letní pneu

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

letní pneu

Příspěvek od Michal.Orlova »

A zase nastává čas přezouvání. Musím kupovat nové letní pneu (na starých už vzorek není - je to takové lákadlo na poliše). V prvé řadě je pro mě rozhodující cena. jezdím na 195/60/R14. V K&K pneu nabízí v tomhle rozměru KYOTO za nějakých 1200,- za kus. To se mi zdá slušné.
Má ale někdo nějaké zkušenosti s gumama KYOTO - zase pokud bych je zbrousil za rok, tak se to moc neoplatí.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Zkušenosti s KYOTO nemám a jak jsem již psal mám z loňska dvě na předku KUMHO KH15.Opravdu na ně nedám dopusti a i plno kámošů co si je koupili nelitovali.Je to značka kterou korejští výrobci aut dávají na auta nová a i tam nejsou špatné ohlasy.Letos mě čekají druhý dvě a zatím nejlevnější jsem viděl na :http://www.pneuobchod.cz/
Je to věc názoru, někdo preferuje známější výrobce pneu a je to tak vlastně stejné jak s tím že někteří (hloupí) jedinci kroutí hlavou nad naší značkou aut.Jakmile se svezou nebo lépe si koupí jejich názor se mění.
Ber to jako doporučení, ale KUMHO kupuji i letos.
Radek
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Cena 195/60 R14 se mi zdala prehnana, tak jsem tam soupnul obvykly 195/50/15...dobrej nakup se da poridit na http://www.dobrepneu.cz vyber supr, ceny supr a maj spoustu neznamych znacek, u nekterych je napsano, ze jsou vyrabeny v koncernu Dunlop, Continental atd., takze bych se nebal neznamou znacku koupit...mrkni na to, treba jeste neco objevis..ty licencni znacky jsou mylsim hned na prvni strance...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

mam dobry zkusenosti s Kormoranama Impulser. Tichy, perfektne sedej. Na mokru prumer...tedy da se ale jsou lepsi, treba barum brillantis. Ty se ovsem zase nemuzou rovnat na suchu.

Jen se asi po 20000 sjely docela dost. To ty barumy na druhy naprave drzej jak netknuty
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

s tema cenama je to chlapi tak ,ja sem tedky kupoval pneusky a sou na netu v rozmezi cen 2500-3600 a to je 1100kc na jedne gume :!: v jednym obchodu je nejlevnejsi ta a druhym zase ta,musite hledat ja hledal kdyz to spocitam vsechny dny dohromady tak 20hodin urcite a vybral jsem si dobre.mam doma testy az z ameriky tech novejch kumho ku-31 maji taky zpevneny bocnice a prvni 4mm vzorku jsou specialne vystuzeny a takovy blbosti a sou za super cenu protoze je to novej model,do par mesicu budu urcite drazsi ;) ale kumho jsou podle me dobry ale nejaky takovy ty hakusimoto nebo tak bych teda urcite nebral ja jsem chtel nejdriv koupit 205/40r 17 ale kdyz to doslo na obchod a ja sem to videl tak sem se jen zasmal a poslal je zpet,to se nehodi,je to vzorek jak muj malicek a ze mam hodne maly prsty :D tak sem koupil 205/45 a to je super,no vsak uvidite na sraze ale pozor je to vec nazoru ;) sia 16v
Jiřa
Uživatelský avatar
sagvan82
*
Příspěvky: 56
Registrován: 09 říj 2005, 18:33
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagvan82 »

Zdary,
taky jsem nedávno vybíral nové letní pneu a docela jsem koukal jaký
rozdíly v cenách jsou...já koupil Pirelli P5000 drago 195/50/R15
Jedna stála cca. 1370 kč, ale viděl jsem je i kolem 2 tis. ...:shock:
Jsem z nich docela nadšenej, sedí perfektně...už jsem s nima projel
několika slušnejma loužema a vůbec se řízení nerozhodilo, jak jsem byl
zvyklej...:lol:
Ještě jsem uvažoval o Yokohama AVS SPORT RF nemáte s nima někdo
zkušenosti, docela se mi na nich líbil vzorek....
Hyundai Lantra 1.6 GLS r.v.97
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

