špatné emise, smrad benzínu

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
pavel78
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2013, 14:27
Bydliště: Ostrava

špatné emise, smrad benzínu

Příspěvek od pavel78 »

Zdravím a prosím o radu, na co se zaměřit. Lantra J-2 (1.6 16V r.96 84kW) mi neprošla přes emise - šílené hodnoty CO a divné z lambdy.
Auto začalo v zimě strašně žrát a smrdět benzínem, na diagnostice bylo vše OK (konkrétně prý i lambda) a jen mi zavařili díry ve výfuku. Problém neodezněl a po měsíci výfuk odešel tak, že už nebylo co vařit a šel na výměnu. Teď jezdím tak kolem 10l/100 a to stylem na spotřebu. Benzín pořád jde cítit, vypadá to na moc bohatou směs a dle hodnot z emisi se mě chlápek ptal, zda to žere sto na sto.
Mám tam 2 měsíce nový výfuk - původní zůstaly jen svody, kat. a 4 roky stará univerzální lambda. KAT prý byl OK a čistej, tak tam zůstal původní.
Auto si chci nechat do příštího roku a pak půjde na likvidaci, ale pokud to nebude nic drahého, tak bych tu spotřebu a smrad ještě rád dořešil.
Díky předem za názory a "nakopnutí" správným směrem.
Pavel
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: špatné emise, smrad benzínu

Příspěvek od ivan »

Špatne spalovani benzinu ,vaha vzduchu ,čidlo na vodu alias snima teplotu pro ecu ,lambda špatna regulace ,problem v elektrice,vyzkoušet a měřit,diagnostika ,to kolikrat neukaže ](*,)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
pavel78
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2013, 14:27
Bydliště: Ostrava

Re: špatné emise, smrad benzínu

Příspěvek od pavel78 »

Tak to nakonec vypadá na prasklinu někde na svodech - zvukově i opticky. Co jsem četl, tak vaření moc nemá smysl a nedrží, tak to zkusím dojezdit do jara a pak zlikvidovat.
Pavel
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“