BI-xenony

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Lantra Luke
Moderátor
Příspěvky: 507
Registrován: 24 srp 2008, 09:59
Bydliště: Zlínský kraj-Valašsko
Kontaktovat uživatele:

BI-xenony

Příspěvek od Lantra Luke »

Zdravím zítra ojednavam prestavbovou sadu na bi-xenony mam tam zarovky H4 tak by to snad mohlo jit co vi na to??
Bylo :Lantra J2 ,1.8, 1996 R.I.P 2016
Je : i20 1.2, 2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek II
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 lis 2007, 21:23

BI-XENONY

Příspěvek od Krtek II »

Záleží jen a jen na tobě, ALE JE TO ZAKÁZANÉ.
Naposledy upravil(a) Krtek II dne 26 led 2010, 20:18, celkem upraveno 1 x.
SOUČASTNOST Hyundai Matrix 1.6
MINULOST Hyundai Elantra 2.0 CRDi, r. v.: 2001
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: BI-XENONY

Příspěvek od Marek_PD »

Lantra Luke: to ti urcite bude pasovat,sak kazdy pise ze to zvladne kazdy :wink:
Krtek II píše::idea: Záleží jen a jen na tobě, ale jsou povoleny pouze do aut s automatickou regulací naklápění světel, ne manuální z místa řidiče nebo dokonce mechanicky na světlometech. :!: Dále vozidlo s xenony musí mít ostřikovače světlometů. Takže ........ :?:

to fakt to som este nepocul ale verim ti :wink: a preco vlastne musia byt te ostrekovace?
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: BI-xenony

Příspěvek od Mexican »

Lantra Luke píše:Zdravím zítra ojednavam prestavbovou sadu na bi-xenony mam tam zarovky H4 tak by to snad mohlo jit co vi na to??
jejejej.. dalsi tuzer.. to zas budu boliet oci :?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Dobrej nápad jak zdvojnásobit cenu vozu :-))))
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Jeste ze uz se to tu vsechno x krat resilo ....... :?
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Už asi 1000x

1. ostřikovače
2. automatická regulace sklonu
3.CELÝ SVĚTLOMET MUSÍ MÍT HOMOLOGACI PRO VÝBOJKU

Za použití xenonů v nepovoleném světlometu je v extrémním případě 6 měsíců bez papírů, 5-10 litrů pokuty a 5 bodů. Já osobně s tím souhlasím. Je to bezohledná prasárna vůči ostatním. Dá bůh, že si na to policajti jednou došlápnou a budete chodit pěšky. Vzhledem k tomu, že jsou xenony za pakatel, tak každý den potkám takové prase, co oslňuje. Dnes cestou z práce asi tři.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

me silene osvetlujou snad vsechny modely BMW. ALE ORIGINALY!! kdyz me dojizdi nebo v protismeru. nechapu to :!:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

bejt to legalni tak uz je tam mam ty xenony, mam svetla serizene z stk + osram nightbreaker a stejne to sviti naprd, daj se nejak lestit paraboly? a kolik ma bejt Voltu na zarovkach?
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Az budu chtit sportovni auto, koupim si coupe. Nebudu snizovat podvozek na Getzovi a obouvat 17´´ kola. Az budu chtit jezdit terenem, koupim si terenni auto. Nebudu lepit na auto plastovy lemy blatniku (viz. Skoda). Az budu chtit xenony, koupim si auto s xenonama....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
sonatista
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 15:01
Bydliště: Detva

Příspěvek od sonatista »

