Nestartuje

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
nezeta
Příspěvky: 6
Registrován: 15 čer 2012, 14:28

Nestartuje

Příspěvek od nezeta »

Zdravím, prosím Vás mám dotaz ohledně startování.Poslední dobou mi auto nechce nastartovat, občas chytne tak na 5tý pokus ale někdy nechytne vůbec. Když už se mi podaří nastartovat a vyjet tak má tendence chcípnou a taky to někdy udělá a při poslední jízdě dokonce padaly otáčky. Měla jsem to na diagnostice ale ta nic neukázala. Mechanici si s tím neví rady. Uvažovala jsem, že by to mohlo být palivové čerpadlo. Máte někdo takovou zkušenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od Lhoty »

svíčky, kabely, filtry-vzduch, benzin
čidlo teploty, čidlo klepání, čidlo polohy škrtící klapky, taktovač volnoběhu, vše OK?
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
nezeta
Příspěvky: 6
Registrován: 15 čer 2012, 14:28

Re: Nestartuje

Příspěvek od nezeta »

Svíčky jsou vyměněné, čidlo teploty taky, to jsme vyměnili jako prví i přesto, že to diagnostika neukázala. Vzduchový filtr, jsem nechávala profukovat asi rok zpět. A ty ostatní čidla co tady píšeš by měla ukázat diagnostika ne?
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od Limitz »

čidla by se na diagnostice ukázat měla, ale vizuální kontrola neuškodí, ještě bych zkontroloval ten palivový filtr, pak tuším někde u motoru je čidlo přes které se dá po odpojení pal. filtru vypouštět palivo a tím tak zkontrolovat funkci čerpadla
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
nezeta
Příspěvky: 6
Registrován: 15 čer 2012, 14:28

Re: Nestartuje

Příspěvek od nezeta »

Díky, zkonzultuju to s mechanikem a dám vědět co to bylo. Teda pokud se to najde :(
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Nestartuje

Příspěvek od jaroslav5 »

čo tak vyrovnavač tlaku paliva.Pred naštartovaním motora je v sustave určitý tlak,ktorý ten vyrovnávač udržuje.Ten sa dotláča 2-3 sekundami pred štartom v polohe klučika 1 pri rozsvietení kontroliek. A pokial su sviečky,vzduch.filter a pal.filter v poriadku chybu by videl v tom vyrovnávači tlaku. To znamená pred štartom je príiš malí tlak /treba dlho točit motorom/ a po naštartovaní motora je ten tlak malí /motor sa dusí/.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
nezeta
Příspěvky: 6
Registrován: 15 čer 2012, 14:28

Re: Nestartuje

Příspěvek od nezeta »

Tak filtr vyměněn a stále mám problémy se startem :(
Co mám ještě zkontrolovat? Nechci to prodat na ND :(
Prosím poraďte.
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje

Příspěvek od Lhoty »

co imobilizér? nemá? nemohl by to dělat?
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
nezeta
Příspěvky: 6
Registrován: 15 čer 2012, 14:28

Re: Nestartuje

Příspěvek od nezeta »

Tak dnes jsem dala auto opět mechanikovi a jeho teorie je čidlo klikového hřídele. Že to diagnostika nemusí ukázat když to zrovna šlo nastartovat při te diagnostice. Tak drže pěsti ať už je to ono.
nezeta
Příspěvky: 6
Registrován: 15 čer 2012, 14:28

Re: Nestartuje

Příspěvek od nezeta »

Tak hlásím, že byla chyba v řídící jednotce a bylo třeba nové čidlo klikového hřídele. A aby toho nebylo málo tak se mi sesypal systém (nebo jak se tomu nadává(motorek ne)) na el. otevírání okna u řidiče. No nemám já to štěstí :(
Michal123
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2010, 13:05

Re: Nestartuje

Příspěvek od Michal123 »

nezeta píše:Zdravím, prosím Vás mám dotaz ohledně startování.Poslední dobou mi auto nechce nastartovat, občas chytne tak na 5tý pokus ale někdy nechytne vůbec. Když už se mi podaří nastartovat a vyjet tak má tendence chcípnou a taky to někdy udělá a při poslední jízdě dokonce padaly otáčky. Měla jsem to na diagnostice ale ta nic neukázala. Mechanici si s tím neví rady. Uvažovala jsem, že by to mohlo být palivové čerpadlo. Máte někdo takovou zkušenost?
Ahoj mám podobný problém.Akorát mě to nejde někdy "jen"nastartovat.Někdy aj 20x musím otočit klíčkem (napumpovat) aby mi to chytlo,ale jak už nastartuji,auto v pohodě jede i pak následný starty.Čidlo teploty ok.palivové čerpadlo vrčí,palivový filtr nový.Taky už me to pěkně šak víte co,hlavně když spěchám ráno do práce.Asi mi už zbývají jen Hallův snímač (čidlo) a čidlo klikové hřídele.Jen mi nejde na rozum,že kdyby bylo v háji nějaké to čidlo,že když už nastartuji tak auto jede uplně normálně i pak ty další starty.Co myslíte?
Hyundai Lantra 96 Wagon J2 1.6i/84kw
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“