Manuál, příručka

Moderátor: Moderátoři

vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Manuál, příručka

Příspěvek od vrenn »

Já bych to nebastlil, dávat na limo to vidlácké dodělávalé led denní svícení je jak pěst na oko, to ať si dá na stodvácu šohaj z vedlejší vesnice, a k tomu rouru od komína a rychlý pruhy aby mu to pořádně jelo :mrgreen:
Já svítím xenony a na denní svícení kašlu, Grandeur je má dost výrazné a alespoň se při dálniční plavbě každý klidí z cesty. Je fakt, že jsem se naučil před vypnutím motoru světla vypínat a zapínat až po nastartování, aby výbojky zbytečně 2x neproblikávaly při startu (jak dobře víme, jejich životnost je daná na nějaké ty hodiny svícení a také na počet nahození výbojky, takže tímto se životnost prodlužuje). Na druhou stranu mě dost iritovaly vysvícené parkovačky, které ke xenonům moc esteticky neseděly, a osvětlení spz. To jsem vyřešil nákupem za pár kaček na dx.com (pošta zdarma, ledky za desetikoruny). Napiš si tam do vyhledávání "T10 LED" a vybírej - v dnešní době už se tam dají sehnat tak silné ledky, že by to asi jako denní svícení šlo použít. Po čase jsem si tam vzal i jednu pořádnou LEDku na osvětlení zavazadlového prostoru (výborná věc, jezdím často v noci) a jednu do stropního světla interiéru.

Co se výbojek týče, jedna mi zfialověla vzteky na podzim (poprvé za čtyři roky co auto mám, první majitel je někdy předtím už jednou měnil), řešil jsem to též párem Osram night breaker unlimited. Svítí skvěle.
Reklama
 

tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Manuál, příručka

Příspěvek od tslany »

Vysvícené parkovačky řeší Longlife od Osramu, a pro mě je teda lepší je mít co nejžlutější, ať právě vynikne kontrast s fialkama :) Dávad tam LEDky mi přijde jako prasárna, zatím jsem nenašel pořádnou LED která by svým rozptylem světla dokázala vlákno nahradit, a svítit parkovačkama jako denní svícení mi taky přijde ne moc ideální. Já bych prostě chtěl aby mi svítilo jen něco malýho vepředu pokud mám spínač světel na AUTO (s tím že se automaticky pak světla zapnou), abych jednak nesvítil interiérem (a tím pádem musel neustále štelovat kolečko s intenzitou budíků) a pak taky nechci svítit xenonama abych nevypaloval zbytečně parabolu.

Když už jsem u těch xenů tak ve světlech asi není elmag clonka na bixeny, že? Protože mi přijde divné že ikdyž mám světla vypnutá a dám houkačku tak se rozsvítí i xenon :hm Pokud by tam byla tak bych ji ale rád aktivoval, pokud není tak v budoucnu plánuji výměnu projektorů za bixenonová.

Jinak ohledně toho denního svícení už mám jasno, půjde to na dálková světla (podobně jak nechvalně známý AHD), konkrétně řídit to bude Arduino položené poblíž BCM, výstup na dálkové poleze přes Arduino až do relátek v motoru kde relátko nahradím spínacím prvkem aby mohla být realizována PWM regulace a já přitom nemusel tahat ani jediný drát navíc, s tím že to poběží na nějakých 20% v poloze AUTO, pokud se světla vlivem senzoru rozsvítí tak to zhasne, pokud do toho půjde svět. houkačka tak to na pár desítek ms vypne výstup a posléze připojí 100% houkačky, stejně tak po jejím puštění to na chvíli odpojí výstup a zas jej zapne na 20% - to aby to mělo nějaký viditelnější efekt čímž se to od AHD modulu docela liší. Nějaký hrátky se ztlumeným blinkrem, na to kašlu to je hovadina. Přemýšlel jsem i nad nějakým přisvícením do zatáček mlhovkama, ale do toho se mi moc nechce, zkoušel jsem jednu chvíli zapínat mlhovky ručně ale výsledek to moc nepřineslo, je to spíš jen na efekt - možná to do arduina naprogramuju s tím že by se to zapojilo později :D Nad čím ale reálně ještě uvažuji, tak aby při poloze AUTO a zapnutém ACC se rozsvítila jen palubovka, vnějšek zůstal vypnutej - takový to když člověk sedí večer v autě, čeká na někoho a pouští si rádio, buď mu displej svítí moc a na tlačítka nevidí, nebo zbytečně svítí i vnějškem auta.

Tolik k mému vyprávění, je to hezké takhle sepsané, teď si ještě najít čas projít detailně schémata vč. barev, zapsat co se nastrčí kam (nechci do ničeho řezat nebo pájet, vše chci realizovat průchodkama), sestavit testovací modul, otestovat a pak nasadit.
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Odpovědět

Zpět na „GRANDEUR“