po výměně palivového filtru uniká benzín

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

po výměně palivového filtru uniká benzín

Příspěvek od lumik »

Ahoj pánové,
měnil jsem palivový filtr a šel jsem auto projet. Poté jsem ještě opět šel prozkoumat zda je všechno ok a tak jsem hledal, zda neprotýká filtr a doprčic dole mi teče. Rozhodně jsem dotáhl spodní závit od trubice z nádrže na palivovýho filtru na max a o ono mi to teče nejspíš v tom závitu. Nový filtr má delší závit než původní,ale měl by být ok je to Nipparts. Nevíte někdo prosím ,kde jsem udělal nějakou chybu?
Díky Luděk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně palivového filtru uniká benzín

Příspěvek od Limitz »

a nemělo by tam být někde nějaké těsnění?? např. na ten závit na trubce taková ta těsnící páska, případně zkontroluj v jakém stavu je ten závit
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: po výměně palivového filtru uniká benzín

Příspěvek od lumik »

no těsnění tam žádné nebylo aspon u toho původního, u toho novýho byly tři měděny kroužky ,ale jako těsnění to nevypadá, zkusím je tam zítra dát,ale podle mě je to naprd to poteče dál, to nemá žádné těsnící účinky. Závit je ok ,sice sundat ten původní byl opravdu porod :D ale dal jsem to celkem asi za 2hodky -nulový přístup a člověk se..e strachy aby to neutrhl :D
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně palivového filtru uniká benzín

Příspěvek od Limitz »

já už lantru sice nemám, takže to nemůžu omrknout, ale taky sem ho chtěl měnit sám, ale nakonec sem to svěřil společně s výměnou oleje servisu, jelikož sem moc nevěřil pevnosti těch trubiček :D
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně palivového filtru uniká benzín

Příspěvek od Lhoty »

já si ho měnil sám, chtělo to hodně silou dotáhnout, hlavně dát pozor, aby trubička byla při dotahování kolmo, pokud si jí dotáhl a nebyla kolmo, tak si jí mohl poškodit a proto to teče
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: po výměně palivového filtru uniká benzín

Příspěvek od lumik »

Díky za radu, měl jsi pravdu mě se to už včera nezdálo, že nejde filtr uplně kolmo na tu trubici, ale ten držák, kterým je to přidělaný ke kastli mi moc nedovolil stím manipulovat, tak ted jsem ho hodně vyhnul a nasadil trubici nakolmo a pořádně ho dorazil. Pak jsem zachytil ten spodní závit , doladil horní část, tak aby seděla ta trubice se šroubem , co jde do motoru a zase jsem zachytnul horní šroub a doutáhnul jsem spodek na max. Potom jsem doutáhnul horní šroub a nakonec jsem přichytil ten držák ke karoserii. Tak snad to bude všechno ok ted to neteče. Do servisu se mi auto už dávat nechce, protože mi už tolikrát okradli a natáhli a podvedli a odflákli práci, že pokud možno si to dělám sám.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“