Písknutí po startu

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Písknutí po startu

Příspěvek od Davidos »

Dnes ráno mi dotáhl mechanik ten nový řemen..i tak není napnutý na 100% ale to asi být nemá...ale k dotazu...dal jsem auto do garáže...po 5 hodinách jdu opět startovat...nastartuji dám zpátečku rozjíždím se jen na spojku a najednou zapísání tak sekundu..až jsem se lekl co to je...zapísknutí to bylo dost hlasitý ..vyřadil jsem vyjel na neutrál z garáže(to už je z kopce) dám jedničku a zapískání opět ale kratší..a pak už nic....nevíte co by to mohlo být?...teď už to neudělalo,ale motor byl zahřátý..jen počkám do rána a zkusím to za studena..volal jsem tomu mechanikovi a ten kdyby to byli řemeny tak by to pískalo i na ten neutrál...docela šoky...tohle se mi ještě na lantře nestalo...a myslel jsem že to je k těm řemenům...díky za odpověď :|
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Písknutí po startu

Příspěvek od MICHAL77 »

Vyměň mechanika, dělá to řemen, nevím co tam máš za značku, ale některé to dělají, začas to buď přestane a nebo vyměnit :mrgreen: Koupil jsem kvalitní řemeny na acoše a pískaly jak divé, natahovaly se jak žvejkačka, tak jsem koupil to nejlacinější myslím od starline a nyní pohoda, nepískají ani se nenatahujou 8)

Ještě by to mohlo bejt kladkou v rozvodech, ale to se zjistí snadno. Sundjí se klínové řemeny a nastrtuje se a pokud to pískne tak jsou to rozvody, takto se dá postupovat přidáváním řemenů a zjistí se co asi píská.....
.........
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Písknutí po startu

Příspěvek od Davidos »

... řemeny mám nový GATES...mechanik je tu vyhlášený :-( než jsem měnil řemeny kvůli pískání tak to bylo tichý pískání do "rytmu" motoru...tohle bylo jak kdyby něco jakoby proklouzlo či co..až jsem se lekl:-( ...taky to přidávám k těm řemenům když předtím mi to nedělalo...a dnes mi ho znova dotahoval...co se po 3 dnech povolil....ach jo ](*,) jinak který řemen myslíš že to píská?..dotahoval mi myslím jen ten k servo pumpě...dík
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 666
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Písknutí po startu

Příspěvek od Davidos »

Tak dnes po ránu to neudělalo,ale koukal jsem,že řemen co je u alternátoru....je podle mě víc povolenej než ten k servu...takže to asi dnes vezmu k jinému mechanikovi ](*,)
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“