Příspěvek od Masarina »

Auto už jsem loni koupil na Pirelli P 5000 Drago a to byly SMETENÝ !!! Auto na nich sedělo úplně neskutečně. Na vodě skoro líp než na suchu a do zatáček neměl nikdo šanci. Táta má na lantře Michelin sport orig. (dnes Pilot sport) a nedá se to srovnat. Michelin tak o 50% horší ve všech směrech. A Michelin sport je nějaká guma, o tom se nebudeme dohadovat. V životě bych do tý doby neřekl, že může být v gumách takový rozdíl. Teď jsem si je koupil na netu nové (Pirelli) za 5056,- kč (1264,- za jednu) Jak napsal Sagvan, louži ani necítíš.

Jde o to, že značková guma ať Pirelli, Michelin, GoodYear atd. i na můj styl jízdy (hodně, hodně sportovní) vydrží třeba 50000km (to garantuje výrobce) ale ty Kumho stejným způsobem jízdy nevydrží ani deset. A začnou se normálně trhat. Samozřejmě kdo jezdí normálně s rodinou a v klidu denně do práce tak mu určitě stačí.

Při výběru gumy si musíte položit základní otázku KDE a JAK budu jezdit. A podle toho volit gumy.

Jestliže já mám Lantru na pořádné svezení a často po dálnici, tak si nekoupim neznačkové gumy, aby jsem je za sezónu sjel na dráty a nebo se mi nedejbože roztrhly ve 200 na dálnici.
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
Uživatelský avatar
Dráček
**
Příspěvky: 170
Registrován: 09 úno 2006, 16:09
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dráček »

Tak to ja zase nedam dopustit na pneu BRIDGESTONE Turanza ER300 :)

Jinak par testu ruznych pneu na jedny hromadce je treba tady:
http://www.e-pneu.cz/testy_pneu.php
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 1998 - RIP 10.9.2007 kolem 2 hodiny rano
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 2000 (2001 uvedeno do provozu) Facelift - Aktualne funkcni :)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tak to ja zase nedam dopustit na pneu BRIDGESTONE Turanza ER300 !!
Ty mám také,ale jen na zadní nápravě a na přední mám Potenza!!
Já sháněl původně Potenzy!!Ale nesehnal!! :cry: Tak jsem musel koupit Turanzy!!! :wink: Jinak jedíně BRIDGESTONE!!Super pneu hlavně při vyšších rychlostech ,tak to je paráda!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

No jak tak na to koukám, asi ty Kumha co mám vyhodím :P a půjdu si koupit jiný pneu :o
Mimochodem Kumha co mám na přední nápravě se sjížděj jako ďas a navíc kloužou jako pr**e.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Pro Masarinu-píšeš,že Michelin vydrží 50000km-kdo to bude tvrdit tomu dám SEŽRAT MICHELIN ŘÍZEK :!: :evil: :evil: .Michelin Pilot sport 215/45/17-totálně sjeté po 14000km. :twisted: (Ivan už to zná-že když vidím v televizi jejich lživou reklamu,tak mě přivádí do varu :oops: ).NEJSEM ZÁVODNÍK-ale tak rychle sjeté pneu s tak otřesnými vlastnostmi na mokru jsem nikdy neměl. :cry: Proto když slyším značkové a neznačkové pneu,tak se mi ježí vlasy-já tvrdím,že jsou dobré a špatné pneu-třeba tyto Mich. jsou totální odpad a naopak Nankang sport 1 stejných rozměrů jsou jak vlastnostmi,tak opotřebením o 500%!!!!!!!!!lepší. 8) "Neznačkových" pneu se rozhodně nebojím i kdyby na nich bylo napsáno firma Ting+ťong,když splňují rychl.,zatížení...vozidla. :wink: (Vždyť kdo zná za hranicemi Barum ?)A určitě se nebojím,že by se mi pneu někde na dálnici roztrhla v 200km/h-když je garantována rychlost W(270km),jak mám v manuálu předepsáno na Coupe-ať je to co chce za značku pneu.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“