otacky ventilatora

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

otacky ventilatora

Příspěvek od Dufy »

Caute, tak pred nedavnom mi zblblo regulovanie rychlosti ventilatoru v kabine... ked ho zapnem (dam do polohy 1 az 4) ide v kazdej polohe na plny vykon (ako keby bol na 4ke) neda sa regulovat, iba vypnuty alebo zapnuty... mam pocit ze odisiel ten rezistor ktorym sa to reguluje... prepinac vyzera byt v poriadku. nestretol sa niekto s takymto niecim?
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od Dufy »

vyriesene... :D/ bol to skrat na kabloch od regulatora k rezistorom... [-o< vznikol ked som daval nove radio do vozu #-o
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od severak »

Kdo poradí? Dělal jsem rozvody a ventily-guferka, takže se rozebíralo a něco se udělalo špatně. Když zapnu topení-ventilátor(teď v létě spíš chlazení) v kabině na polohu 1, tak se mi sepne ventilátor chladiče. Ale už na 2,3,4 to netočí, pouze u té jednotky. Poradí někdo, čím to asi je? Dík.
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od Dufy »

no ja som posupoval tak ze som siel postupne od prepinaca a meral multimetrom kde sa to sprava tak ako by sa to nemalo... podla mna bude chyba v tom prepinaci (regulator otacok). neviem ako je to na J2 ale na mojej J1tke to vyzera ze to kazdu chvilu prestane fungovat. je to trosku dotknute casom uz a tie kontakty vyzeraju po rozobrati toho "regulatora" ze maju nieco odkrutene. ja by som sa pozrel ci tam niekde nieje studeny spoj alebo zly kontakt. skus to rozobrat a pozriet sa na to.
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od severak »

Tak bych potřeboval fakt poradit. Ty otáčky ventilátoru topení my zapínají i ventilátor chladiče. Nejprve jenom v pozici 1. Teď jsem se vrátil ze Slovenska, najeto dalších 1100 km a už se to točí v každé poloze. To znamená, že když zapnu topení - tedy přívod vzuchu do kabiny(nemám klimu), rozběhne se i ventilátor chladiče. Záhada.
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od Damian »

No nevím, já bych skouknul jestli se nemohlo povést někde prohodit konektory (na vedení od chladiče by to snad bylo vidět), nebo ještě jak je na tom ukostření karoserie a motoru. Nic jiného mě nenapadá, tím spíš že nemáš klimu. Ta by to vysvětlovala.
To ukostření může způsobovat leccos, pokud by měly oba ventilátory společný přívod, mohl by se jeden přes druhý ukostřit....

Je to jen výstřel do tmy, ale asi bych takhle začal...
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od severak »

Dík za typ, zkusím.
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od severak »

Asi jsem trapnej, ale já to ukostření ventilátoru chlazení nenašel. Může někdo poradit, kde to ukostření je? Do motorku ventlátoru chlazení jdou dva kabely přes sinch spojku a pak to jde do svazku dalších kabelů a tam se strácím
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od Damian »

Já měl na mysli ukostření motoru a karoserie. Ventilátor se pravděpodobně kostří přes spínač a druhý kabel je přívod proudu.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od severak »

Tak zatím vyřešeno. Vyndal jsem pojistku pro Air Condition, i když v autě nemám žádnou klimu. Zajímavostí bylo, že když byl zapnutý klíček a odpojil jsem snímač teploty (ne teploměr), rozběhl se ventilátor chladiče. Ale když jsme tuto zástrčku propojili klemou, tak nebyla žádná reakce. Prostě nenašel jsem čím to je. Možná vlhkost na pojistkové skříňce v kabině vedle spojky. Ale teď nevím, jestli mi sepne ventilátor chladiče, když stoupne teplota moc. Pojistka je v motorovém prostoru spolu s relátkem (to je plně funční - vyskoušeno na jiné pozici) a ta pojistka je také v pořádku.
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Uživatelský avatar
draculka
*
Příspěvky: 14
Registrován: 23 led 2010, 23:59
Bydliště: SR, okr. ZM

Re: otacky ventilatora

Příspěvek od draculka »

ahojte, mne zblbli tiez otacky ventilatora, funguje len na 4. na 1,2,3 nereaguje. neviete mi niekto poradit co s tym moze byt? dakujem
hyundai lantra 1,8GT 1994
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“