zvýšená hladina oleje

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
bmobil02
Příspěvky: 5
Registrován: 14 úno 2013, 22:59
Bydliště: Brno

zvýšená hladina oleje

Příspěvek od bmobil02 »

Mam záhadu na své lantře z roku 1992 1,6 84Kw. Je v dobrem stavu, 126tis. KM po druhem majiteli..velmi pečlivém. Ma to dělane rozvody se vším všudy a jede krasně. Nedávno mi mechanik měnil olej..4litry 10W40 a od te doby mam olej pořád nad ryskou max. aspon o centimetr..a taky bych řekl že dost hulí z vyfuku. pořád kontroluju vodu a ta se neztrácí. teplotu si auto drží perfektne. Taky me dolíval olej do převodovky...pry tam dolil 1,5 litru. ten olej mi je ale zahadou. nemuze to byt špatny filtr oleje? taky nevím jestli mi neutika benzín. Ručička na ukazateli paliva ukazuje třeba pul nadrže a pak najedou spadne skoro k červenemu poli rezervy. Ale je cela nejaka zpomalena
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšená hladina oleje

Příspěvek od Lhoty »

to že je rafička benzínu pomalá, je u lantry normální, je tam spíš aby se neřeklo než kvůli funkci :D
tak, jak to popisuješ, to vidím na chybu mechanika, prostě to přelil, normálně trochu odpust a uvidíš...
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
bmobil02
Příspěvky: 5
Registrován: 14 úno 2013, 22:59
Bydliště: Brno

Re: zvýšená hladina oleje

Příspěvek od bmobil02 »

no dobre a kolik se tam teda dava...ja myslel že 4 litry je minimum. ja ten olej kupoval takže vím že jsem mu daval 4 l mogul 10w40 a vratil mi prazdnou pyxlu takže tam nemohl nalit vic. navíc předchozí majitel mi rikal že tam lil 4,5 litru. Videl jsem vačky a ventili kdyz bylo oddelany víko a ma to krasnou barvu..neni to černy..takže ho menil poctive
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšená hladina oleje

Příspěvek od Lhoty »

Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“