Problem s rozmermy kolies

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

Viem ze podobne veci sa tu riesili uz 100x, ale presiel som si vsetky temy a nenasiel som nikde nic co by mi pomohlo... Problem mam taky ze moja Lantra J1 1.5i SE '95 ma obute (ine ani nikdy neboli asi) kolesa s pneumatikami o rozmerov 185/70 R14 ale v TP (po novom OEV) mam rozmer 175/75 R13, pokial viem tak taky rozmer sa ani standardne nedaval na lantry, mozno sa mylim, a typujem ze niekde asi nastala chyba pri prepise alebo ja neivem... ale nevidim ziadnu moznost ako ich prepisat alebo dopisat do OEV. Niesu to ani ALU disky len obycajne plechace s original puklicami od hyundaiu, zrejme este od vyroby. Pisal som uz do autorizovaneho predajcu Hyundai na slovensku ze ake kolesa sa vlastne davali na tento typ auta, zatial cakam na odpoved... ak sa nahodou na SR niekto stretol s podobnym problemom prosim poradte co s tym... zacinam byt zufaly, nexcem prist o TP... a mensie kolesa kupovat rozhodne nexcem... rozmyslal som uz ze by som si kupil rovno vacsie cez nejakeho predajcu co maju aj certifikaciu aby som si ich mohol dat zapisat do TP ale... :D zial ETOP moje auto ani nepozna a zatial inych som neskusal, ani neviem koho ineho... prosim pomoc :( (cital som na podobnu temu X for a nikde som nic nezistil)
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

viete niekto, ako by som zistil svojpomocne, ake kolesa sa standardne na tento typ auta davali od vyroby?
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

uz som napisal aj na Obvodny urad pre cestnu dopravu a pozemne komunikacie kde zapisuju zmeny v TP... a DI ich nasledne zaeviduje... uvidime kto mi co napise...
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

no takze je to takto: hyundai mi vystavi doklad na prepis do OEV ale potreboval by som zistit ake rozmery kolies sa davali na J1 a ci sa to da aj nejako dodokladovat... totiz Hyundai SVK mi povedali ze: "Ide o starsie vozidlo, ku ktoremu este nebola k dispozicii tzv. globalna europska homologizacia a nemame k nemu ziadne, ani ciastocne udaje." takze mi nevedia potvrdit ziadne kola i ked viem ze sa kupili s tymi co mam na aute :D niekde nastala chyba asi pri prepise, neviem... tak mi potom napisal ze ci nemam nejaky navod na obsluhu kde to pisu, alebo cennik, alebo podobny udaj z ktoreho by vedeli nejak preverit ze sa tam nachadzaju tie moje uvedene pneu a kola ](*,) trochu divne... poradte pls... neviem ani na nete najst co sa officialne montovalo, nie este realny papierovy dokument... :cry:
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od black_sheep »

co takhle letak, oficialni reklamni?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od black_sheep »

muzu prodat, a poslat postou :wink:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

black_sheep píše:muzu prodat, a poslat postou :wink:
hehehe :D no nakoniec som nabehol do pneu predajne kde predavaju alu kola medzi inym a tam mi vystavili kopec papierov na prepis, normlane oficialnou cestou este lacnejsie ako v hyundai... takze im kaslat na ich neschopnost a nepochopitelnu byrokraciu :D uz len najst cas a obehat to po uradoch...
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Engineer »

Mal si si vobec zapisat uz aj 17´ ked uz boli v otm obchode ochotny :lol:

Drzim palce, este ta to bude stat vela nervov.. ;)
Predpokladam ze obvodný urad bude od teba ziadat oficialne vyjadrenie od importera... ;)
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

Engineer píše:Mal si si vobec zapisat uz aj 17´ ked uz boli v otm obchode ochotny :lol:

Drzim palce, este ta to bude stat vela nervov.. ;)
Predpokladam ze obvodný urad bude od teba ziadat oficialne vyjadrenie od importera... ;)
vsetko toto mam z tej predajne :) dali mi asi 10 papierov... medzi nimi aj vyjadrenie o vhdonosti pouzitia danych elektronov na prevadzku po verejnych komunikaciach a podobne... hehe no len som to este neobehal takze neviem co a ako... az sa k tomu dokopem tak napisem ako som dopadol ;)
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

no a k tym 17tkam... podla ich konfiguratora, resp. podla sortimentu alu diskov co maju akoze certifikovane na slovenske cesty nemaju vacsie na moju lantru... takze len 14"... kaslat... staci to
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s rozmermy kolies

Příspěvek od Dufy »

no a uz som zistil aj kde nastala chyba... nasiel som papiere z prepisu ked sa menil majitel... poznamku z technicaku o ALU rafikoch zabudli dopisat do noveho technicaku [-o<
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“