Zimní pneu

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Souhlas s Matesem, mám taky protektory od Vraníka. letos to bude třetí zima, v zimě najedo do 4 tis.km a na hory to mám 20km a jsem tam taky stále. U nás v Podkrkonoší se to od Trutnova, Vrchlabí atd.. moc sněhem neliší (pouze časovým úsekem) a opravdu jsem spokojen. Je to můj názor a tak ho předávám. Mám asi kliku na kvalitní kostru a moc fajn pneuservis. Co se rychlosti týče, tak jsme s nima více jak 130 km/h nejel a proto nemohu posoudit co dělají ve vyšších rychlostech. Myslím si že na normální ježdění a zimní sezonu do 10 tis.km stačí.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Reklama
 

nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Díky za dobré typy, přece jenom jsem už chytřejší a výběr se mi zúžil.
Teď už jen jeden podstatný detail, kde najít nejlepší ceny, co jsem tak hledal tak http://www.kkpneu.cz/, při registraci dávají ještě 6% slevu.
Kdo se přidá do této aukce a dá méně?
Tak uvažuju, že se odstěhuju na zimu někam na jih a bude klid.
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Díky za dobré typy, přece jenom jsem už chytřejší a výběr se mi zúžil.
Teď už jen jeden podstatný detail, kde najít nejlepší ceny, co jsem tak hledal tak http://www.kkpneu.cz/, při registraci dávají ještě 6% slevu.
Kdo se přidá do této aukce a dá méně?
Tak uvažuju, že se odstěhuju na zimu někam na jih a bude klid.
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Zde ti přidám několik tipů:
www.apneu.cz
www.az-pneu.cz
www.epneumatiky.cz
www.obchodpneu.cz
www.nejlevnejsipneu.cz
www.pneuobchod.cz
www.4-pneu.cz
www.dobrepneu.cz
a mnoho dalších
Já jsem na jednom (neví přesně kde) z nich kupoval letní v roce 2005
a spokojenost.
Již jednou jsem toto probíral nekde ve foru s Vy(i)ki(y)m z Vrchlabí, který internetové obchody odsuzoval. No již má BMW a je zpokojen.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Zicar

Příspěvek od Zicar »

nordin píše:Uvažoval jsem o těch Polarisech, ale teď mám letní 14" Bravurisy směrové a docela hučí a kolem 120km začínají házet s volantem.
Byl jsem na geometrii i v pneuservice to vyvážit a prý je to těma gumama.
Tak jsem z těch Barumek docela na rozpacích. Čeká mě první zimní seóna a první obutí.
Kdo dělá Vredestein?

Tak to nevim ja jsem mel vzdycky Barum at letni nebo zimni.Mel jsem je uz obuty na SUBARU 4X4 BARUM POLARIS a nemuzu si stezovat.Na leto jsem koupil opet Barum Brilantis a na dalnici 180 a volant se nehne.Takze v gumach bych to nevidel.A hlavne mam na vsechny gumy od Barumu zaruku na dva nebo tri roky a jsou i pojisteny vyhody si muzes precit na strankach Barumu.Uz jsem je jednou vyuzil kdyz jsem 14 dnu starou gumu prorazil a v nejblizzim servisu mu rekli to pane nejde musite koupit novou gumu.Tak jsem ji odvezl k autorizovanemu prodejci a ejhle guma sla opravit gratis, kdyby nesla opravit tak mi daj novou taky gratis.To je i duvod proc volim Barum, jak rikam ja vysoka kvalita nizka cena a nejsem jedinej v okoli kterej na ne jezdi,Samozrejme ostatni maj Micheliny atddd ale z bazaru a to ja si nerisknu aby me pak ve 180 ta guma praskla nebo cokoliv jineho
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Ještě jednu otázku bych měl, pokud mám teď obuty 195/60; R14 jaký rozměr zimáků můžu použít?
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Zimní dej uzšší. např 175/65/14. Hlavně se podívej do velkýho techničáku jaký rozměry máš povoleny. Policait na silnici ti nic neřekne, ale při větší smůle (tebou způsobené nehodě) se již pojišťováci o toto zajímají a i špatný rozměr pneumatik vede i k tomu, že krátí plnění z tvé pojistky za odpovědnost. Již jsem o tom slyšel.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Zicar

Příspěvek od Zicar »

nordin píše:Ještě jednu otázku bych měl, pokud mám teď obuty 195/60; R14 jaký rozměr zimáků můžu použít?
Nejjednodušeji to zjistitš když si napíšeš www.barum.cz tam je odkaz na pneumatiky-osobní a už jenom vyplníš potřebné údaje a on ti vyhodí, které gumy můžeš použít.Celkem dobrý zkus a uvidíš.A ještě souhlasim s příspěvkem od Radka Odl.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

letni mam taky brillantis a nemuzu si prilis stezovat, jen se jim da vytknout vzrustajici hlucnost s ubyvajicim vzorkem. Na mokru jedou dobre, brzdi taky obstojne, nejsou to gumy do deste, ale jako solidni a dobrej mid-cost to beru
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

No, když to beru logicky, tak užší guma je asi lepší do sněhu, ale co namrzlá vozovka, nebo mrholení atd?
A ještě jeden malý detail, mám lehce osekané zadní pneu, což mi servise řekli, že se to u combiku stává, ale já bych spíš řekl, tlumiče?
Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Osekane - pokud myslis, ze tam mas plosky, tak je to opravdu tlumicema.
Pokud jsou totiz spatne, pri brzdeni na ruznych nerovnostech kolo skace, nekopiruje presne vozovku, ve vzduchu se zablokuje a pri dopadu se sedrenim utvori ploska...
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Osekane- to se pěkně vysvětluje. Vnitřní část asi 3 cm na vzorku je sjetá nerovnoměrě. Když přejedu rukou cítím, jak jednotlívé dílky vzorku jsou jsteté jakoby pod jiným úhlem než celý zbytek pneumatiky. Ale i to nerovnoměrné sjetí je po celém obvodu pneumatiky. Tož jsme z toho celý volaký zmetený.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

spatna geometrie zadni napravy, zajed na geometrii. Sjizdi se ti kola z jedny strany. Nastesti u novych lanter jde stelovat i zadni naprava, na moji ne :(
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

No právě, že na geometrii, jsem už byl. Byl jsem to i vyvážit. Jedinou odpovědí v pneuservise i na geomtreii bylo, že se to u combiku se směrovymi pne stává, což mě jako odpověď moc neuspokojuje.
nordin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 zář 2006, 09:18
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od nordin »

Tome, vím, že je někde ve Frýdku prodejna Hyundai...? nemůžeš mi poradit kde přesně bych ji našel. Začínám těžce uvažovat o těch tlumičích, ale našel jsme KAYABY Exel G za 3000,- ks a v nějaké předchozí diskuzi jsem četl, že prej 4 ks za 8ltirů, tak by mě zajímalo kde mají takové ceny.
Hyundai Lantra 1,8 GLX 94 kW, r.v. 97
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“