Teče olej

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Teče olej

Příspěvek od Pajinos »

čau, už jsem se chystal na kompletní výměnu obou olejů a zároveň přípravu na zimní sezónu, když se na mojem důchodci objevil další problém

jako první jsem si všiml že v pravé části vedle předního kola jsem nechával fleky kdekoliv jsem stál (viz foto níže z parkoviště), kapalina byla mastná a černá jak uhel, takže předpokládám, že se jedná o olej (teď akorát nevím, jestli převodový nebo motorový, protože motorového jsem teď dolil jen trochu raději a jsem v půlce rysky a u převodového jsem loni touhle dobou asi nalil hodně nebo něco, protože to vypadá že měrka je od té doby daleko za hodnotou Hot, takže jsem od té doby nedolíval a nedělal s tím spojený postup vyřazení všech stupňů) ... teď už sice nenechávám takové velké fleky ale "jen pár kapek" a zbytek pro změnu teče po cestě (včera jsem jel a na mokré vozovce to nechává ty duhové skvrny)

pozice: http://abload.de/img/20140909_214209cmj0v.jpg
detail: http://abload.de/img/20140909_214226nzjoj.jpg

taky jak jsem jel tankovat, tak pumpař říkal, že to po zastavení smrdí po benzínu a prý se od toho i dýmilo (to možná proto že byla celkem kosa, ale tak radši to zmiňuji) ... vůbec nevím, čím by to mohlo být ... jako lajk jsem projel pár fór a častokrát tam zmiňovali gufero nebo nedotažené manžety či co ... na kanál jsem i po předchozí domluvě s kámošem nezajel, takže mám v plánu se zítra ozvat jednomu známému, co už mi na tom opravil hafo věcí, a prostě mu to auto nechat na nějaký čas a chodit pěšky ... ale rád bych za ním šel s aspoň drobnou znalostí problematiky a taky s drobným finančním odhadem, neboť teď ještě investuji do něčeho jiného tak ať vím, kolik si nechat na auto a jemu za práci

hlavně mě dostala reakce původního majitele: "to vždycky kapalo, nevím co s tím plašíš" :D :D idiot ... co jsem prolezl net a diskuze u ostatních aut, mám takový strach že to pomalu ale jistě vypadá na konečnou, což se snad nevyplní, protože na nové prostě nemám ani náhodou

díky za všechny postřehy, kdyžtak cokoliv navíc zjistím a dopíšu (což mi připomíná: motorový olej Carlson 10W-40, převodový Starline Gear Automatic Dextron II) ... popis auta mám v podpise a najeto má nějak 278 tisíc a 100 kilometrů
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Teče olej

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak toto je opravdu "perla", dle dvou fotek fleků na silnici či někde máme určit co kape, odkud a určit cenu opravy [-o< .

Vzhledem že to nechává fleky u pravého předního kola bych to viděl na motorový olej či olej z řízení, pochybuju že to bude z převodovky, která je u lantry nalevo.......

Jinak umejt a nebýt línej se podívat odkade to teče :mrgreen: .
.........
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Teče olej

Příspěvek od Pajinos »

já bych se podíval ale hold nemám kde, takže jsem na parkovišti u Tesca a tady na těch šutrech ležel asi 10 minut dycky a stejně jsem to nepoznal, protože mi je 20 a o autech se kvůli neschopnému fotrovi učím sám ... chvílemi to kapalo pravidelně za sebou, chvílemi jen kapka za minutu třeba ... každopádně mi pomohlo i to, že to je zřejmě z motorového oleje (respektive mi to nedošlo, takže díky)

nežádám tu o podrobnou diagnostiku (pokud to tak vyznělo tak sorry, chtěl jsem jen dát co nejvíce informací), chci jen hrubý nástřel čím to může být, ať ti montéři kterým to dám ví, kde se mají dívat ... takže jim teď můžu říct, že to asi kape motorový olej a je to
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: Teče olej

Příspěvek od lumik »

mám ted stejný problém, teče mi olej,ale u mne jvím, že je to tím šroubem , výpusti. Měnil jsem olej asi před 3 týdny a když jsem ho zašroubovával, tak už nešel dotáhnout-jako by byl stržený. blbý je že ta vana co je v ní olej jemyslím, ž hliníku , takže závit mám stržený tam, kdyby se jednalo jenom o šroub tak je to v poho to koupíša vyměníš při výměně oleje. Jáho budu muset vypustit a přemýšlím, že tam dám na závit norámlně silikon co vydrží velkou teplotu nebo jako když napojuješ vodu tak konopí a barvu na konec závitu a kašlu na to. Mrkni na ten šroub.
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: Teče olej

Příspěvek od lumik »

[quote="lumik"]mám ted stejný problém, teče mi olej,ale u mne vím, že je to tím šroubem , výpusti. Měnil jsem olej asi před 3 týdny a když jsem ho zašroubovával, tak už nešel dotáhnout-jako by byl stržený-No tak jsem v háji nejde mi to vyšroubovat-šroub se protáčí nemáte někdo stímto zkušenost?
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Teče olej

Příspěvek od Pajinos »

tak u mě to nakonec nebyl olej, ale proražené benzínové potrubí ... někdy na začátku léta jsem zavadil spodkem o cestu jak jsem vyjížděl z prudkého kopce (kde jsem ani jet neměl :D ) a cinklo mi to pod prdelí ... no jo, když jsem blbec #-o
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Teče olej

Příspěvek od MICHAL77 »

Pajinos píše: ... no jo, když jsem blbec #-o
[-o< ÁMEN
.........
Pajinos
*
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2013, 13:30
Bydliště: Nový Jičín

Re: Teče olej

Příspěvek od Pajinos »

MICHAL77 píše:
Pajinos píše: ... no jo, když jsem blbec #-o
[-o< ÁMEN
jak se tak dívám, ty ses už asi narodil chytrý jak Einstein a nikdy ses nezmýlil, že? :-k nemusel si na tenhle topic reagovat, stačilo jej zavřít a neřešit
Hyundai Lantra 1.6 GLS, 16V, 85 kW, r. v. 1999, LPG, automat. převodovka
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Teče olej

Příspěvek od MICHAL77 »

Nemusel, ale mohl a chtěl :). Navíc jsem pouze citoval :) .

Ono jezdit s proraženým vedením od benzínu a nepoznat to dokáže málokdo...... ](*,)
.........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Teče olej

Příspěvek od ivan »

MICHAL77 píše:Nemusel, ale mohl a chtěl :). Navíc jsem pouze citoval :) .

Ono jezdit s proraženým vedením od benzínu a nepoznat to dokáže málokdo...... ](*,)
Michale ten kluk za to fakt nemuže [-X [-X Dneska jsou lidi co jen vi ,kde je plynovy pedal a brzda :!: Buh zaplat [-o< [-o< Aspon zato :mrgreen: V některych autech nevyměniš ani žarovku :!: A to mam kolikrat problem i ja ](*,) A vim o čem mluvim =D> =D> Aspon myslim :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“