Rezivějící plechy a jak na to? Poradíte ?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
kedys
Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc 2008, 08:30
Kontaktovat uživatele:

Rezivějící plechy a jak na to? Poradíte ?

Příspěvek od kedys »

Ahoj, mám Lantra 1996 stříbrné barvy. Už mě to koroduje na plechu ve předu a i v zádu. Poradí někdo co by bylo nejvhodnější ? A kolik by to asi stálo ?
Obrázek

Jinak v zádní části nad kolem kde to krásně rezivý, tak pod tím jsou ty 2 plechy rozpojené a do toho tam ze zdola natíká voda :(

Obrázek

Nejsou nějaké tuning doplňky ? že by se to nastříkalo, a zakrylo třeba nějakým chromovaným blatníkem kolem kol ?
Děkuji za každou radu.
Reklama
 

Zulu
*
Příspěvky: 58
Registrován: 15 čer 2008, 20:23

Příspěvek od Zulu »

to zvladnes i ty doma .... jedinej problem je trefit odstin te stribrne ... to sou nejhorsi barvy ... staci to odbrousit jemne to prekitovat dat do plnice a striknout barvou .. samozrejmne mezitim je moc brouseni... ovsem za 2 dny by si to mohl zvladnout ... tam trva to brouseni a schnuti tech veci nejdyl ... jak to nenechas proschnout poradne a pokud to poradne neodmastis tak tam budes mit pak mapy
1,5 Glsi J1 92
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Limitz »

já si nechal namíchat tu barvu podle štítku co je na přepážce u motoru a sedí to perfektně :wink:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Příspěvek od HonzaE »

Tento typ koroze mívá "epicentrum" na vnitřní straně plechu. U zadního podběhu se k tomu není jak dostat, broušení a kitování je řešením tak na rok, než rez znovu vykvete. Zakryl bych to nějakým plastovým lemem a až to za pár let prorezne, nechat u klempíře vyvařit. Přední blatník ideálně odšroubovat, z obou stran dokonale očistit, dá se použít i chemický odrezovač. Pak antikoro základ, atd.
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

Nemohol by niekto napisat nejaky navod, ako to neposrat a vyvarovat sa nejakym castym chybam, tiez sa totiz chystam na striekanie :?
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Limitz »

kibut píše:Nemohol by niekto napisat nejaky navod, ako to neposrat a vyvarovat sa nejakym castym chybam, tiez sa totiz chystam na striekanie :?
tak na to stříkání to chce najít nějakou čistou nejlépe odvětrávanou místnost, jinak od začátku jsem to dělal takhle: obrousil jsem jsem lak až na plech potom jsem to odmastil,natřel antikorozní ochranou, pak přichází na řadu kitování a broušení na tom je třeba si nechat hodně záležet, pak nastříkáni plniče a zase brousit, klidně i několikrát,zbytek (nanesení základu a laku) jsem nechal na lakýrníkovy
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

Mne sa olupal z dvery lak, tak chcem strieknut na ne novy lak. Jeden znami mi poradil, ze mam naprv obrusit stary lak jemnym brusnym papierom a trochu zdrsnit povrvh starej farby a odmastnit. Potom mam nastriekat vrstvu novej a potom to nalakovat. Plnic nemam v plane pouzit, lebo novu farbu budem striekat na vrstvu starej a nie na plech. Dufam ze to neposerem.
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Limitz »

kibut píše:Mne sa olupal z dvery lak, tak chcem strieknut na ne novy lak. Jeden znami mi poradil, ze mam naprv obrusit stary lak jemnym brusnym papierom a trochu zdrsnit povrvh starej farby a odmastnit. Potom mam nastriekat vrstvu novej a potom to nalakovat. Plnic nemam v plane pouzit, lebo novu farbu budem striekat na vrstvu starej a nie na plech. Dufam ze to neposerem.
tak to potom jo, jen po tom jak to nastříkáš barvou tak ji zdrsni jemným papírem pod vodou a potom teprv ten lak
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

A keby som striekol lak na farbu, ked este nie je celkom zaschnuta ? aby sa to lepsie spojilo ?
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Limitz »

kibut píše:A keby som striekol lak na farbu, ked este nie je celkom zaschnuta ? aby sa to lepsie spojilo ?
to nedělej :-) nejsem žádný odborník ale nikdo to takhle nedělá a asi ví proč :-) barva musí vytvrdnout a pak se má lehce obrousit a na to až lak, takhle mě to vysvětloval člověk co to už nějaký pátek dělá :wink:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

Hm, tak to som nevedel. :oops: A ked to obrusim, nevzniknu tam skvrny ?
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Já tedy taky nejsem odborník,ale lakýrník mi radil,že mám nastříkat barvou,nechat asi 3-5min.poschnout a hnad přelakovat.Dělal jsem tak prahy na Lantře J2 a před nedávnem na Ele kryt motoru.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Příspěvek od HonzaE »

záleží na druhu barvy, také jsem slyšel o postupu "mokrý do mokrého". Zkus to vyhledat na www.barvy.cz
Uživatelský avatar
Dave
***
Příspěvky: 762
Registrován: 02 lis 2005, 21:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave »

Záleží také na tom, kolik je vrstev barvy a jak dlouho to proschlo před tím, než se dával lak. Pokud se dá lak na větší vrstvu nevyschlé barvy, začne to praskat odspod a narušuje to i lak.
Hyundai Coupe RD 2.0 139 PS ATF, Sparco, Momo, Ferodo, Schroth, OMP, Sony
Škoda Octavia combi 1.9 TDI 4x4
Ford Transit 96 2,5D 69 PS
Suzuki SV 650 N 99 -modrá metla, K&N filtr, G&G výfuk, Dynojet kit, NGK
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Nechci tu vystupovat jako skeptik, ale pokud vám prorezly blatníky kolem spoje s nárazníkem a lemy, tak vždy proreznou zevnitř a s tím se už bohužel nedá nic moc dělat. Chce to spíš občas prostříknout olejem nebo nějakou srágorou proti rezu dřív, než se to stane. Já jsem to kdysi na své Š 100 a 120 řešil tak, že jsem vzal vrtačku s drátěným kartáčem a rez jsem okartáčoval z obou stran, šlo to i s rezatými plechy. Pak jsem to natřel nějakým odrezovačem a vzniklé díry a nerovnosti jsem zalepil lepidlem, které se jmenovalo Heffed, nevím ale jestli se ještě dělá. Na větší díry jsem použil laminovací tkaninu. Byla to dvousložková pryskyřice s kovovým plničem. Tu jsem vybrousil, vykytoval a pak nastříkal. Výsledek byl vynikající a pryskyčice držela perfektně. Na Š 100 jsem takto zalepil vyhnilé rohy dveří a vydrželo to 5 let, pak jsem auto prodal.
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Interiér a exteriér“