neukazuje kontrolka nadrze

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od mirpie »

však řešíme, když kontrolka svítí kdy nemá.....ale i kdyby to bylo obráceně, problém bude v tom odporovým krámu v nádrži. Já to rozebraný neměl, takže neporadím. Bud do toho hrábnout, vyměnit, nebo vyměnit celou nádrž s čerpadlem a palivoměrem a tím krámem na kontrolku, mnohdy je to možná rychlejší a mín pracnější...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od Damian »

Zkusím ten plovák o víkendu vyndat, pak dám vědět kde je problém ;)
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od johnyklec »

Damian píše:Zkusím ten plovák o víkendu vyndat, pak dám vědět kde je problém ;)
super budu cekat :) haha
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od alarm »

Ak vam to pomôže:
tento odporový merák je plochá cievka po ktorej klže pružný kontakt, ktorý ma otočný bod, takže pri starších autách je vidieť na cievke dráhu, po ktorej sa to klže-pružný kontakt prestáva byť pružným a blbne to.
Ďalší problém je to, že ten kontakt sa otáča a v mieste rotácie stráca vodivosť- respektíve má iný prechodový odpor. (zmena intenzity žiarovky)
Na konci svojej dráhy (keď sa blíži k prázdnej nádrži) je vyvedený ďalší kontakt, ktorý zopína svetlo na prístrojovke.
Stratou pružnosti a vykývaním otočného bodu môžu nastať situacie, keď aj pri suchej nádrži sa ručička nedostane ku spínanému kontaktu posledného paliva, alebo je to skratom trvalo prepojené a vtedy svieti stále. Medzi týmito dvomi krajnými riešeniami sa môžete nachádzať trebárs aj v stave, že žiarovka stráca jas a podobne.
Treba vybrať plavák a hneď uvidíte čo je zlé.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od Damian »

No a to je právě ten problém. Tohle je teoreticky naprosto správně. U aut jako Favorit, Felicia, Golf, Passat 2-4, Audi 80/100 by mě ani nenapadlo řešit cokoli jiného.
Jenže tady je ten problém trochu jiný. Kontrolka "supluje" ručičku palivoměru. Nikdy nezhasne úplně, ale při plné nádrži jen jemně prosvěcuje, a s ubýváním benzínu se její intenzita zvyšuje. Takže odporová dráha by musela mít narušenou izolaci, nebo být probitá s naprosto dokonalou přesností, aby zbývající přechodový odpor postupně klesal a tím umožnil plynulou změnu intenzity kontrolky.
Tohle spíš vypadá jako by se dotýkaly konektory budík/kontrolka a tím kontrolka dostávala proměnný odpor od budíku. Jinak si to vysvětlit neumím.
Šlo mi hlavně o to, jestli Lantra nemá nějakou specialitu (jako například v případě sloučeného relé vytápění zadního skla a cyklovače stěračů...) na kterou bych se měl zaměřit než slepě rozeberu plovák.

Jinak v autech se už pár let vrtám (cca 18), ale zatím jsem se setkával spíš s vozítky jejichž rodiště je poněkud západněji....takže pokud jde o Hyundai, jsem na tom dost bídně.

No.....o víkendu budu chytřejší (doufám) a kdyžtak sem dám nějaké fotky.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od alarm »

Ak ale je to konštrukčne riešené tak, že otočný bod reostatu v palivovej nádrži je blízko kontaktu, ktorý spína žiarovku, robilo by to presne to , čo opisuješ, hneď nakreslím.
Přílohy
SNIMAČ PALIVA.JPG
SNIMAČ PALIVA.JPG (18.89 KiB) Zobrazeno 2815 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od mirpie »

