem šupec, když jsem podělil 55/400 to vychází na necelých 14litrů plynu? To jezdíš s cihlou? Já teda měřím spotřebu plynu od začátku a i přes problémy které jsem s plynem musel řešit nevzalo si to víc než 12,5l a to ještě jen když jsem jezdil 3/4 dálnic a 1/3 okres. V průměru si veme tak do 11,5l při 1/2 dálnice a zbytek město+okresky a ne vždy jedu předpisově. Co máš za plyn? BRC?Lovato? HL Propan? Můžeš sem hodit nějaké foto? Umístění reduktoru? Vstřiků? Dík
PS: Gratulace k svišťovi, taky na tom "pracuju" :D
Hyundai Santa Fe 2006 114kW AT Dynamic (9l/100km)
Uživatelský avatar
Tirpi
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2010, 12:49
Bydliště: Lovosice

Re: Grandeur - problém s brzdami

Příspěvek od Tirpi »

MichalM píše:
Tirpi píše:Ahoj, chvilku jsem tu nybyl, narodil se mi kluk a dělám celkovou rekonstrukci bytu, ještě studuju, tak nestíhám.

Brzdy jsem vyřešil, chtěl jsem ušetřit, tak jsem koupil neoriginální přední destičky asi za cca 1500Kč a byly měký a prostě to nefunfovalo jak mělo, koupil jsem origoš v hyundaii za 3500Kč a auto brzdí jak má.

Co se týká toho plynu, přestavba stála 36.000Kč nádrž je místo rezervy, hrdlo na natankování je schováno pod víkem nádrže, vejde se do ní 55l plynu a najedu +- 400km podle stylu jízdy. Mě osobně žádné chyby nevyskakují a auto jezdí v pohodě.

Zdraví Tirpi.
Ahoj, teda to je celkem šupec, když jsem podělil 55/400 to vychází na necelých 14litrů plynu? To jezdíš s cihlou? Já teda měřím spotřebu plynu od začátku a i přes problémy které jsem s plynem musel řešit nevzalo si to víc než 12,5l a to ještě jen když jsem jezdil 3/4 dálnic a 1/3 okres. V průměru si veme tak do 11,5l při 1/2 dálnice a zbytek město+okresky a ne vždy jedu předpisově. Co máš za plyn? BRC?Lovato? HL Propan? Můžeš sem hodit nějaké foto? Umístění reduktoru? Vstřiků? Dík
PS: Gratulace k svišťovi, taky na tom "pracuju" :D

Ahoj, díky za gratulaci , je to poklad :-)
U mě je problém že většinou jezdim ve městě, pokud se dostanu mimo, tak je spotřeba menší, měřil jsem jízdu po dálnici a při 130 Km/h si vezme do 10l to je pohoda, ale bez plynu bych si to nemohl dovolit, už nejsem sám a rodina něco stojí, zase jsem rád že když někam jedem, je kolem nás kus plechu a mam pocit že jsme v bezpečí v uvozovkách :-)
Teď si nepamatuju co mam za značku plynu, ale podívám se, zjistim a pokusim se sem dát i nějakou tu fotku, jestli se mi to podaří s profilovou jsem měl problém, většina členů má takovou pěknou a mě větší nepustil ten program uložit, třeba sem na to nemehlo :-)
Jinak práce na mimču je pěkná, výsledek je nádhernej. Zdraví Tirpi
Hyundai Grandeur 3,3 V6 LPG
Hyundai Elantra 2005 1,6i
BMW e30 2,0i V6
Škoda 105 od ségry
Odpovědět

Zpět na „GRANDEUR“