Grandeur 2,2 CRDI, 114kW, r.v. 2007 - výměna oleje - kde je olejový filtr a jak vynulovat počítadlo servisního intervalu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
fafunek
Příspěvky: 3
Registrován: 22 srp 2019, 15:25

Grandeur 2,2 CRDI, 114kW, r.v. 2007 - výměna oleje - kde je olejový filtr a jak vynulovat počítadlo servisního intervalu

Příspěvek od fafunek »

Zdar borci,
od května 2019 mám Grandeura 2,2 CDRI, 114kW, r.v. 2007, aktuálně nalítáno doložených 128tis. km (najeli jsme s ním cca 10tis km) a za tu dobu jsme si ho celá rodina oblíbili. Velké a pohodlné auto, kufr velký jak mafiánského bosse, tj. pro 4 mrtvoly konkurenčního klanu :), klimoško uprostřed léta to vychladí do teploty mrazáku, topení předních sedadel při použití hrozí okamžitě po spuštění popáleninou II. stupně, atd., atd. ...
A asi ho i necháme a to i přestože nás už párkrát trochu potrápil na cestách ... - zhasínání motoru za jízdy - pořešeno výměnou snímače otáček klikové hřídele, stále se opakující rozsvěcení a zhasínání kontrolky check engine - nejprve kod 741 - chyba převodovky - tak jsem nechal vyměnit olej v převodovce, zkontrolovat, repase,... - vše dle servisu OK - kontrolka se však stále rozsvěcí..., rádio s navigací naprosto na h...o, ale od čeho máme mobil s navigací, že...
Tak a teď k dotazu dle nadpisu:
Chystám se na výměnu oleje, dle VIN si objednám filtry (olejový, vzduchový), těsnící kroužek šroubu, příslušný olej.
Za boha však nemohu najít (resp. si nejsem zcela jistý), kde se nachází olejový filtr - u všech aut, co jsem dosud měl a tento základní úkon si dělal vždy sám každých 10tis. km (Opel Astra 1,4 a Corsa 1,2, Volvo 740 2,3, Škoda Fabia 1,4 MPI, Peugeot 407 SW 2,2HDI BiTurbo, Peugeot 505 1,7GRD a další) byl filtr vždy jasně rozpoznatelný a celkem rovnou přístupný ihned po otevření kapoty.

U tohoto vozu však mám jen dojem, že je možná za motorem vedle EGR ventilu, ale úplně jistý si tedy nejsem. Sice to je taková ta plastový roura s kopulí nahoře, ale ... V přední části nic. Je možné, že se nachází dole, pod motorem...?

Dále mám dotaz na to, jak mám vynulovat a nastavit interval výměny oleje, když nemám k dispozici diagnostiku?
U všech dosavadních aut to šlo nastavením klíčku zapalování v určité poloze a vymačkáním tlačítka nulování počítadla kilometrů na požadovaný počet, pokud se nejednalo o auto, které mělo počítadlo mechanické a nic se tam nenastavovalo, jen si to musel majitel pamatovat či zapsat do servisky.

Přijde mi, že se jedná o stejná motor, jak je v Santa Fe - 2,2 CRDI 114kW. Moc videí, kde by se to dělalo na Grandeurovi však není, resp. jsem žádné nenašel.

Díky za případné odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Grandeur 2,2 CRDI, 114kW, r.v. 2007 - výměna oleje - kde je olejový filtr a jak vynulovat počítadlo servisního inter

Příspěvek od Деревенский »

Myslím že se Grandíci prodávali v hodně zemích pod jménem Azera. Do encyklopedie nacvakej Oil change Hyundai Azera a možná něco vyskočí.
директор путаницы
fafunek
Příspěvky: 3
Registrován: 22 srp 2019, 15:25

Re: Grandeur 2,2 CRDI, 114kW, r.v. 2007 - výměna oleje - kde je olejový filtr a jak vynulovat počítadlo servisního inter

Příspěvek od fafunek »

Dík za reakci, ale to jsem už zkoušel a bez úspěchu - vím, že Azera = Grandeur
Vždy se jednalo o Azeru s benzínovým motorem, nebo se ovládalo jinak, resp. mělo to jinou kapličku než mám já, tu před faceliftem.
Pokud bys věděl o Azeře s nafťákem 2,2 CRDI, dej prosím odkaz.
fafunek
Příspěvky: 3
Registrován: 22 srp 2019, 15:25

Re: Grandeur 2,2 CRDI, 114kW, r.v. 2007 - výměna oleje - kde je olejový filtr a jak vynulovat počítadlo servisního inter

Příspěvek od fafunek »

Děkuji za odkaz, video znám, ale bohužel, olejový filtr takto v přední části motoru nemám...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Grandeur 2,2 CRDI, 114kW, r.v. 2007 - výměna oleje - kde je olejový filtr a jak vynulovat počítadlo servisního inter

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Výsledky vyhledávání jsou komplet benzíny, jestli dobře vidím. Možná v tom neumím hledat, ale diesel jsem tam nenašel ani na Féčko ze stejného roku :-k .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
vrenn
*
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2015, 17:08

Re: Grandeur 2,2 CRDI, 114kW, r.v. 2007 - výměna oleje - kde je olejový filtr a jak vynulovat počítadlo servisního inter

Příspěvek od vrenn »

Tak si to dej do servisu ať ti to udělají, ne? Práce za výměnu oleje bude pár kaček, když si dovezeš materiál.. Opice a banány :D
Já tedy nejsem mechanik, ale tak nějak laicky bych došel k závěru, že když ani nevíš, kde to má filtr, tak se v tom nevrtej :D
Jinak ten motor je totožný s tím, co je v SantaFe 2. generace, takže vždy, když někde na auto koukali trochu vykuleně (a to i v autorizovaném servisu, kde ho třeba nepotkali) jsem jim v klidu řekl, že je to po motorové stránce v podstatě SantaFečko a hned byli v klidu. Takže tak. Videa najdeš, třeba:
https://www.youtube.com/watch?v=wWopdjw9yw4

Nicméně píšu spíš kvůli druhému dotazu, protože ten mě zaujal - počítadlo servisu? Já měl auto 2009 a tuto vymoženost jsem tam neměl. Takže buď to tam nebylo vůbec, nebo to někdo přes diagnostiku rovnou vypnul. Ale spíš se klaním k první variantě, protože v mém okolí byla 3 tato auta, jak diesely tak V6, a nikdy jsem od nikoho neslyšel, že by mu tam otravně svítil servis, jako to mají novější modely.
Odpovědět

Zpět na „GRANDEUR“