Zimní pneu

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Cau, tak s tim sjizdenim jsem to pochopil spatne. :oops:
Ve Frydku byla prodejna Hyundai, nez se ji v zime pod snehem proborila strecha. :roll:
Byl jsem tam pred mesicem a visel tam papir, ze nejblizsi autor. prodejna je v Ostrave. Jinak ja beru dily z Auto Kelly v Mistku, pripadne na www.vseproauto.cz . Je to v Ostrave a maj tam nejlevnejsi dily, ve srovnani s jinymi prodejci... :wink:
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
Reklama
 

Ing.Jiří Kobylák
Příspěvky: 3
Registrován: 01 zář 2006, 12:24
Bydliště: Jihlava

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Ing.Jiří Kobylák »

Na zimu používám již 2 roky POLARIS 2 na 14" a jsem velice spokojený,protože bydlím na Vysočině a ani jednou jsem nezůstal na sněhu nebo ledě . ono je to částečně i na řidiči,jakým stylem se na vozovce v zimním období pohybuje.Jinak jsem zde nový a řada věcí je inspirujících.Již třetím rokem jsem majitelem LANTRY a jsem překvapen některými vlastnostmi.Za ty tři roky jsem neměl (kromě rozpadlé antény při vysunutí a výměny předních ložisek) žádný jiný problém. :roll:
LANTRA 1,6 GLX-16V r.v.1999
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Pneu

Příspěvek od vladinko-SK »

Cafte borci.
mam uz lantru nejky ten rok, dost najazdim, gumy vydrzia max. 2 roky takze ...
1. obdobie - Barum polaris - dost dobre, len som vsade nevysiel a dost rychlo sa ojazdili
2. obdobie - Matador mp56 silica - super guma, trochu hlucna ale vysiel som vsade
3. obdobie - Fulda Kristall Monterro - super, vysiel som aj tam kde iny skoncili, dobra na vode a rozmacanom snehu ale na hory odporucam.

Celkovo s fuldami mam naj skusenosti aj na leto, po vela znackach som nakoniec skoncil pri Fulde - Carat Progresso a absolutna spokojnost.
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od KarelM »

Tak jsem dneska přezul... Vzhledem k počasí jsem se ještě včera rozhodoval, jestli do toho vůbec jít (byl jsem objednán dost dlouho předem), ale pak jsem si řekl, že to nemá smysl o týden nebo dva odkládat.
Použil jsem původní plecháče (které mi zbyly po koupi alu) a na ně jsem koupil GoodYear UG7 (185/65 R15), které jsem sehnal po 1550,- Kč/ks. První, co jsem zaznamenal po přezutí byla hlučnost snížená asi na polovičku proti původním Kumho na alu. Přitom mají patřit UG7 k těm trochu hlučnějším. Je vidět, že ty Kumho stojí fakt za houby a mám nutkání si z nich na zahrádce udělat táborák. Prostě už mi na jaře na auto po všech zkušenostech nesmí - to raději investuju do nových gum...
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
Ing.Jiří Kobylák
Příspěvky: 3
Registrován: 01 zář 2006, 12:24
Bydliště: Jihlava

Přezutí

Příspěvek od Ing.Jiří Kobylák »

Máš naprostou pravdu.Letos jsem originál Kumha sjel na plošky .Po dnešním obutí Polaris 2 se výrazně snížila hlučnost :!: Poraďte,co na příští sezonu na léto.Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) Ing.Jiří Kobylák dne 30 říj 2006, 13:28, celkem upraveno 1 x.
LANTRA 1,6 GLX-16V r.v.1999
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Přezutí

Příspěvek od XMira »

