startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od rom4n »

jj,stáleaktuální, snad se k tomu někdy dostanu :-) Nemůžu tam něco rozštelovat??? Díky
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Reklama
 

rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od rom4n »

tak to nakonec šlo bez problému (pokud se povede povolit šrouby, je to v cajku), ani jsem nemusel nikde nic odpojovat, jen stačí oddělat víko palce rozdělovače a startér jde protáhnout. Uhlíky a kontakty vyčištěny, komutátor taky.. Zatím to startuje okamžitě :-) Jen jednou ze začátku cvakla kotva a starter nahodil s asi vteřinovou prodlevou, ale ot tý doby klid :-) Pokud by se to zas začalo stávat, tak je to chyba stykače v kotvě a to vypadá nerozebiratelně.. Startům zdar!
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od rom4n »

tak nakonec si odpovím zase sám :-D -snad to někomu helpne...

Proč to někdy cvakne a nenaskočí, někdy naskočí a zřídkakdy neudělá nic? Problém je v zanesenym konektoru na cívku startéru.. Sice cvaknul, což vypadalo, že je chyba přímo ve startéru, ale když je zanesenej a zmenší proud, cívka se nedorazí naplno... Dnes jsem si tam nacvaknul novej faston a problém s cvakáním skončil... Naskočilo to hned bez prodlevy

to Dave: ikdyž se podařilo vyhořelej startér dočasně rozchodit - zpečené lamely jsem znovu proškrábl, zemnící uhlík je totálně upálenej, takže otázka kdy zas dostartuju. Jestli najdeš chviličku na prodej "nového", budu Ti vděčný :hyu:
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
dark.pete
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2011, 08:43
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od dark.pete »

chlapi mám taky problém, když jsem startoval tak už se startér pomaleji točil až nakonec jak by byla vybitá baterie až se dotočil, ted auto stojí venku a nemůžu přijít na to jak to spravit každopádně jsem hledal kde se dá a nevím kde starter přesně je... nemohl by někdo poradit ? dikec
Hyundai Lantra J2 (V TK ELANTRA)
1.6 16V (84kW) ... rok 1996 ...
laděný výfuk, sportovní podvozek a tak různě :-D
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od enjoy »

Nevím jestli to chápu správně,ale nemáš tedy vybitou baterii?
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od Richard555 »

dark.pete píše:chlapi mám taky problém, když jsem startoval tak už se startér pomaleji točil až nakonec jak by byla vybitá baterie až se dotočil, ted auto stojí venku a nemůžu přijít na to jak to spravit každopádně jsem hledal kde se dá a nevím kde starter přesně je... nemohl by někdo poradit ? dikec
nabij baterku..... :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od Limitz »

mě se kdysi stalo to samé a byl v háji startér, naštěstí to vyřešil repas, takže i s prací to vyšlo na 2000kč
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od Bolo »

Já ho měnil před týdnem. Startér je pod sáním (mezi blokem motoru a kabinovou přepážkou). Nejdřív jsem ho chtěl sundat z boku, ale začal se mi protáčet šroub na kterém je kabel jinak bych ho sundal, takže jsem musel kvůli přístupu sundat komplet sání. Rozebíral jsem to půl dne , ale složil jsem to pak za hodinu a něco. Mě to startovalo stylem ala vybitá baterka, ale baterka byla ok. Když jsem tam dal jiný startér, startuje to na otočenía zvuk startování je úplně jiný. V telefonu mám i fotky, můžu je pak sem pro představu dát.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od sloto »

Bolo píše:Já ho měnil před týdnem. Startér je pod sáním (mezi blokem motoru a kabinovou přepážkou). Nejdřív jsem ho chtěl sundat z boku, ale začal se mi protáčet šroub na kterém je kabel jinak bych ho sundal, takže jsem musel kvůli přístupu sundat komplet sání. Rozebíral jsem to půl dne , ale složil jsem to pak za hodinu a něco. Mě to startovalo stylem ala vybitá baterka, ale baterka byla ok. Když jsem tam dal jiný startér, startuje to na otočenía zvuk startování je úplně jiný. V telefonu mám i fotky, můžu je pak sem pro představu dát.
tie fotky by ma potesili, dakujem vopred
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od alarm »

Pre väčšinu starších aut je typické práve to, že aj pri dobrej baterke auto ťažko štartuje. Spôsobujú to opálené výkonové kontakty v cievke štartéra(väčšinou nerozoberatelné). Tento prechodový odpor odoberá výkom baterky a mení ho na teplo. Identifikácia tejto závady je jednoduchá... Jeden štartuje klúčikom (asi by som odpojil palivové čerpadlo, aby nenaštartovalo) a počas tohto štartovania druhý pod autom spojí velkým klúčom (36) skrutky, ktoré sú na cievke, čím vlastne spojí to, čo spája aj cievka Ak sa zvýšia štartovacie otáčky, chyba je v cievke
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“