Lantra J-2wagon 1.9D 1998 servo pumpa odešla. Co s tím?

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
generator
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2012, 14:10

Lantra J-2wagon 1.9D 1998 servo pumpa odešla. Co s tím?

Příspěvek od generator »

Ahojte,
po patnácti letech, kdy jsem si Lantru trochu poopravil pro popojížďky po městě (nová nápravnice, nové přední brzdy, ložiska, rozvody, second-hand zimní kola) a vrazil tak nemlaou částku do těchto oprav, se mi stala nemilá věc. Začlo něco pískat kolem alternátoru. Myslel jsem si že to je právě alternátor, ale bohužel se kompletně rozbila pumpa na servo pod ním.
Padaly z toho kovové piliny a šupiny. Setrvačností jsem dojel do servisu pod kopcem, kde mi právě toto zjistili a od té doby sháníme použité čerpadlo pro tento model. Bohužel vrakoviště jsou plné benzínů a nové stojí asi 9000,- a navíc v evropě nyní nejsou k dostání a čeká se na ně 1-2 měsíce.

Takže bych se rád zeptal co s tím dál. Nevíte jestli tam nepasuje nějaké jiné čerpado? Je to peugeot/citroen motor, tak jestli náhodou nemám hledat něco od nich.
Případně jeslti se dá tahle pumpa opravit, nebo jí vyřadit z provozu a jezidt bez posilovače.


Díky za jakoukoliv radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Lantra J-2wagon 1.9D 1998 servo pumpa odešla. Co s tím?

Příspěvek od Rybář »

No jo, servo pumpa zlobí. Já ji preventivně vždycky vystříkám Wd-čkem. Také čekám její brzký odchod. Co zkusit toto? Třeba by se s ním dalo domluvit
http://auto.bazos.cz/inzerat/29133100/L ... i-19-d.php
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
generator
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2012, 14:10

Re: Lantra J-2wagon 1.9D 1998 servo pumpa odešla. Co s tím?

Příspěvek od generator »

Tak inzerát je už pryč.
Uvidíme.

Napadá mně varianta nechat tam místo pumpy jenom kladku, nebo prostě kolečko a pumpu buď uplně vyřadit a nebo sehnat elektrickou.

Auto mám na pojíždění, je to rezavý vrak, ale má nové brzdy a nápravnici ... přinejhorším půjde na ND.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“