Centrální zamykání

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
usrbowe
Příspěvky: 9
Registrován: 31 črc 2013, 15:28

Centrální zamykání

Příspěvek od usrbowe »

Pročetl jsem si veškeré témata zde ohledně centrálního zamykání a ani jeden se neshodoval s mým problémem. Proto zakládám nové téma.

Z ničeho nic přestalo jít centrální zamykání. Odemkne se jen u řidiče, při otočení klíčkem. Rozebral jsem tedy dveře u řidiče a podíval se a našel jsem tam relé, které se spínalo při otočení klíčkem. Rozebral jsem ho a zjistil, že je celé zkorodované a tudíž nefunkční. Koupil jsem nové, nainstaloval na původní místo ve dveřích, ale stále nefunguje centrální zamykání. Poté jsem zkontroloval pojistky (vnitřní) a pojistka u DOOR LOCK byla přepálená. Vyměnil jsem jí a hned při zasouvání vyskočila jiskra a přepálila se taky. Tudíž z toho viním nové relé ve dveřích. Co by tak mohlo být špatně? Konektor je správně zacvaknut do relé a nic jiného jsem s tím nedělal. Děkuji
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od soban »

Pokud se pojistka přepálí hned je tam někde skrat a novým relé by to být nemělo.

Takže prohlídnout konektor od relé případně ho odpojit a skusit to, pokud to vyhodí znovu je zrada jinde.

Nevím zda se někde dají odpojit ty kabely od dveří (kde jsou konektory) ale začal bych s tím že bych je rozpojil od druhých dveří zda i tam není to relé třeba zničené a pod...či zda není někde prodřen kabel...
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Rybář »

No konektory jsou přímo u jednotlivých motorků. Takže, jak radí soban, zkusit jeden po druhém odpojovat. Btw. to že ten spínač vypadá nefunkční ještě nemusí znamenat, že tomu tak je. Můj má nalomenou vevnitř tu desku, je zrezlej, ale světe div se FUNGUJE, teda občas :mrgreen:
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
usrbowe
Příspěvky: 9
Registrován: 31 črc 2013, 15:28

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od usrbowe »

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Rozdělal jsem dveře u spolujezdce a odpojil ten motorek/relé (má o jednu dvojici vodičů méně, jen dva místo čtyř vodičů). A pak zapojil ten u řidiče (nově koupený, ale už použitý). A dal ho ručně do polohy, kdy se odemknou dveře a v tu chvíly zase praskla pojistka. Takže z toho celkem začínám vinit ten nový motorek/relé.

Proto jsem ho rozebral a zjistil, že vypadá zcela jinak. A možná vůbec neni pro Lantru. Takže proto to přetaví pojistku. Raději sem to nafotil. SNad mi někdo poradí, jestli je to správný typ relé/motorku. Nebo je třeba problém v jiných dveří...

EDIT:
ještě mi teď došlo, že to možná bude do jiného modeli a hlavně na zadní dveře, kde je zapotřebí motorek. U předních dveří u řidiče žádný motorek není, protože tam je odemčeno ručně klíčem a pak se vyšle přes relé signál, že bylo odemčeno a tím se přes motorek odemknou i ostatní dveře. Alespoň to je moje domněnka.
Vlevo je ten nově koupený. Vpravo originál vyndaný z dveří.
Vlevo je ten nově koupený. Vpravo originál vyndaný z dveří.
DSCN8644.JPG (207.07 KiB) Zobrazeno 3944 x
Zde jsem odstranil desku s plošnými spoji u originálního relé. Je vidět, že to je zcela jiná konstrukce.
Zde jsem odstranil desku s plošnými spoji u originálního relé. Je vidět, že to je zcela jiná konstrukce.
DSCN8645.JPG (226.17 KiB) Zobrazeno 3944 x
Díky za pomoc :)
usrbowe
Příspěvky: 9
Registrován: 31 črc 2013, 15:28

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od usrbowe »

Dneska jsem rozdělal ten motorek pro odemykání u dveří spolujezdce a světe div se, je totožný s tím, který jsem koupil do dveří u řidiče. Ale ten má pouze relé. Ostatní dveře mají místo relé motorek pro otevření. Takže mi bylo prodán špatný kus, i když jsem výslovně říkal, že potřebuji relé do dveří u řidiče.

Takže zítra se stavím v náhradní dílech a vyměním to za správný kus a snad to bude již fungovat. Tím se tedy vysvětluje i to vyhazování pojistky.Na to, že je to specializovaná prodejna na Hyundai, jsem nečekal, že by něco tak triviálního nevěděli.
usrbowe
Příspěvky: 9
Registrován: 31 črc 2013, 15:28

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od usrbowe »

VYŘEŠENO:

Dostal jsem v náhradních dílech správný kousek. Ten, který má na přední straně tyrkysovou krytku. Ostatní mají černou. A už to funguje :)
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Rybář »

to jsou teda troubové. Hlavně, že je problém vyřešen. Za ta léta, co mám Lantru, jsem zjistil, že to je prakticky její jediná slabina. Centrál zlobí pořád....
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
usrbowe
Příspěvky: 9
Registrován: 31 črc 2013, 15:28

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od usrbowe »

Rybář píše:to jsou teda troubové. Hlavně, že je problém vyřešen. Za ta léta, co mám Lantru, jsem zjistil, že to je prakticky její jediná slabina. Centrál zlobí pořád....
u té naší Lantry (98) to začalo zlobit až letos. Do té doby jen zlobilo otevírání oken, několikrát. Ale teď jsem zjistil, že mi dali nějaký atypický kousek, který je z Lantry (98), ale ta měla centrální ovládání řízeno ze dveří u spolujezdce (možná verze z Anglie?). Takže to odemkne/zamkne ty dveře u řidiče opačně než u ostatních.. Ale jelikož to je jejich jediný funkční kousek zkusím si s tím nějak pohrát sám.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“