Alternátor-ložiska

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
catexs
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2014, 11:19

Alternátor-ložiska

Příspěvek od catexs »

Ahoj
co se týče huydnaie jsem nováček, nedávno jsem si s přítelkyní koupil :hyu: Lantru 1997 1.9 D 50 kw sedan, jsme sním velice spokojený, spotřebá krásná, vše funguje jak má, jen mi píská altík, myslím že ložiska, a to jen na netrálu, jak se rozjedu tak to samozřejmě přestane, ale je to celkem ostuda ten zvuk a rád bych se dozvěděl jaké ložiska na ten altík patří, popřípadě nějáké schéma jestli by nebylo, myslím že tento motor ma i 307čka, ale nejsem si jistý, prosím o radu, předem díky :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Alternátor-ložiska

Příspěvek od Richard555 »

Podle mě to nebudou ložiska, ty nepískají ale hučí a čím víc otáček tím jsou hlasitější. Spíš bych to tipoval na řemen ten když prokluzuje tak píská. Jsou dvě možnosti: vyměnit řemen, nebo zkontrolovat, zda automatický napínák řemenu (tedy jestli tam je) napíná správně, pokud se napíná např. alternátorem tak napnout řemen, např u mé Santy jsem ho musel už měnit, nebyl schopný řemen dostatečně napnout a ten cvrdlikal..... Velmi jednoduše to zjistíš tak že na pískající řemen za běhu motoru nastříkáš trochu vody s mýdlem z rozprašovače např. od čističe oken. Pokud to okamžitě ztichne víš na čem jsi.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
catexs
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2014, 11:19

Re: Alternátor-ložiska

Příspěvek od catexs »

ok, skusím to, díiky :-)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“