nepravidelné bouchání při jízdě

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od lumik »

Ahoj kluci,
mám dotaz vím, že se to tu už řešilo, procházel jsem to tady i jiné stránky,ale nějak nevím co by to mohlo být. Objevuje se to jenom někdy ,není to pořád a rychlost a zatáčení na tom nemá vlil bud je to pořád nebo nějaký čas vůbec. Když jedu tak mi něco bouchá v pravidelném intervalu.Koukal jsem na stabilizátory a tlumiče a to vypadá ok, tak jsem zvednul auto a točil kolama a ložiska se zdají taky ok , ale zjistil jsem že na zadku mám trochu křivou pneu-když priložím šroubovák a roztočím kolo tak hází asi tak 0.5cm-pneu jinak mám Kumho a vypadjí ok najeto tak 40tis km. Nevím zda to mám dát jenom vyvážit,nebou koupit nové ,ale jestli je něco zkřivilo tak co to může být?
Díky Luděk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od Lhoty »

hází disk?pneu? kolo v ložisku?
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od lumik »

podle mě hází pneu nebo teda je křivá, ten disk taky zkusím změřit, ale to že je to na obou tranách stejný tak si myslím ,že je tam něco co mi tu pneu poku...vilo
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od lumik »

Tak stále hledám důvod bouchání jde to od zadku a výrazně se to zhorší při větším naložení auta-byl jsem s tím na STK aby na to koukli všechno ok. Pak jsem na radu ještě kontroloval uložení tlumiče jedno je dost orezlí kupa rzi, ale žádná díra nemáte někdo nějaký nápad Díky Luděk
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od alarm »

Prehoď zadné kolesá dopredu ,len na pokus, ak sa zvuk prenesie dopredu, hladáš v kolesách alebo pneumatikách.
Iná možnosť je zobrať pajser, nabehnúť na jamu a porovnávať tuhosť pravých a lavých silenblokov, stabilizátorov...a všetkého, v čom je guma. Z citom zapajsrovať, pokývať a porovnať z druhou stranou. Možno najdeš rozdiel, najmä, ak to súvisí zo zaťažením.
Pozri aj zavesenie výfuku. Neviem, ako to máš riešené, ale výfuk je tiež zavesený na gumách, ktoré sa unavia, predlžia, odtrhnú(môže ti tam jedna aj chýbať!!!). Riešil som to na favorite, tiež som nevedel, čo to buchoce.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od lumik »

Jo na kola mam podezření taky budu ted dávat nový zimáky tak uvidím-ale to bouchání je kovový- jinak všechny gumy jsou udajně ok byl jsem na STK zapaltil jsem si prohlídku a ten kluk se opravdu snažil něco najít ,ale nenašli jsme nic.Vejfuk je teda taky hyn když jsem jel naloženej tak to rachtalo jako blázen :lol: ,ale bez zatížení slyšet není.
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od myšák 80 »

mně to dělaly lanovody od ruční brzdy, zkus juknout...
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: nepravidelné bouchání při jízdě

Příspěvek od lumik »

Lanovody to nebudou je to něco od podvozku dneska už bylo poznat, že to je v rytmu točení kol a teda čím dál víc už to bouchá i bez zatížení uvidím s novejma gumama dávám goodyeary tak se uvidi,ale díky za radu.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“