jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Melkor »

Mám na mysly ten ofuk, ze kterého fouká vzduch na řidiče z levé strany a má možnost nastavení nahoru/dolu, doleva/doprava a otevřeno zavřeno. urvala se mi řídící směrovka (ta co ovládá nastavení směrovek doleva/doprava) takže teď když chci nastavit víc doleva nebo doprava, tak se hejbe jen jedna směrovka a ostatní se nehnou. Mělo by stačit to vyndat a buď vyměnit, nebo slepit. Ale jak to sundat?
Díky za rady, popřípadě návod jak s tím ven, popřípadě info co se s tím dá dělat, nebo kde to sehnat a kolik to cca stojí...
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Hardcam »

Takze asi myslis vydech :mrgreen:
Cely jde myslim vyndat jen po sundani palubky. Uz je to dlouho, co jsem to delal. Sezenes ho urcite tady v inzerci.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Aleš »

je to tak, musíš sundat palubku nebo minimálně odtáhnout ten kraj natolik abys tam dostal klíč/šroubovák :? Jestli chceš, válí se mi ve sklepě
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Melkor »

Asi jo, máš SZ. Tak to mě čeká sundání palubovky, nebo alespoň její části. Koukal jsem že to drží na 3 šroubech podle tvé fotky v jiném vlákně. Otázka je, kde co na palubovce povolit, vycvaknout a jak jí povysunout, popřípadě sundat, aby se k těm šroubům člověk dostal. Na levé straně jsem našel akorád jednu matku dole na palubovce, v místech otvírání kapoty...
Každopádně díky.
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Aleš »

hledej šmudlo :mrgreen:
ne, dělám si prdel, máš to v SZ
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Melkor »

Tak problém vyřešen: Vidina odmontování celé palubovky mě donutila zahrát si na autogynekologa. Vzal jsem měděneý drát, naohyblal ho tak že z jedné strany bylo namotané očko, pak pravý úhel, a na druhé strané také pravý úhel. Čili písmeno U s tím že na jedné straně to končí zavináčem. Volnou stranou bez zavináče jsem to pomocí pinzety prostrčil skrz původní dírku pro osičku, čili skrz spojovací tyčku vzadu za mřížkou a zespoda jsem to protáhl až za první pravý úhel (pomyslné písmeno U jsem položil na bok). Pak jsem polohovací lamelu přitisknul z boku k tomu naohybanému drátu a pinzetou to přidržel u sebe a Loctitem slepil nahoře i dole (na dvou místech aby se to nekroutilo) Výsledek sem hodím na fotce, respektivě ales.ck to sem hodí... Pak jsem za 40kč koupil černý lak na nehty a měděnej drát zatřel na černo, aby to nebylo vidět. Vzadu za tou mřížkou je dost velká tma na to, aby se tam cokoli černého schovalo. Nechal hodinku zatvrdnout a ??? ONO TO FUNGUJE A DRŽÍ !!!
PS: Když něco lepíte Loctitem ve ventilaci, tak do toho rozhodně nekoukejte a už vůbec nezapínejte větrák aby to zaschlo => pálí z toho oči jako čert :-D
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Aleš »

slíbené foto
Obrázek Obrázek Obrázek
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Melkor »

Díky, třeba to někomu pomůže. Je to lepší než rozdělávat celou palubovku (a při té příležitosti zničit mnohem víc mnohem důležitějších věcí)
Jen pro info, vlevo je fotka hned po přilepení, vpravo je fotka po natření černým lakem na nehty (podotýkám že jsou obě focené s bleskem, takže je to vevnitř osvětlené, jinak je tam tma a není nic vidět) a prostřední fotka je finální bez blesku pohled řidiče.
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: jak sundat mechanismus ofuku u strany řidiče

Příspěvek od Hujer »

Sikovnej.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Interiér a exteriér“