diagnostika a lambda sonda...

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
divous
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2011, 17:06

diagnostika a lambda sonda...

Příspěvek od divous »

Zdravím.
Asi ani nemusím říkat, že vše začalo velkou spotřebou, cca 13L/100km (měřeno po vyjetí plné nádrže a jejím doplnění)

Po výměně svíček, kabelů, kontrole svodů a výfuku před lambdou jsem se zaměřil na diagnostiku lambda sondy - vyblikání neukázalo nic, diagnostika v servisu také nic, prý je vše ok, nic nehlásí chybu...

Můj dotaz se týká následujícího:
Když odpojím lambda sondu - ať už u teplého nebo studeného motoru, tak se nerozsvítí check engine(kontrolka osazena). Nerozsvítí se ani po delší době jízdy s odpojenou sondou.
Poradí někdo jak proměřit kabely k lambdě, zda nejsou přerušené, odkud vedou... a co mám ještě vyzkoušet???
Lantra II 1,8 GLS Wagon 1997(J2)
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: diagnostika a lambda sonda...

Příspěvek od enjoy »

Kdyby se vsechny zavady daly zjistit na diagnostice,tak by bylo na svete krasne...

Zkus najet nejaky kilometry s odpojenou lambdou a po dotankovani si spocitej spotrebu.kdyz bude nizsi,jakoze nejspis bude,o dobry 2 litry urcite,vis jestli je to lambdou.
Me osobne lambda odesla jednou a to tak,ze auto nejelo vic nez 30 km/h.koupil jsem univerzal bosch a bylo po problemu.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
divous
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 zář 2011, 17:06

Re: diagnostika a lambda sonda...

Příspěvek od divous »

S odpojenou lambda sondou bude spotřeba nižší???

Někde se tu psalo, že chyba lambda sondy jde vyblikat pomocí check engine, proto je mi divné, že když jí odpojím, tak to nic nehlásí...
Lantra II 1,8 GLS Wagon 1997(J2)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: diagnostika a lambda sonda...

Příspěvek od mirpie »

pokud je chybná lambda sonda, obvykle dává data ECU o větším množství nespáleného kyslíku, tedy velmi chudá směs a ECU zareaguje zvýšením dávky paliva pro zhoření veškerého kyslíku, který tam ale fyzicky není. Pak auto více žere, totéž ale v menším měřítku se děje, když je prasklé výfukové sběrné potrubí a přisává to vzduch do výfuku, kde dobře fungující lambda zachytí větší množství kyslíku a opět dá pokyn na větší dávku paliva. Odpojením lambdy by se ECU měla řídit uloženou hodnotou v mapě a teoreticky by tedy mohla být i "nomální" spotřeba, ale záleží na jednotce, spíše spotřeba bude vyšší
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: diagnostika a lambda sonda...

Příspěvek od enjoy »

Z me zkusenosti,s lambdou 9 litru spotreba,bez ni neco okolo 10 litru.a k tomu teda znatelne hrubsi chod motoru a horsi reakce na plynovy pedal.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
patras72
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2012, 18:31

Re: diagnostika a lambda sonda...

Příspěvek od patras72 »

Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“