vzduch

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

vzduch

Příspěvek od Vyki »

tak jsem poridil sportovni karbonovy konicky vzduchovy filtr:) trosku problem s novym umistenim sondy ktera meri prutok vzduchu ale ted to vypada dobre... hned jak neco najezdim dam sem poznatky o akceleraci, spotrebe a vykonu:)
otazka zni, mate uz takovy filtr a vase zkusenosti s nim??? Diky predem...
Naposledy upravil(a) Vyki dne 10 led 2006, 08:57, celkem upraveno 1 x.
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Reklama
 

Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od TIR »

Dodej foto, rad bych to viděl, chci to zamontovat i do Sonaty...
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
black_sheep

Re: vzduch

Příspěvek od black_sheep »

Vyki píše:tak jsem poridil sportovni karbonovy konicky vzduchovy filtr:) trosku problem s novym umistenim lambada sondy ale ted to vypada dobre... hned jak neco najezdim dam sem poznatky o akceleraci, spotrebe a vykonu:)
otazka zni, mate uz takovy filtr a vase zkusenosti s nim??? Diky predem...
jj kamarad ma na scoupe a vysledkem je akorat tak velky prd narust vykonu, jen neni takovej krasne plynulej, ale ma tam ostrejsi vykonovy skoky. od dalsich nekolika lidi jsem slysel spis jen ze to nicemu nepomohlo, mozna pocitove ale jinak zadna zmena..
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

filtr

Příspěvek od rade622 »

A kolik ti ten sportovni karbonový konický vzduchový filtr přidá klokanů?
A jaký má vliv na sondu? A ještě k tomu na lambada sondu.
" Tancovali lambadu zepředu i zezadu, udělali z ní prasárnu za chvilečku. "
Nevíte která skupina to zpívala?
Věčná nespokojenost toť matka pokroku.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: filtr

Příspěvek od Jirka »

rade622 píše:A kolik ti ten sportovni karbonový konický vzduchový filtr přidá klokanů?
A jaký má vliv na sondu? A ještě k tomu na lambada sondu.
" Tancovali lambadu zepředu i zezadu, udělali z ní prasárnu za chvilečku. "
Nevíte která skupina to zpívala?
Věčná nespokojenost toť matka pokroku.
Rade622
To přece zpíval Sahula...Sice to sem nepatří, ale teď mě napadá, že už dlouho nic nenapsal do fóra :(
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

filtr

Příspěvek od zaludnikrs »

nejaka zmena tam urcite bude,protoze je zmeneno saci potrubi je kratší,ja bych sel ale jen do kitu primeho sani je take kratsi a hladší(kvuli potazeni karbonem)tim padem vzduch proudi rychleji a tolik se neohřeje.V tvém případě si myslim ze zmenu poznas zhruba tak ze auto bude mit na 100% jiný zvuk jak motorově tak i výfukově a bude mít lepší zátah od nižších otáček.tudiz se ti zvetsi stabilni oblast(maximalni tocivy moment - maximalni vykon).Na spotrebu to velky vliv urcite nema treba ze by to žralo o litr na 100 navíc,proc taky ze :) kazdopadne bych k tomu filtr privedl čerstvý vzduch třebas z kapoty ;)
sia - Jiřa
Jiřa
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

uz jsem to opravil, je to sonda ktera meri prutok vzduchu... Jiny zvuk motoru souhlasi, akcelerace lepsi, ten zvuk je ale prima:) , spotreba jeste nevim, cerstvy vzduch tam mam privedeny a falesny teply od motoru to nebere, pri otevrene kapote to nevypada zle.. naopak, a kratsi potrubi celkove jiny dojem z jizdy ... zatim same + + +
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

filtr

Příspěvek od zaludnikrs »

to Vyki: neni to sonda na mereni prutoku vzduchu ale na mereni teploty vzduchu :) jinak bych rad uvital foto jak mas udelan ten privod vzduchu,parkrat jsem uz nad tim premyslel a nikdy sem to nedokoumal.kazdopadne sem delal mensi vykonovy test,sdelal jsem predni naraznik tudiz se mi zvetsil privod vzduchu (oboumy sacimi trakty) a na voze to bylo znat ze jsem tomu ani neveril at uz se bavim o vykonu nebo o zvuku bylo to super :) jestli sem nedas foto no tak uvidime na nejakym sraze jak to mas ty vykoumany...jinak ty mas tedy diru v kapote?nebo jak :)
Jiřa
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

nemyslis nahodou vahu vzduchu? :)
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

to black

Příspěvek od zaludnikrs »

lantra nema váhu vzduchu ;)
Jiřa
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

aha, scoupe joo :lol:
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: filtr

Příspěvek od rade622 »

zaludnikrs píše:to Vyki: neni to sonda na mereni prutoku vzduchu ale na mereni teploty vzduchu :) jinak bych rad uvital foto jak mas udelan ten privod vzduchu,parkrat jsem uz nad tim premyslel a nikdy sem to nedokoumal.kazdopadne sem delal mensi vykonovy test,sdelal jsem predni naraznik tudiz se mi zvetsil privod vzduchu (oboumy sacimi trakty) a na voze to bylo znat ze jsem tomu ani neveril at uz se bavim o vykonu nebo o zvuku bylo to super :) jestli sem nedas foto no tak uvidime na nejakym sraze jak to mas ty vykoumany...jinak ty mas tedy diru v kapote?nebo jak :)
Jak jsi to myslel s těmi dvěma sacími trakty? Ty máš dva filtry? Nebo dva přívody do jednoho filtru?
Zdar
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

vecer jsem zjistil malou nedokonalost, sic mi proudi studeny vzduch od spodu motoru kde vznikl velky prostor po vymontovani resonatoru a puvodniho filtru .. ale jak sepne vrtule chlazeni chladice pod tlakem to fouka vzduch primo z vrtule do filtru, ojoj jake bylo moje zdeseni kdyz jsem tam dal ruku a zjistil jak horky vzduch od ty vrtule jde, hned jsem zacal zkoumat kapotu jak vyresit nadech a vymyslel dosti originalni reseni tak na tom budu dnes pracovat a ty fotky jeste chvilku poseckaji... rozhodne to vyresim! zrychleni a akcelerace je o poznani lepsi ale jak jedu babak u Jicina 140 km/h pri 5000ot za ctyri zacne to chladit a v tu chvilku je to dosti zvlastni... aby ne kdyz do motoru jde pri 85%vykonu 100% teply vzduch.. :roll:
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

to me taky zajima, jaky dva trakty??? mam jen jeden privod vzduchu a jednu hadici..
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

to rade622

Příspěvek od zaludnikrs »

lantricka J2 aspon co vim tak ma dva privody do airboxu od serie jeden je kdyz otevres kapotu tak to malinky vysavatko a jeden je umisten zespodu airboxu a vede dolu k podvozku a tama to nasava urcite cerstvejsi a studenejsi vzduch nez od toho co vede od kapoty smerem k airku ;)...porad premejslim co udelat s tim motorem ale nevim nevim :)
Jiřa
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Tuning & Styling“