Krokový motorek

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Johnny63
*
Příspěvky: 66
Registrován: 22 úno 2010, 22:59
Bydliště: okr.Hodonín

Re: Krokový motorek

Příspěvek od Johnny63 »

chlapy,kdyby mel nekdo zajem o ten volnobezny ventil,nebo snimač vačky,dejte mi vedet,mam nejake doma 100% funkcní. :mrgreen:
Reklama
 

renegade21
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2011, 21:09
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krokový motorek

Příspěvek od renegade21 »

ohledně toho volnoběžného ventilu..mohl by způsobovat kolísání otáček na volnoběh..?případně jak jste zde řešily rozebrání a vyčištění..pokud je to možné popište co a jak..dik
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Krokový motorek

Příspěvek od sloto »

sloto píše:Obrázek

Obrázek

Chcem sa opytat, ci som spravne trafil korokovy motorcek na J1cke motor 1,6/84kW.

Ak ano skuste mi poradit ako ho demontovat a vycistit, videl som na tom dve skrutky. Mam takovy problem ze mi kolisu otacky 0 - volnobeh /780 az 820/ pri zohriatom motore. pokial pripnem klimu a valim po dialnici alebo toje vlastne jedno kadial a vyhodim rychlost, otacky mi padnu definitivne na nulu a pokial si to nevsimnem na otackomery, tak potom az v zakrute, ked to ide ztuha :-D

sice vec stara, ale chcem sa opat opytat ci som sa trafil na ten krokovy motorcek a rovnako sa opytat, ci moze mat za nasledok, ze auto uz definnitivne nevie udraz otacke, vsetko krasne startuje, dokonca som mal podozrenie na snimac otacok klukoveho hriadela ale ten sa mi podarilo vymenit a pokial nie je rovnako zly ako ten pred tym, tak sa auto sprava rovnako. nastartujem a pokial ho nedrazdim pedalom skape....

moze to robit krokovy?
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
coupe99
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2013, 17:26

Re: Krokový motorek

Příspěvek od coupe99 »

Zdravím před pár dny jsem koupil Hyundai coupe 1993 1,5 a celkem vypadal v pohodě ale jenom jsem ujel cca 3km tak se to začalo dusit a auto nejelo zkoušeli jsme to roztáhnout a pak zase fičelo normálně ale stačilo pár minut a zase to chcíplo .... myslel jsem že je někde ucpaný palivový oběh odvezl jsme to do servisu a tam mi řekli tady zmiňovaný krokovy motorek že je špatný a oprava 6.000kč máte někdo zkušenost s právě tady tím problémem ? a vyplatí se koupit z vrakoviště nějaký starý ? nechce se mi do toho cpát tolik peněz díky za odpověď.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Krokový motorek

Příspěvek od MICHAL77 »

1. Myslím si že to není Coupé, nýbrž S-Coupé - soudě dle ročníku a obsahu motoru.
2. Pokud je tomu dle mé doměnky tak se jedná o 1,5 MPI - výkon okolo 63-65kW a tento motor nemá "KROKOVÝ" motorek, ale má obtokový ventil, kterým obtéká vzduch uzavřenou klapku.

Jinak toto může způsobovat více závad, první by v úvahu připadlo čidlo otáček klikové křídele - dost častá závada. Pak bych zkusil váhu vzduchu, obtokový ventil a podobné.

Za 6000 už lze koupit celé auto i s platnou TK na dva roky :mrgreen: .
.........
coupe99
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2013, 17:26

Re: Krokový motorek

Příspěvek od coupe99 »

Ano děkuji za info taky si myslím že 6 je moc proto se obracím na někoho kdo něco podobného zažil nebo se tomu věnuje Díky za odpověď dám vědět jak to dopadne v servise :lol:
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“