jak uvolnit korunovou matici na poloose přední nápravy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

jak uvolnit korunovou matici na poloose přední nápravy

Příspěvek od kritik »

Pokusil jsem se uvolnit korunovou matici na přední poloose, ale ani po vynaložení velkého úsilí se mi to nepodařilo.Potřebuji zjistit,zda není na pravé poloose pravý závit a na levé poloose levý závit jak to u starších vozidel bývalo.Díky za radu.Závlačku jsem samozřejmě odstranil.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: jak uvolnit korunovou matici na poloose přední nápravy

Příspěvek od Richard555 »

No asi takhle: závit je normální tedy utahuje se po směru hod. ruček a obráceně povoluje. Tahle matka se skoro vždy blbě povoluje, je třeba nechat auto na zemi , zabrzdit ručkou třeba i podložit kola..... pak nasadit na matku tuším 32 golu , trhák a klidně 2m dlouhou trubku, takhle to povolíš :wink: ještě lepší je gola 3/4 tu běžnou 1/2 golu můžeš zohýbat :wink:

Stejně tak se musí i na "krev" utahovat - stažením se vymezí vůle v ložisku kola
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: jak uvolnit korunovou matici na poloose přední nápravy

Příspěvek od kritik »

Díky za radu. Závit je normální pravý. Potřeboval jsem matici povolit, protože jsem potřeboval vyměnit jeden ze šroubů který drží kolo. Není to po prve. Když mi v servisu utahují šrouby , pokaždé mi jeden nebo dva nasadí přes závit, nebo použijí při utahování příliš velký moment. Stalo se mi to při prohlídce STK, kde se musí demontovat "poklice z kol".
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“