Teče chlazení serva před chladičem-mohu vyřadit?

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Fastarrow
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Teče chlazení serva před chladičem-mohu vyřadit?

Příspěvek od Fastarrow »

Ahojte, někde mi teklo servo. Teď jsem se na to díval a vlastně o nic nejde, je to jen chladicí tyčka, která je před chladičem a kudy protéká servo kapalina. Můžu ji v místě, kde kape říznout a nahradit gumovou cca 3-4cm.

Napadlo mě udělat bypass :-) tzn. propojit to přímo u nádobky. Je tam tak nutné to chlazení servokapaliny? Nebo se to obejde bez tohoto kusu?

Díky

G.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Teče chlazení serva před chladičem-mohu vyřadit?

Příspěvek od Richard555 »

mě se to stalo u Santa Fe , úplně stejně jak je ta trubka tak se zřejmě dotýkala nosníku a uhnila, normálně jsem jí kus uříz a nahradil gumovou hadicí a zasponkoval, ona je to vlastně jen vracečka do nádobky, a tam velký tlak není. Funguje to bez problémů už 2 roky.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Fastarrow
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Re: Teče chlazení serva před chladičem-mohu vyřadit?

Příspěvek od Fastarrow »

jo tak diky moc za info! měj se
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Teče chlazení serva před chladičem-mohu vyřadit?

Příspěvek od Richard555 »

Jen bacha na piliny které u řezání určitě budou..... ty hadice jsem zmáčknul svěrkou aby mi to neteklo a když jsem to přeříz, odgrotoval jsem řez a trochu oleje jsem pustil kvůli těm pilinám ven. Další problém byl se servokapalinou, prý tam patří jen originál hyundai..... když jsem ale zjistil že servis Hyundai i kia dávaj do serva klasiku tak jsem tam nalil nějakou kapalinu ale prý to musí být typ Dextron III a dej bacha na na množství, opravdu jen kousek pod ryskou už dělá posilovač problémy..... klidně bych tam nalil třeba tenhle: http://www.oleje.cz/p/ekolube-atf-dexro ... 0-ml--7842
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Fastarrow
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2012, 16:38

Re: Teče chlazení serva před chladičem-mohu vyřadit?

Příspěvek od Fastarrow »

jj díky za tip. ten dextron je nejak moc levny. Kupoval jsem do omegy do automatu a stál tak o kilo více tehda.. Ale verim, ze to dela ta butylka :)
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče chlazení serva před chladičem-mohu vyřadit?

Příspěvek od rade622 »

http://www.horkaradek.cz/moje/posilovac/posilovac.html
Tady jsou informace o kapalině a případné výměně v Lantře.
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“