výměna zadního ložiska

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

Ahoj všem, byl jsem v servisu, aby mi zkoukli auto. Jak jsem již tady před časem řešil, že mi něco bouchá na autě, tak prý je to zadní ložisko. Měl jsem za to ,že ložisko se projevuje hučením,ale už nevím co by mi tam mohlo bouchat tak ho vyměním. Ted muj dotaz. Procházel jsem forum a byt je tu zadní ložisko řešeno několkikrát, tak nikde jsem nenašel jak ho vyměnit.
Díky Luděk
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od mikodim »

Ake máš auto? Ak nemas stahovak , tak vymenu radsej treba nechat na servis.. A ak mozem poradit tak tam daj loziska FAG alebo SKF
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

mám lantru J2, stahovák mám nevím jen zda dost velkej mám dva to bych vyzkoušel. Jinak jsem už ložisko koupil u auto Matějíček. doporučil mi JPN za litr prý je ok. Jasně vím, že to není to nej, ale už kupuju jen to nejlevnější kromě gum a brzd a zatím je všechno v pohodě. Ted se už stejně pokoukávám po jiném autě-Trajektu, ale lantra je zatím dobrá a moc mi údržba nestojí
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od mikodim »

Tak už len sa pustit do toho.. rozobrat, vylisovat stare a nalisovat nove lozisko. Návod aj video sa da v pohode najst na nete..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Nightmare
*
Příspěvky: 72
Registrován: 05 srp 2007, 23:12
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od Nightmare »

Na to vylisovávání a nalisovávání bych se vykašlal. Já to měnil cca tři roky zpět komplet celé. Tzn koupit komplet zadní náboj s ložiskem i s abs kroužkem a jenom přehodit. Komplet náboj stál cca 1500,-. Spousta ušetřené práce a času. Nehledě na to, že když to ložisko nalisuješ špatně tak ho zničíš.
Huyndai Lantra 2.0l..modra metla
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

náboj mám celá to je v poho jenom nevím co všechno musí při výměně ven?
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od koko »

ložisko nebouchá, to už potom není ložisko, ložisko opravdu jen hučí. Zvedni auto na zvedák a zatoč s kolem, buď bude šustit, nebo bude mít vůli. A to uvidíš. :shock:
Ložisko se měmí s nábojem a je jiné pro ABS, bez ABS, bubnová nebo kotoučová brzda. Ostatní je závislé jestli máš kotouče, nebo bubny? Pak dej vědět.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

No já mám vzadu bubny bez ABS, ale ted jsi mi trochu zaskočil, pokuj jsem koupil ložisko pro kotouče to mi v prodejně neřekli. Jinak stím ,že ložisko má hučet to jsem tady hledal, ale mě v autorizovaným servisu řekli , že to bouchání co mám na autě má být ložisko, zapatil jsem si jejich prohlídku a předtím stk a nevím co ještě mám udělat proto ,abych se bouchání zbavil. Už jsem toho vyměnil opravdu hodně. Připadalo mi to divný, ale už nevím co jiného by to mohlo být. zatím jsem se k té výměně nedostal mám spousty jiné práce co mi hoří víc než tohle možná ted o víkendu se na to mrknu.Díky luděk
Uživatelský avatar
Nightmare
*
Příspěvky: 72
Registrován: 05 srp 2007, 23:12
Bydliště: Uh. Hradiste

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od Nightmare »

Pokud to bouchá. Měnil si táhla stabilizátoru? Taky to může být velká vůle v uložení stabilizátoru (vychozené silentbloky). To mám já na autě a bouchá při jízdě na kostkách. Malé lupání může být i v ložisku. Teď, když jsem dělal přední, tak u řidiče už při potažení a zatlačení kola lupalo.
Jo ten stabilizátor zjistíš, když to zvedneš a trochu s ním zalomcuješ. Při pohledu na silentbloky to hned uvidíš.
Huyndai Lantra 2.0l..modra metla
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

Jo uložení stabilizátoru jsem dělal jako první dal jsem nový origo teda z výprodeje,ale nový, bouchalo to dál. pak jsem vyměnil stabilizační tyčky, a dál to bouchalo. koukal jsem na uložení tlumiču jsou ok. Pak jsem řešil, zda to nejsou lanovody od ručky taky to nebyly. Pak jsem vyměnil výfuk-byl vysypaný,ale dal jsem z vrakáče, trochu lepší než ten muj, ale dál to bouchá. jel jsem na stk a zaplatil jsem si kontrolu a nic nenašli. Pak jsem jel po čase do hyundai servisu a zaplatil další prohlídku a prý našli jen zadní ložisko. Bouchá to čím dál tím častěji. Mám malou dceru a nerad bych ,aby to někde vypeklo ženu s malou tak to chci pořešit. Pod autem jsem byl snad už stokrát a to asi moc nepřeháním a nikde nic.To ložisko by to mohlo být, když točím kolem tak se na jednom místě se zasekne. Nevím už co jinýho
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od koko »

Tak asi ti prodali správné ložisko. Je na buben a bez ABS kroužku. (Podle VINu se dá specifikovat náhradní díl)
Když jedež po "hladké" silnici, bouchá to?
Bouchá-li na hrbolaté silnici, tak to může být i tlumič. A nebo opravdu poškozené ložisko,.
Ložisko drží pouze maticí, je pojištěná zásekem na drážku čepu. Opatrně odjistit, kladivo a šroubovák a potom povolit. Hodně štěstí.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

Tlumiče by to být něměly ty jsem měnil asi před 40-50tis km a daval jsem sachsy. Díky za rady a až to vyměním a budeto bouchat dál tak se už dám k bubeníkům :D :D
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

Tak jsem dneska zajel za bratrancem do servisu a vyměnili jsme to ložisko. bylo to tak na deset minut a žádnej stahovák jsme nepotřebovali maximálně klíče a šroubovák. Jenom se vyndá záslepka na šroub na kole oddělá se pojistka šroubu povolí se šroub sundá se buben ložisko se víceméne stáhne rukou a ten samý postup v obráceným gardu nazpět. Auto mi ted nebouchá . Všude na netě jsem četl, že ložisko má hučet,ale mě bouchalo. moc nevydrželo na to že to měl být originál za 4500kč tak vydržel max 40tis km, ale čert ví co mi tam tenkrát pan automechanik dal, protože na druhý straně mám ještě původní. to asi budu měnit taky, ale zatím je ještě v pohodě.
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od koko »

Paráda, hned hotovo. Když máš mechanika v "rodině", tak to je pohoda 8) . Jenon sehnat nahr.díl za slušnou cenu. Kodně klidných kilometrů.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: výměna zadního ložiska

Příspěvek od lumik »

Jo bratranec je superman, ale nebydlí nejblíž, tak se většinou snažím věci měnit sám, taky abych zaním pořád nelezl, ale ted jsem měl cestu kolem, tak jsem se zaním stavil. Před rokem mi měnil přední kotouče , desky, přední ložiska a na zadku pakny, brzdový válečky a trubyčky k brzdám a to všechno za 2.5hod hotovo a zatím žádná reklamace :D mají dobrej servis tam bych se nebál jezdit jako zákazník jsou blázni do aut a motorek.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“