PNEU:TESTY,CENY,NÁZORY

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

TÉMA PNEU:LETNÍ/ZIMNÍ

Anketa končí za 02 črc 2005, 11:46

ano
5
83%
ne
1
17%
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

kola jsem vybiral na mou Lantru asi 4 mesice.. po dvou,mesicnim shaneni konretniho tipu za nejlepsi cenu dostalo se mi odpovedi ze uz se od zacatku roku nedelaji ... fakt husty loukote 16" ale skoda ... mam porad stare ... a uz nemuzu tak pekny najit :cry:
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Kamarád má pneuservis, tak na doporučení jezdim letní - Pirelli P5000 DRAGO - přední, Pirelli P6000 - zadní (a je to pojezděníčko). Zimní jezdim Yokohama F 310 (super jízda). Jinak souhlasim s tím, že je to o penězích.
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Jejda omlouvám se, ten anonym je ode mne. Blbec jsem se napřed odhlásil a pak ještě psal. :lol:
Uživatelský avatar
sagvan82
*
Příspěvky: 56
Registrován: 09 říj 2005, 18:33
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagvan82 »

Zdary,
na jaře bych taky rád koupil Pirelli P5000 DRAGO,
Kamarád je má na Hondě Civic 1.6 VTi - Black Bird (160 koní)
To je trošku jiná raketa než mám já, najel na nich už kolem 50 tis.
a pořád v poho, tak asi celkem vydrží …
Koukal jsem že 195/50/R15 teď stojí na nejlevnejsipneu.cz 1360 Kč
a to je celkem slušná cena ...
Zimní jsem už podruhé kupoval Barum Polaris 2,
loni jsem s nima byl na horách bez řetězů a naprosto bez problémů :D
Hyundai Lantra 1.6 GLS r.v.97
ryba

Příspěvek od ryba »

ty kraso, kde na ty gumy berete...ja mohu posoudit jen gumy z nizsich kategorii...letni Barum brillantis a Kormoran impulser. Ze zimnich Continental WC, Vredstein snowpro, Fulda montero

Z tech letnich vedou jednoznacne kormorany. Daleko lepsi stabilita, ticho, pohoda, rezani zatacek, kam volant, tam auto az litaj lidi i veci v kabine. Na mokru uz ale trochu nezvladaj, hur brzdi. Brillantis byly jako novy od zacatku docela sok, do zatacky se hodne dlouho rozmyslely, bylo s tim treba pocitat, fakt jak zvejkacka. Jsou hlucnejsi. Ted, kdyz jsou trochu ojety, tak uz je to lepsi. V cem ale vedou, je mokro, tam jsou lepsi. Jo a min se sjizdej

Zimni...na Conti jsem hodil dvakrat naprosto necekanej smyk ve vyjetych kolejich a to uplne do hodin, mel jsem je vzadu. Vredstein jsou dobry, zadnej problem, asi nejlepsi z tech tri, jak za sucha, tak za snehu. Fuldy jsou se sipovym vzorkem, krasna jizda, jsou mekoucky, do zatacek ze zacatku taky dost vahavy, ale uz je to lepsi. Co je super, vyjedou opravdu vsechno, zatim
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

letni Michelin ENERGY E3A, oproti Barum Brilantis ktery tam byli nazuty puvodne jsou fakt naprosto o necem jinym. V mym rozmeru mi ani nic lepciho nenabidli :) Na zimu se chystam jit do Sava Eskymo nebo zase Michelinu, v patek se rozhodne.. :)
Uživatelský avatar
sagvan82
*
Příspěvky: 56
Registrován: 09 říj 2005, 18:33
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagvan82 »

Zdary,
- kde na ty gumy berete -
Podle mě je to u auta jedna z nejdůležitějších věcí!
Když si vezmu, že pneumatika je jediný kontakt co má auto s vozovkou,
tak určitě hodně záleží na tom co jsou zač a určitě je lepší připlatit si za kvalitu…
Hyundai Lantra 1.6 GLS r.v.97
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Už jsem to psal v jiné zprávě-tak krátce moje zkušenost.Nejlepší značka,největší cena=největší kšunt :x a ksindl :evil: jsou MICHELIN pilot sport 2(made in FRANCE)!!!! :mrgreen: Orig.pneu na novém Coupe-sjeté po 14 500 km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: Pro mě,který i na bolševických protektorech,vždy najel několik desítek tisíc km,je Michelin MRTVEJ :evil: A jízdní vlastnosti téhle fujtajxl žvejkačky,taky stály za h...o. :x To je vlastně moje první,ale oprávněný sprostý slovo tady. :roll: Cena jedné nové pneu 215/45/17 fujtajxl Micheliny byla kolem 10 000Kč-jak jsem se teď díval už je doprodávájí(asi vědí proč) a budou dělat jiný svinstvo.Tím chci říct,že neznamená čím vyšší cena,zvučnější značka,tím lepší pneu a spokojenější majitel. :idea: Samozřejmě může mít někdo s jinou pneu u M. lepší zkušenost,ale u mě je :mrgreen: Michelin-mrtvej,mrtvej a ještě jednou kopnu - mrtvej!!!! :twisted: BASTA. :shock:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:Už jsem to psal v jiné zprávě-tak krátce moje zkušenost.Nejlepší značka,největší cena=největší kšunt :x a ksindl :evil: jsou MICHELIN pilot sport 2(made in FRANCE)!!!! :mrgreen: Orig.pneu na novém Coupe-sjeté po 14 500 km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: Pro mě,který i na bolševických protektorech,vždy najel několik desítek tisíc km,je Michelin MRTVEJ :evil: A jízdní vlastnosti téhle fujtajxl žvejkačky,taky stály za h...o. :x To je vlastně moje první,ale oprávněný sprostý slovo tady. :roll: Cena jedné nové pneu 215/45/17 fujtajxl Micheliny byla kolem 10 000Kč-jak jsem se teď díval už je doprodávájí(asi vědí proč) a budou dělat jiný svinstvo.Tím chci říct,že neznamená čím vyšší cena,zvučnější značka,tím lepší pneu a spokojenější majitel. :idea: Samozřejmě může mít někdo s jinou pneu u M. lepší zkušenost,ale u mě je :mrgreen: Michelin-mrtvej,mrtvej a ještě jednou kopnu - mrtvej!!!! :twisted: BASTA. :shock:
jj ten pilot sport je fakt spatnej.. jeste ze jsem je nekoupil nakonec.. :) energy mam nalitano tak pet tisic a jsou jak novy.. zatim.. a oproti barumu paradicka.. 8)
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

