Vymena oleje v prevodovce

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Proste je k dispozici...Clovece Ty jsi opravdu nejak vysazanej na tu svoji spotrebu... :lol: Me to ted zere 9-10 takze to ani nejak neresim...Sonata to mela stejne... 8)
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

g-test píše:Proste je k dispozici...Clovece Ty jsi opravdu nejak vysazanej na tu svoji spotrebu... :lol: Me to ted zere 9-10 takze to ani nejak neresim...Sonata to mela stejne... 8)
safra ja vsecko nak moc resim.. :) vono me to pak zase na chvili pusti, to ted po tom co jsem vymenil termostat, tak jsem meril meril ale jezdil opatrne, no a ted zase pridal takze zmena temer zadna, uvidime v lete, to zase z jara budu pocitat jak divej.. :)
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Ze by lehka uchylka... :lol: Co ty kabely,uz jsi konecne sehnal nejaky pasujici...?
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

g-test píše:Ze by lehka uchylka... :lol: Co ty kabely,uz jsi konecne sehnal nejaky pasujici...?

jojo jasne, to byla taky honicka! :lol: sehnal jsem nipparty za litra v autokelly, vypada to ze budou dobry.. 8) uz jsem to tu psal asi petkrat ;)
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Tak jsem se dnes dozvedel,ze garaze ve kterych strejc dela budou asi za rok volny...Konci s tim a prisla nabidka,ze bych si ty prostory mohl pronajmout za smesny peniz a snad i s vybavenim...Premyslim,ze si otevru Hyundai self-service...
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

g-test píše:Tak jsem se dnes dozvedel,ze garaze ve kterych strejc dela budou asi za rok volny...Konci s tim a prisla nabidka,ze bych si ty prostory mohl pronajmout za smesny peniz a snad i s vybavenim...Premyslim,ze si otevru Hyundai self-service...
:wink: :P to zni slibne, skoda ze to je tak daleko, pac bych vedel o hodne lidech co by se tam ukazali.. :wink:
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

To je asi jedina drobna vada na krase...Tri velke budovy,jedna o dvouch zarizenych garazich a rocni najem 1500,- I kdybych to mel mit jako svoji mega garaz tak do toho jdu... 8)
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

olej

Příspěvek od Mates »

ivan píše:Obrázek
Na obrázku vidíš jenom kontrolní šroub,ale výpustný šroub je na levé straně převodovky!!U poloosy!!Na obrázku pak vidíš spínač zpátečky,tak
hned za ním nebo trošičku doprava je umělohmotná matka,tudy se leje
převodový olej přes trychtýřek!!! :wink:A množství 2.0L! :wink:
Čauky :roll:
Jak dostat olej do převodovky jsem pochopil a z obrázku je to zřejmé, ale kde najdu vypouštáK :idea: :idea: :idea:
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Čauky :lol:
Právě jsem se vrátil z garaže kde jsem vyměnil motorovej olej a chtěl jsem i olej v převodovce. Nemohl jsem povolit kontrolní šroub. Je to 17 hlava,ale riskovat stržení se mi něchtělo. Nechám to na servis až budou měnit spojku a bude převodovka venku ať si poradí :wink:
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Dastin

Re: olej

Příspěvek od Dastin »

Mates píše:
ivan píše:Obrázek
Na obrázku vidíš jenom kontrolní šroub,ale výpustný šroub je na levé straně převodovky!!U poloosy!!Na obrázku pak vidíš spínač zpátečky,tak
hned za ním nebo trošičku doprava je umělohmotná matka,tudy se leje
převodový olej přes trychtýřek!!! :wink:A množství 2.0L! :wink:
Čauky :roll:
Jak dostat olej do převodovky jsem pochopil a z obrázku je to zřejmé, ale kde najdu vypouštáK :idea: :idea: :idea:
Nechci být nějaký drzí, ale Ivan ti to jasně napsal tak se kukni na tu levou stranu. Taky se ho chystám měnit a jsu zvědavý jak to půjde povolit, když kažký s tím má problém tak já asi nebudu vyjímka, ale aspoň to zkusím a hodlám tam dát olej značky Sunoko API GL-4 ten jsem našel jako doporučený a jeho cena je 375kč za litr a vejde se ho tam přesně 2.15 litru. :D
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Jasně že to popsal Ivan dobře, ale našel jsem to až když jsem si vlezl pod auto.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Dastin

Výměna oleje v převodovce

Příspěvek od Dastin »

Mates píše:Jasně že to popsal Ivan dobře, ale našel jsem to až když jsem si vlezl pod auto.
Beru na vědomí. To je potom pohoda, když můžeš jen kuknout do garáže třeba pod kapotu nebo pod auto. Já mám garage 500 m od bydliště tak to je o něco horší. Jinak veškeré výměny na které si troufnu dělám u našich pod návratím kde v zimě je 12 stupňů, což je v poho.Ale není nad denní světlo a
teplo venku. :D

_______________________________
Lantra combi 1.6 16v 84kw 1997
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

sice pozdeji nez ostatni ale rozhodl jsem se vymenit olej v prevodovce ale mam dotaz?!?!?mam tam dat 75w-90 to uz vim ale hypoidni nebo nehypoidni?nejsem prez ty oleje tak se mi nesmejte jestli je to nejaka prkotina nebo blbost,diky moc Jiřina
Jiřa
Dastin

Příspěvek od Dastin »

tak co jsem se díval tak nehypoidní olej snad ani není, možná se pletu ale hypoidní jsou pro namáhané části tak to převodovka určitě je.Používá se také do diferáků a kardanů na motorky.Tak bych volil nehypoidní.Pokud je to jinak tak mě klidně opravte a ještě si radši počkej na více názorů od ostatních. Nikdo nejsme dokonalí. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

to Zdenek: To trochu nedava smysl ne? :D nehypoidní olej snad ani není, možná se pletu ale hypoidní jsou pro namáhané části tak to převodovka určitě je.Používá se také do diferáků a kardanů na motorky.Tak bych volil nehypoidní?? :D
Jiřa
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“