Brzdy rozdíl brzdného účinku

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
mates352
Příspěvky: 4
Registrován: 02 dub 2011, 14:40

Brzdy rozdíl brzdného účinku

Příspěvek od mates352 »

při STK mi naměřili na zadní nápravě brzdný rozdíl 52 při větším brzdění. Ručka je ok, nové pakny, najeto přes 1000 km, samoštely na velmi mírné škrtání. Provozní je stále špatná při mněření na STK do 1-čky jdou obě současně a pak jde levá nahoru. Údajně by to měl dělat omezovač brzd ale netuším kde je, rozhodně tam není klasický s táhlem připevněný k nápravě. V Hyundai mi řekli že tam žádný není což je divný? muže někdo pomoct? děkuji.

Našel jsme příspěvek kde se popisuje podobná závada.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=45&t=17935

tak to tady doplním kdyby po mně měl někdo stejný problém...
takže bylo to tím omezovačem který se nachází pod hlavním brzdovým válcem, zespoda doho omezovače jsou dvě velké matky které je potřeba odšroubovat, vevnitř je pružina, pístek a na něm taková dražkovaná gumička, jinak v kellyně nic takového nemají ani repas sadu, v hyundaii jsem se ptal a prodávají jen celý omezovač za 4200,- bez Dph! v tu chvili jsem řekl že mám jen starého accenta a né porshe tak jestli jsi to nespletl bohuzel nespletl... sehnal jsem z vrakače jiný, namontoval a tesil se na stk, jenze ejhle pravé kolo najednou nebrzdilo vůbec takže jsme se rozhodli zkusit to rozebrat, pistek byl zaražený dole že ani pružina ho nedokázala dat z5 nahoru a gunicka vylitla z pistku nahoru kde ucpala diru kam jde kapalina na zadní kolo, na vině byl zarezlý pístek, použili jsme z mého starého omezovače a vše řadně pročistili, takže mám hotovo,

jo ještě doplním zajímavost aby jste měli přehled na které straně je chyba, je to dělané do kříže takže z vašeho pohledu na motor vychazejí z něho dvě trubičky na pravé a dvě na levé straně, LEVÁ strana je od předního pravého, (z vašeho pohledu ted kolo po levé) ale vrchní trubička je od zadního levého! (z vašeho pohledu stejná strana na které ted stojíte) z druhe strany (na pravé) výcházeji dvě, horní od pravého zadního a spodní jde hned k levému přednímu... drzím palce at máte štěsti a pouhé vyčištěni vratí smouměrnost brzdného účinku do normy... jinak jsi s tím budete muset pohrát nebo koupit na vrakáči za 100,- jiný, a snad nebude mít zrezly vnitřek jak jsem koupil já, mnoho zdaru...

dovolím jsi ještě poděkovat jednomu pánu který na stk mi hodne pomohl a domluvil že ikdyž jsem už přesáhl měsíc tak že jsem nemusel znova platit plnou prohlídku.

Tak to zkusím.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“