občas spadne volnoběh

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

have

občas spadne volnoběh

Příspěvek od have »

Mám problém. Občas se mi stane, že mi začne padat volnoběh. Je to nahodilé a nenašel jsem žádnou souvislost. Prostě nastartuji, at za studena, nebo za tepla motoru nedrží volnoběh. Po chvili chodu motoru, někdy za chvíly, někdy za delší dobu se to spraví. Pokud to trvá delší dobu, tak resetnu ŘJ a zase je O.K. Na diagnostice samozřejmě závada nenastane a v záznamníku chyb nic. Před rokem z důvodu kolísání volnoběhu vyměněny cívky krok. motorku, potom O.K. Tak potřebuji poradit, jestli nemá někdo zkušenost, nebo kde začít, protože nahodilé závady, to je asi to nejhorší.
Reklama
 

DusanH
*
Příspěvky: 21
Registrován: 24 říj 2005, 12:19
Bydliště: HO

Re: občas spadne volnoběh

Příspěvek od DusanH »

have píše:Před rokem z důvodu kolísání volnoběhu vyměněny cívky krok. motorku, potom O.K.
Myslim, ze by tam mel byt i nejaky spinac volnobehu - rika, ze mas plynovy pedal pusteny a ma se regulovat tim krokovym motorkem. Sel bych po kontaktech toho spinace.
Hyundai Elantra 2.0 CRDi 2001
Renault Clio 1.2i 1984
Skoda MB-1000 DeLuxe 1967
have

Příspěvek od have »

ještě tak kdyby někdo věděl ve kterém místě ten spínač asi je ?
DusanH
*
Příspěvky: 21
Registrován: 24 říj 2005, 12:19
Bydliště: HO

Příspěvek od DusanH »

have píše:ještě tak kdyby někdo věděl ve kterém místě ten spínač asi je ?
Podivej - vařím z vody - takhle jsem to měl na Cliu (Bosh) a blbnul mi volnoběh - občas to i zdechlo. Problém byl v servu volnoběhu, to je takový čudlík, který vylízá nebo zalízá podle pokynu z řídící jednotky a pohybuje otočným segmentem, na který je přivedeno lanko plynu. Jenže má taky spínač, který je sepnout, když je pedál puštěný (= segment dolíhá na čudlík). Měl jsem prblém ve zkorodovaných kontaktech toho spínače. Je u Boshe uvnitř serva volnoběhu, musel jsem to kuchnout.
Vážně nevím, jak je to na Tvém autě, pouze tipuju, princip bude podobný.
Začni konektorem do motorku, spray na kontakty, napružit kontakty. Jestli jde ten motorek nějak rozumně kuchnout, opatrně to udělej a kukni, jestli je tam ten spínač. Také se můžeš podívat na hmaservice, jestli nějak nepomůže - mě to nejede. Víc Ti asi nepomůžu.
[/i]
Hyundai Elantra 2.0 CRDi 2001
Renault Clio 1.2i 1984
Skoda MB-1000 DeLuxe 1967
have

Příspěvek od have »

Dík za ochotu, tak jsem zjistil, že kontakt je vyveden jednodrátově nad sáním a při volnoběhu má být ukostřen, tak až to začne padat, tak to proměřím. Jinak po kontaktech krok. motorku jsem šel prvně, ale jsou O.K.

Jaště prý může blbnout z jakéhokoliv důvodu tlak paliva, mám dojem, že se intarvaly závady zmenšují, tak asi počkám, až to klekne ůplně a pak bude vyhráno.
have

Příspěvek od have »

to DusanH :

hochu milej zlatej dík za radu :lol: :lol: :lol: , spínač jsem našel, vymontoval, vyčistil, namontoval a seřídil a je po problému. Co já se s tím natrápil :( , ještě jednou mooooc dík.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

have píše:to DusanH :

hochu milej zlatej dík za radu :lol: :lol: :lol: , spínač jsem našel, vymontoval, vyčistil, namontoval a seřídil a je po problému. Co já se s tím natrápil :( , ještě jednou mooooc dík.
A kde ten spinac byl .... Kdyby nahodou ... :lol: :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
have

Příspěvek od have »

chtěl jsem sem dát přímo obrázek, ale nevím jak a jestli to vůbec jde. :(
have

Příspěvek od have »

Konečně se zadařilo :D




Obrázek
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

ok ... Diky ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

tak takhle si představuju odpověď na otázku "a kde je ten.... :roll: "
super Have,jen více takovejch :wink: jo a Vito co ty budíky už máš? si slíbil foto :shock:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

tak takhle si představuju odpověď na otázku "a kde je ten.... :roll: "
super Have,jen více takovejch :wink: jo a Vito co ty budíky už máš? si slíbil foto :shock:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Topek2 píše:tak takhle si představuju odpověď na otázku "a kde je ten.... :roll: "
super Have,jen více takovejch :wink: jo a Vito co ty budíky už máš? si slíbil foto :shock:
No jasne ... Nectes a nevis ... Mrkni do sekce tuning a je tam uprava pristrojovky ... :lol: :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“