prosím pomóóóóc

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
ginosi
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2015, 16:04

prosím pomóóóóc

Příspěvek od ginosi »

Zdravím vás prosím o radu. Tak si pěkně utřu prach v motorovém prostoru, doliju olej, napnu klíňák protože to pištělo, pak si sednu do auta a nastartuji. Autíčko si pěkně vrní na volnoběh tak si vemu hadřík a utírám palubku a najednou to chcíplo, si říkam sakra co to je. Tak že nastartuji znovu a ouha, klíč do prví polohy tak se rožnou hodiny, otočím do druhé polohy a sepne ventylátor, ale žádná jiná kontrolka no a chci nastartovat a on klakson ](*,) vůbec to nechápu prostě nesepne palivové čerpadlo a nerožne se kontrola jako olej abs atd. pojistky jsem prošel, baterku nabil, hledal jsem nějakej volnej drátek ale nic nic jsem uplně bezradný. mám lantru 1.6 16v r.v.96 prosím víte někdo co s tím je nebo by být mohlo
Reklama
 

Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: prosím pomóóóóc

Příspěvek od Meggie007 »

Zdravim,
nu napada me jedna vec co se stala me. Sice to byla jeste Lantra prvni generace, ale jel jsem si takhle v poklidu po D1 z Brna do CB a na 160km najednou auto prestalo tahnout a chciplo behem asi 5-ti vterin. Uz jsem nenastartoval a zbytek do CB jel na lane (baterka, starter atd. v poradku). Bohuzel si nepamatuji, jak to v servise presne opravili, ale vim, ze se mi dodrbal imobilizer a odpojil mi cerpadlo. Treba to pomuze.
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
ginosi
Příspěvky: 2
Registrován: 15 úno 2015, 16:04

Re: prosím pomóóóóc

Příspěvek od ginosi »

a poradí mi někdo kde imobilizer najdu jak vypadá a co ses ním dá dělat, nebo jestli je potřeba vyměnit. Zkoušel jsem odpojit baterku, stál na brzdě abych restartoval řídící jednotku, nic nepomáhá, jinak eletrika v autě fakčí, jdou okýnka, výstražné světla, potkávačky, dálky, rádio, centrál to všechno jde jen se mi při sepnutí spínačky do druhé polohy na palubě nerozsvítí kontrolky a nesliším sepnout relé čerpadla.
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: prosím pomóóóóc

Příspěvek od jaroslav5 »

Imobilizér má kontrolku,ktorá by sa mala rozsvietit spolu s ostatnými kontrolkami pri polohe 2.Ak to tak nefunguje,tak isto nezopne rele pal.čerpadla ako aj prud na cievky zapalovania. Pokial ti spomínané ostatné veci funguju videl by som chybu niekde v kabelaži. Prejdi to od bateky cez poistkovu skrinu v mot.casti ako aj interieri rozpoj každu zasuvku,nastriekaj kontaktolom.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“