letne mam Uniroyal Rain Sport 1 195/50 R15 su super, drzia ako pribite. Zimne mam Barum Polaris 2 185/60 R14 (tak som auto kupil). Celkom ujdu, na snehu su super, ale s letnymi sa nedaju ani len porovnavat.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
ryba

Příspěvek od ryba »

sagvan82 píše:Zdary,
- kde na ty gumy berete -
Podle mě je to u auta jedna z nejdůležitějších věcí!
Když si vezmu, že pneumatika je jediný kontakt co má auto s vozovkou,
tak určitě hodně záleží na tom co jsou zač a určitě je lepší připlatit si za kvalitu…
no jo, ale mam za to, ze kvalitni jsou snad jakykoliv novy. To by to snad nemuseli vyrabet...zas takovej frajer nejsem, abych za gumu utratil 2500...me staci za 1200 a jsem taky ok. Je nova a bezpecna. Furt lepsi nez protektor, nebo jeta. Takze je to bezpochyby dulezita vec, ale vseho s mirou.
Uživatelský avatar
sagvan82
*
Příspěvky: 56
Registrován: 09 říj 2005, 18:33
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagvan82 »

Jasný!Já taky netvrdím, že je nejlepší koupit to nejdražší, ale chtěl jsem tím říct,
že by se na tom nemělo šetřit jako kupovat protektory, jetý nebo nějaký neznámý značky …
Nejlepší podle mě je, taková střední cesta kde je poměr cena/kvalita nejvýhodnější :)
Hyundai Lantra 1.6 GLS r.v.97
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Souhlas-protektory a jeté pneu ne(ale i ony mohou dobře sloužit starším lidem k jízdám po městě,na nákup atd.-prostě těm,kteří auto nehoní).Co se týká neznámé značky-pro srovnání jsem zkusil po nejdražším hnoji Michelin(jeden ujetý km mě stál 2,75 Kč,na opotřebení pneu!!!!,když spočítáte 2,75 x 100km=275Kč 275:28Kč za litr benzínu,tak vyjde,že opotřebení pneu je dražší,než spotřeba benzínu:Spotřeba benz.na 100km-8litrů------opotřebení pneu na 100km/275Kč=cca10 litrů :shock: :evil: )značku Nankang 215/45/17 za čtvrtinu ceny M.A přestože,jsem o téhle značce nikdy neslyšel-po ujetí 6000km jsou pneu jako nové a jízdní vlastnosti jsou minimálně stejně dobré jako u M. = jsem maximálně spokojen.Když přivezete Barumku do Korei,tak jí také nebudou znát,ale neznamená to,že je špatná a to platí i pro ostatní značky.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

20 let jsem vlastnil škodovku a jezdil jsem jenom na protektorech ,byl jsem vždy spokojen, a pomalu mi zrovna nejezdila
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

sagvan82 píše:Zdary,
na jaře bych taky rád koupil Pirelli P5000 DRAGO,
Kamarád je má na Hondě Civic 1.6 VTi - Black Bird (160 koní)
To je trošku jiná raketa než mám já, najel na nich už kolem 50 tis.
a pořád v poho, tak asi celkem vydrží …
Koukal jsem že 195/50/R15 teď stojí na nejlevnejsipneu.cz 1360 Kč
a to je celkem slušná cena ...
Zimní jsem už podruhé kupoval Barum Polaris 2,
loni jsem s nima byl na horách bez řetězů a naprosto bez problémů :D
Jo, Draga jsou držáky. Kámoš je měl na Toyotě Carina a 60000 km najeto. Jinak prý nejsou špatný Kumho, ale osobně jsem nezkoušel.
Zimní jsem na minulém autě (Favorit r. v. 94) měl Continental WinterContact a překvapili mě, na ledu byli fakt dobrý o sněhu nemluvě.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“