Po zošliapnutí spojkového pedálu svietia brzdové svetlá ???

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
emzetperx
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2011, 21:41

Po zošliapnutí spojkového pedálu svietia brzdové svetlá ???

Příspěvek od emzetperx »

Ahoj, nedávno som kúpil H_lanTRA j1, MANžELKE, takže sa v nej ešte nevyznám, myslím v Lantre. SPomedzi viacerých závad som si všimol aj túto, teda že po zošliapnutí spojkového pedála mi svietia brzdové svetlá. Pod pedálmi vidím nejaký spínač, ktorého sa spojkový pedál dotkne, ale neviem akú má funkciu. Dík za rady, nápady.
Hyundai Lantra r.v. 1995, J1, 1,6, 85 kW
Reklama
 

sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zošliapnutí spojkového pedálu svietia brzdové svetlá

Příspěvek od sloto »

no to je mile, prave na toto som sa chcel opytat aj ja


vsimol som si to v spatnom zrkadle len teraz nedavno, mozno mi to robi uz dlhsiu dobu, len som neparkoval zadkom k stene.

co sa tyka toho spinaca pod spojkovym pedalom, ten by mal mat funkciu iba so startovanim, jednoducho ked nezosliapnes spojku nenastartujes. Alebo je to ochrana startera vo vsebecnosti spolu s baterkou, alebo je to taka blbuvzdorna poistka akoby pre US trh, keby chcel niekto startovat na zaradenom rychlostnom stupni a potom sa stazovat ze to nebolo v manualy.


ale preco tie brzdove svetla svietia, to fakt neviem, snad by sa niekto zdatny mohol vyhadrit.
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zošliapnutí spojkového pedálu svietia brzdové svetlá

Příspěvek od sloto »

a teraz tie brzdovfky svietia celu dobu.......
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Po zošliapnutí spojkového pedálu svietia brzdové svetlá

Příspěvek od alarm »

Ak má mechanický spinač, treba ho nájsť, mal by byť logicky nad pedálom a zopína pri zošlapnutí pedála a treba skontrolovať chod spojkového pedálu voči tomu spinaču. Môže byť na nejakej konzolke, ktorá je ohnutá.....a spojkový pedál to aktivuje

Asi najbezpečnejší spôsom je odpojiť vodiče zo svetla a spinača ak je nad pedálom, zaizolovať, a natiahnuť nové ku spínaču brzdových svetiel ak sa závada nedá takto identifikovať
(to sú len teoretické rady ,lantru nemám)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zošliapnutí spojkového pedálu svietia brzdové svetlá

Příspěvek od sloto »

alarm píše:Ak má mechanický spinač, treba ho nájsť, mal by byť logicky nad pedálom a zopína pri zošlapnutí pedála a treba skontrolovať chod spojkového pedálu voči tomu spinaču. Môže byť na nejakej konzolke, ktorá je ohnutá.....a spojkový pedál to aktivuje

Asi najbezpečnejší spôsom je odpojiť vodiče zo svetla a spinača ak je nad pedálom, zaizolovať, a natiahnuť nové ku spínaču brzdových svetiel ak sa závada nedá takto identifikovať
(to sú len teoretické rady ,lantru nemám)
,ale mal si pravdu, konzola na ktorej je upevneny spojkovy pedal sa utrhla z bodoveho zvaru a ohybala sa okolo skrutky co ju drzi na druhej strane, vyriesil som to plieskom ktory ju zaprel o kasnu. to by bolo treba vidiet, ale ak s tym ma niekto problem a vopcha tam hlavu, to sam pochopi ako. brzdovy snimac som iba nastavil doraz, to bolo vsetko
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Po zošliapnutí spojkového pedálu svietia brzdové svetlá

Příspěvek od alarm »

No vidíš, Ema :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“