T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
fanda_b
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2013, 20:39

T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od fanda_b »

Zdravím,
mám následující problém:
- cyklovač stěrače funguje velmi zřídka, respektive nefunguje skoro vůbec, když přepnu na plynulé stírání, vše bez problémů (stírání i ostřikování funguje), jen stěrače zůstanou v pozici, kdy stírání vypnu, takže třeba například uprostřed okna
jak jsem se tu dozvěděl, měl by to být problém s T.A.C.U. jednotkou, jen jsem se tu ale nikde nedozvěděl, kde tahle jednotka je, ano někde jsem četl, že vlevo pod radiem, mohl bych vás PROSÍM poprosit nemáte někdo nějaký obrázek nebo fotku, ze které by bylo patrné, kde tahle jednotka je a jak se k ní dostanu?

další problém mám s přepínáním zón ventilace, kruhový přepínač funguje (otáčí se a cvaká), ale ventilace je stále nastavená na přední okno...

Za jakékoliv rady budu velice vděčný.
Jo a mám Lantru tuším J2 wagon, prostě kombi benzín 1,6 z roku 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od Limitz »

s tou jednotkou ti neporadím :oops: k mechanismu přepínání ventilace se dostaneš po rozebrání středového panelu, možná bude jenom rozpojený konektor, nebo prasklá hadička...
našel jsem ještě svoje staré stránky kde je alespoň trochu vyfocený postup jak středový panel rozebrat http://hyundai-limitz.mypage.cz/ v galerii najdi "foto z oprav" snad ti to k něčemu bude
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
fanda_b
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2013, 20:39

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od fanda_b »

Díky za odkaz... ale to je na mě docela masakr, to si nedovedu představit, že bych tohle se svojí od přírody nešikovností měl rozebírat... :-(
S tou jednotkou teda netušíš? I tak moc díky.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od Limitz »

rozebrat ten panel není nijak složité, stačí povolit pár šroubků a panel opatrně odrhnout, ale kde je ta jednotka vážně nevím, Lantru už rok nemám a ten panel jsem rozebíral snad před 3. roky :| když už ho ale budeš mít dole, tak se po ní můžeš podívat :wink:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
fanda_b
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2013, 20:39

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od fanda_b »

Zítra to asi zkusím rozebrat, pokud by se mi podařilo spravit alespoň to topení bylo by to fajné... tu jednotku zkusím zjistit tak, že obvolám inzeráty a pokud ji někdo bude mít, tak poprosím o sdělení přesnějšího umístění... každopádně díky, možná napíše někdo, kdo bude vědět
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od mechoun »

Svýho času jsem měl na J2 prasklou podtlakovou hadičku a to v motorovém prostoru - nejvíc tepelně namáhaná část hadičky. Takže stačila oprava lepicí páskou. Pět minut a bez demontáže panelu :-)
Jo, a u stěračů máš spíš v hajzlu koncák v převodovce.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
fanda_b
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2013, 20:39

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od fanda_b »

Je mi to blbý a omlouvám se, jsem amatér a nevím, která hadice v motorovém prostoru je ta podtlaková... :-(
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od mechoun »

Sání motoru je propojený hadičkou s posilovačem brzd. A z týhle hadičky, nebo někde na týhle trase, je odbočka na rozvod pneuventilů ovládajících klapky vzduchu topení. Prostě zkoukni celistvost hadiček, které se flákají kolem posilovače (průměr cca 6-8mm)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
fanda_b
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2013, 20:39

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od fanda_b »

vím, že budu vypadat jako totální blbec, ale můžu Vás poprosit o označení na tomto obrázku?
Předem moc díky, hlavně za trpělivost...

Kód: Vybrat vše

http://www.lyonssystemsserver.com/breakerpro/1038/1038-070912-170342-401-PTIMG.jpg
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od mechoun »

Ta fotka je z Lantry s pravostranným řízením, ale neva: U pravostranného by to bylo někde podle červené šipky, u levostranného šipka zelená. Prostě je to odběr podtlaku z prostoru sání motoru - posilovač. Škvíra za motorem, přístup jak blbec :-(
Přílohy
1038-070912-170342-401-PTIMG.jpg
1038-070912-170342-401-PTIMG.jpg (116.74 KiB) Zobrazeno 2339 x
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
fanda_b
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2013, 20:39

Re: T.A.C.U. jednotka a přepínání zón ventilace

Příspěvek od fanda_b »

Tak po "úmorném" boji se středovým panelem T.A.C.U. jednotka vyměněna a cyklovače běží bez problémů.
Když jsem ho měl polovyndaný, tak jsem zkontroloval, jestli jsou všechny kablíky i hadičky zapojený, stejně tak i hadičky v prostoru motoru a nikde jsem nic nenašel a přepínání zón ventilace pořád nejde :-(
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“