Ing.Jiří Kobylák píše:Máš naprostou pravdu.Letos jsem originál Kumha sjel na plošky a v zimě bude teploučko.Po dnešním obutí Polaris 2 se výrazně snížila hlučnost :!: Poraďte,co na příští sezonu na léto.Děkuji za odpovědi.
Ted jsem nandal nove Pirelli P3000, takze zatim zadne velke zkusenosti nemam. Podle zkusenosti znamych pry uzasne dlouho vydrzi, a da se na nich prezit i prvni snih...... Ja osobne jsem pred tim mel 2 roky Continental EcoContact 3 a muzu o nich rict jenom to nejlepsi. Na vode jsem snad lepsi pneu nezazil.....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Ja bych bral Nokian NRe
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

KarelM píše:Tak jsem dneska přezul... Vzhledem k počasí jsem se ještě včera rozhodoval, jestli do toho vůbec jít (byl jsem objednán dost dlouho předem), ale pak jsem si řekl, že to nemá smysl o týden nebo dva odkládat.
Použil jsem původní plecháče (které mi zbyly po koupi alu) a na ně jsem koupil GoodYear UG7 (185/65 R15), které jsem sehnal po 1550,- Kč/ks. První, co jsem zaznamenal po přezutí byla hlučnost snížená asi na polovičku proti původním Kumho na alu. Přitom mají patřit UG7 k těm trochu hlučnějším. Je vidět, že ty Kumho stojí fakt za houby a mám nutkání si z nich na zahrádce udělat táborák. Prostě už mi na jaře na auto po všech zkušenostech nesmí - to raději investuju do nových gum...
To se tak někdo má,že má přezuto.Jak to vypadá,tak já budu jezdit na sněhu na letňákách.Venku je kosa,takže se mi do toho nechce.Snad o víkendu... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
Barhou
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2006, 21:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Barhou »

KLEBER Krisalp hp - super vec :-) ale jinak je to v nohach :-) :lol:
Lantra 1.6 16V 84kW 114hP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak tak, Krisalpy:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Barhou
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2006, 21:00
Bydliště: Praha

abych nezapomel

Příspěvek od Barhou »

Je nejaka akce na http://www.pneuok.cz/ Kleber krisalp hp 175/65 R 14 za 1290,- uz sem objednal.. tak snad preziju zimu :-)
Lantra 1.6 16V 84kW 114hP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

ja je mam vyjimecne z www.pneusky.cz , obvykle nakupuju na jinych serverech. 185/60/15 me staly 1413Kc, ty bys je tam poridil za 1166Kc!!!!!!!!
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

pneumatiky-pneu.eu 1156Kc!!! Na ceny ja jsem pes:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Je vidět, že máte všichni hafo zkušeností a taky každý má jiné nároky na ceny i pneu. Jelikož jsem před zimou měnil ještě tlumiče, rozvoďák a výfuk, tak jsem byl donucen koupit Vraníky...
Nicméně, letní jsem měl Bravurisy a po přezutí na zimáky se mi snížila hlučnost a nekope mi volant. Lantru mám asi půl roku a už jsem ji koupil s pneu, takže nechci říct, že Barumky jsou shit, ale záliží jak jsou sjížděné, byl jsem s nimi několikrát na vyvážení i geometrii, ale nezabralo, až přezutí.
Co se Vraníků týče, na prvním sněhu pohoda, tak se uvidí jak rychle je sjedu a co zbytek zimy, ale hodnocení bude asi až po zimě.
Tak ať vám to všem jezdí.
Hyundai Lantra 1,8 GLX 94 kW, r.v. 97
Uživatelský avatar
Sparrow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 čer 2006, 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sparrow »

Já mám Matador MP 56 a maximální spokojenost např. minulou zimu v Tatrách jsem vyjel i tam kde jiný dávali řetězy akorát jsem přešel na 175/65 14 dřív jsem měl širší ale na zimu těd jedině užší lépe se chytají v hlubším sněhu :)
Lantra kombi 1.6 84kw r.v.1996,Lantra 1.6 84kw r.v.1994,Fiat tipo 1.4 r.v.1990
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“