Nevidel by som to tak tragicky.
Ano, je to nelegalne, ostrekovace treba, lebo vybojka ma maly odber 35w oproti 55w pri halogene, cize vlastne setris, je efektivna=tvori malo tepla a preto sa hlavne v zime moze stat, ze ti bude namrzat svetlo a preto tie ostrekovace. Regulacia sklonu je potrebna preto, aby si neoslnoval pri zatazenom zadku auta, musi byt automaticka( pri zadnej naprave by mal byt zatazovy regulator sklonu(cidlo), je to skor mala aktivna regulacia, netreba to zas precenovat. Najlepsie by bolo, kebyze mas cocku v reflektore( lepsi lom svetla=presnejsie rozhranie svetlo/tma).
Davaj si pozor pri vybere, radsej daj na referencie. H4 bixenon bude pre teba znacny prinos, neda sa to porovnat s halogenom-sirsie, belsie, dlhsie svetlo= dovolis si v noci viac, pojdes rychlejsie:) Navsyse aj dialkove svetla mas super poriesene, clonka sa ti v zlomku sekundy pootoci a pusti svetlo vyssie...
V rodine mame vsetci prestavbove sady a ma to aj moja Sonata, mam vsak H7 stretavacky=xenon , dialkove mam H1=halogen, kvoli castejsiemu preblikavaniu=rychlajsia smrt pre vybojky.
POZOR!!! svetla si ihned daj nastavit, ale starostlivo. Vol radsej 4100K, max 6000K, to je optimalna farba svetla, dalej uz je svetlo modrejsie a tmavsie=nevidis tak dobre. Belsia farba ani nelaka tak fizlov ako tie modre blbosti typu 8000K az 12000K, to uz su extremy a na ceste to nema co hladat, je to len na efekt.
Chod do toho, zvysis si aktivnu bezpecnost= zlepsis si viditelnost.
S dobre nastavenymi reflektormi nic nepokazis.
Sonata Y-3 1997 2.0i-16V GLS
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

sonatista: jak to tak citam tak znova sa musim pytat, preco vlastne nemame vsetci prestavbove sady. No mozno preto ze mame aspon trochu ohladuplnosti voci ostatnym soferom

to ze v noci mozes ist rychlejsie je hlupost.. to mozem povedat aj ja, kedze jazdim s navigaciou... ani xenony ani navi vsak neminimalizuju nasledok napr srny ktora skoci do jazdnej drahy.. Na 2007 Accente mam uplne bezne "social" ziarovky od vyroby, ak su svetla ciste a dobre nastavene po okreskach mozem jazdit tachometrovych 100.. ty asi potrebujes jazdit este rychlejsie, inak si neviem vysvetlit argument rychlosti
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
sonatista
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 15:01
Bydliště: Detva

Příspěvek od sonatista »

To, preco vsetci nemate prestavbove sady, je vysostne vasa vec, mna xenon presvedcil a ze sa to niekomu nepaci, nato mozem z vysoka...Nikdy mi nikto neblikal, ze oslnujem, dokonca som siel inym autom v noci oproti mojej sonate, aby som sa na vlastne oci presvedcil, ze neoslnuje a ona naozaj neoslnuje, nastavene to je korektne.
Z tych blaznov, co to nemaju nastavene ja osobne nemozem.
to, ze lepsie osvetlenie Ti dovoli ist rychlejsie je logicke.
A to, ze ti do cesty moze nahodne vbehnut nejake zviera, nie je ziadny proti argument, moze sa to stat aj cez den a v akejkolvek rychlosti.
Moje svetla povodne svietili fajn, ale s tymto sa to naozaj porovnavat vo vsetkych ohladoch neda, xenon je pokrok
Sonata Y-3 1997 2.0i-16V GLS
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

ja bych nic proti nemel, ALE musi to bejt komplet :!: AUTOMATICKY nastaveni a cisteni svetlometu. pak je vse OK :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
sonatista
*
Příspěvky: 19
Registrován: 25 úno 2008, 15:01
Bydliště: Detva

Příspěvek od sonatista »

Vsak ok, ale...
Ako ucinny je ostrekovac? Hmyz, co podstatne vadi a rozptyluje svetlo to aj tak nezmyje, radsej skla umyjem rucne a robim to takmer denne.
Videli ste uz automaticku regulaciu sklonu reflektorov v akcii? Nejde o nic ine ako o naklopenie svetla(co vieme pri stalej zatazi regulovat rucne aj my, ale malokto to robi), ktore je navyse vyrazne opozdene a rozhupane auto( ach tie nase cesty...)neukociruje a svetlo veselo oslnuje:) To sa proste tazko ovplyvnuje.
Pokrok v tejto oblasti snad prinasaju len aktivne svetla a menitelnym dosahom ci uz priamo, alebo aj do zakruty(natacanie, resp. prisvecovanie).
Osobne som presvedceny, ze kvalitny hardware( dobre nastavene svetla) a kvalitny software( uvedomely vodic- pravidelne cistenie, naklapanie pri zatazi)nie je na skodu...
Sonata Y-3 1997 2.0i-16V GLS
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Tuning & Styling“