brzdové kotouče

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

brzdové kotouče

Příspěvek od lumik »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak se pozná ,že je třeba už vyměnit brzdový kotouče ve předu a bubny v zádu?
Díky Luděk
Reklama
 

whoode
**
Příspěvky: 186
Registrován: 17 zář 2010, 21:41

Re: brzdové kotouče

Příspěvek od whoode »

kotouče podle jejich šířky, a bubny asi taky (ale nvm to jistě)
Hyundai Accent r.v. 2002 1,3litru 63kw
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: brzdové kotouče

Příspěvek od lumik »

jojo to je mi jasný, ale jak moc musí být sjetý,abych je musel měnit jak to poznám?Slyšel jsem ,že na kotouče se dá ujet 50tiskm a pak se musí měnit-já na autě najel asi 40tiskm a to ho mám z bazaru tak nevím kolik na ně najeli ti předemnou-koukal jsem na ně a jsou ubroušený tak 1-2mn,ale to jen na pohled neměřil jsem to, to udělám ,až budu měnit kola na zimu.Taky jsem koukal na nový a ty mají různou tloušku od 20 do 24mn ,tak nevím jaký jsem tam měl já-jsou na okraji zrezlý, tak bych potřeboval zjistit,kdy je dobré je vyměnit
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: brzdové kotouče

Příspěvek od Bolo »

Taky jsem měnil a jak jsem to poznal? od pohledu :mrgreen:
Přílohy
kotouče.jpg
kotouče.jpg (93.5 KiB) Zobrazeno 2037 x
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: brzdové kotouče

Příspěvek od enjoy »

Tak tloustka kotoucu se samozrejme meri mikrometrem a minimalni tloustku si zjistis napriklad na netu v nejakem eshopu si najdi ty tvoje kotouce,budes tam mit napsanou tloustku kotouce a i minimalni tloustku...
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: brzdové kotouče

Příspěvek od lumik »

Díky všem za rady. Hledal jsem nějaký info na kotoučích o který se jedná,ale nic jsem tam nenašel. Jinak mikrometr mám a měřil jsem to a mám tam 19.3mn což je už pod limitem pro všechny kotouče můžou mít min. od 20mn po 22mn a to už nemám. Řeším zda to ještě chvilku nenechám protože koukal jsem na zadek a tam teda musím měnit jak válečky tak čelisti a dotoho měnit i ten předek to se mi moc nechce tak investice je dohormady i s novejma kotoučema,deskama a ložiskama na předek pomalu půlka ceny auta. Moc nejezdím tak to asi postupně nakoupím,ale zatím tam dám jen zadek
Luděk
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“