Damian píše:Zkusím ten plovák o víkendu vyndat, pak dám vědět kde je problém ;)
plovák nech plovákem, ten má na starost ručičku na přístrojové desce a ta ti funguje ne? Kde přesně se ten odpor nachází ale netušim, každopádně k němu povede kabel, tak nebude problém to najít :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od Damian »

mirpie píše:
Damian píše:Zkusím ten plovák o víkendu vyndat, pak dám vědět kde je problém ;)
plovák nech plovákem, ten má na starost ručičku na přístrojové desce a ta ti funguje ne? Kde přesně se ten odpor nachází ale netušim, každopádně k němu povede kabel, tak nebude problém to najít :-)
On podle mě bude právě součástí mechanismu plováku, s jiným řešením jsem se zatím nesetkal.....uvidíme o víkendu co na mě Lantra chystá ;)
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
saf
*
Příspěvky: 65
Registrován: 28 srp 2006, 21:42

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od saf »

Kontrolka na benzin je takovej stribrnej valecek pricinovanej k cerpadlu mne to taky prestalo fungovat tak jsem to odcinoval a jezdim bez toho sehnat se to neda zvlast leda s celim cerpadlem a pred par mesicemi jsem si nechal udelat plyn do auta tak uz to neresim.
Hyundai i30 1.4 73kw r.v. 2012
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od johnyklec »

saf píše:Kontrolka na benzin je takovej stribrnej valecek pricinovanej k cerpadlu mne to taky prestalo fungovat tak jsem to odcinoval a jezdim bez toho sehnat se to neda zvlast leda s celim cerpadlem a pred par mesicemi jsem si nechal udelat plyn do auta tak uz to neresim.
vyresil to ted uz nekdo?asi ne že :)
saf
*
Příspěvky: 65
Registrován: 28 srp 2006, 21:42

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od saf »

No to se asi vyresit neda byl jsem v elektromaterialech a tam si stim nevedeli rady hledal to v katalozich a nic tam nenasel akorad mi rekl ze je to nejakej tepelnej odpor ale neda se sehnat tak nevim tim skoncilo moje patrani :-)
Hyundai i30 1.4 73kw r.v. 2012
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od johnyklec »

saf píše:No to se asi vyresit neda byl jsem v elektromaterialech a tam si stim nevedeli rady hledal to v katalozich a nic tam nenasel akorad mi rekl ze je to nejakej tepelnej odpor ale neda se sehnat tak nevim tim skoncilo moje patrani :-)
sakra nechec se mi sundavat zarovka z palubku na nadrz k vuli tomu :( cchi at funguje jak ma neni to tedy plovakem?vim ze na plovaku je zeleny drat ktery se posouva nahoru a dolu to by mel byt pry ten snimac, ale ze sviti porad to mi je divne..
saf
*
Příspěvky: 65
Registrován: 28 srp 2006, 21:42

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od saf »

Nemusis rozdelavat nadr staci kdyz pod zadnima sedackama odsroubujes tu cernou matku a tam je cerpadlo stim vsim.No bude stacit kdyz odpojis ten zelen drat ale ted si nejsem uplne jistej jestli to je zelenej
Hyundai i30 1.4 73kw r.v. 2012
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od johnyklec »

saf píše:Nemusis rozdelavat nadr staci kdyz pod zadnima sedackama odsroubujes tu cernou matku a tam je cerpadlo stim vsim.No bude stacit kdyz odpojis ten zelen drat ale ted si nejsem uplne jistej jestli to je zelenej
jo je zeleny menili jsme pred tydnem nadrz i cerpadlo i plovak tam jsem si toho zrovna vsiml:-)pod sedackama ale s tim cerpadlem udelali ti korejci peknou blbost :evil:aby ses dostal k cerpadlu sundat nadrz rozpojit hadice byla pekna blbost meli to udelat pod sedackama jako u vetsiny aut
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: neukazuje kontrolka nadrze

Příspěvek od johnyklec »

tak jsem sundaval plovak a odpojil konektory prohlid ho a pridapami vse ok nevim no zkousel jsem ho zapojil ten konektor proste venku nebyl v nadrzi a kontrolka sviti oprad kdyz ho dam dovnitr pootacim s nim tak je ruzne sviti lehce trichu slabe hodne ale sviti furt :evil:
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“