Vetsi kola legalne

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Vetsi kola legalne

Příspěvek od hardysk »

Existuje nejakej zpusob jak dam na lantru legalne vetsi kola? chtel bych 15. Nekde sem cetl ze kdyz donesu doklad ze jsou na lantru tak mi je dopisou do technicaku, je to pravda?
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Reklama
 

Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

ja mam kola v technicaku dopsany, mam tam napsany 195/60/R15 ale mam tam 195/50/R15 tak doufam ze projdu :D
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

no ja vim ze kdyz dotahujes auto od nekud jinud (jina zeme) tak to jde dokonce o dost jde dopsat i ladak a nevim co vsechno!! ale myslim ze by to melo nak jit!! ale asi to bude stat!!!!
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

LongStar píše:no ja vim ze kdyz dotahujes auto od nekud jinud (jina zeme) tak to jde dokonce o dost jde dopsat i ladak a nevim co vsechno!! ale myslim ze by to melo nak jit!! ale asi to bude stat!!!!
taky si myslim ze to musi nejak jit kdyz to tam treba rumik ma, otazkou je jak...
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

kdyz sem prihlasoval auto tak me to vubec nenapadlo si tam neco takovyho napsat!! zalezi na chlapech co tam delaj oni urco vedi jak!!! zalezi jestli se dobre vyspeji nebo ne!!!
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Martas99
Příspěvky: 5
Registrován: 15 úno 2008, 01:21

Příspěvek od Martas99 »

RUMiiiK píše:ja mam kola v technicaku dopsany, mam tam napsany 195/60/R15 ale mam tam 195/50/R15 tak doufam ze projdu :D
To ti ale musí strašně proměřovat tacho. U 60" je to cca o 5km ,ja tam mám 195/65 15 a co je na tacho je i na navigaci což je docela dobre
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

LongStar píše:kdyz sem prihlasoval auto tak me to vubec nenapadlo si tam neco takovyho napsat!! zalezi na chlapech co tam delaj oni urco vedi jak!!! zalezi jestli se dobre vyspeji nebo ne!!!
takze se mam zeptat pri prihlasovani?
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

už jsem také řešil legálnost dvou šířek kol a obě o několik čísel širší nežli origo ale než jsem tam chtěl jít tak jsem se na to ptal a několik lidí mi na to nezávisle na sobě řeklo a má to logiku že pneumatiky ti musí schválit výrobce auta zdali na to konkrétní auto mohou být použity v praxi by to vypadalo tak že se dojde k autorizovanému prodejci s tímto že by jste chtěli dát jiné pneu než je uvedeno v TP a že chcete vyjádření výrobce zdali to umožní měl by vám vystavit potvrzení v případě že schválí a s tím si to pak jdete nechat napsat s tím že máte potvrzení od výrobce. Druhou možností je že víte že už to někdo má a na základě toho si to jdete také nechat přisat do TP (něco jako homologace kyd ten první to musí objehat a ti ostatní se už jen odvolávají na něj že to je už schválené) poslední možností je že daná osoba je vaše známá a napíše vám to a případě nějakého problému že to byl překlep ale nikdy se to něřešilo respektive se v tom nikdo nepatlal už jsem nekolik TP viděl a i tady nejsou změny do TP tak neobviklé někdo tady na foru to už psal když se to už před časem řešilo (teda jen že to má ne jak to udělal) a myslím že se za to platí 100korunový kolek.
Takto jsem se to dozvěděl že by to mělo fungovat ještě jsem to nezkoušel ale chci abych měl klid.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

Já když jsem měl feldu na lízačku tak jsem musel žádat i o povolení tam dát liťáky.Ono je to vždy lepší to mít zapsané v TP a jakoby schválené,protože v případě nehody se na to muže dost doplatit!holt se musí myslet i na takovéhle věci... :( :!:
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

Martas99 píše:
RUMiiiK píše:ja mam kola v technicaku dopsany, mam tam napsany 195/60/R15 ale mam tam 195/50/R15 tak doufam ze projdu :D
To ti ale musí strašně proměřovat tacho. U 60" je to cca o 5km ,ja tam mám 195/65 15 a co je na tacho je i na navigaci což je docela dobre

no tak to nevim jestli promeruje, ale ty kola mam napsany v technicaku
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Vladislav Bureš píše:už jsem také řešil legálnost dvou šířek kol a obě o několik čísel širší nežli origo ale než jsem tam chtěl jít tak jsem se na to ptal a několik lidí mi na to nezávisle na sobě řeklo a má to logiku že pneumatiky ti musí schválit výrobce auta zdali na to konkrétní auto mohou být použity v praxi by to vypadalo tak že se dojde k autorizovanému prodejci s tímto že by jste chtěli dát jiné pneu než je uvedeno v TP a že chcete vyjádření výrobce zdali to umožní měl by vám vystavit potvrzení v případě že schválí a s tím si to pak jdete nechat napsat s tím že máte potvrzení od výrobce. Druhou možností je že víte že už to někdo má a na základě toho si to jdete také nechat přisat do TP (něco jako homologace kyd ten první to musí objehat a ti ostatní se už jen odvolávají na něj že to je už schválené) poslední možností je že daná osoba je vaše známá a napíše vám to a případě nějakého problému že to byl překlep ale nikdy se to něřešilo respektive se v tom nikdo nepatlal už jsem nekolik TP viděl a i tady nejsou změny do TP tak neobviklé někdo tady na foru to už psal když se to už před časem řešilo (teda jen že to má ne jak to udělal) a myslím že se za to platí 100korunový kolek.
Takto jsem se to dozvěděl že by to mělo fungovat ještě jsem to nezkoušel ale chci abych měl klid.
Takto to funguje i u nás. Chcel som dopísať do TP kola 15. Treba zájsť k autorizovanému dovozcovi Hyundai (u nás Blava) ten vydá doklad o zhode, že je to možné a konstrukce i výrobce to dovoluje (chceli odo mňa 3000,-sk) potom zájsť na obvodný úrad-odbor dopravy, STK a dopravný inšpektorát. Vykašlal sem sa na to. Uspokojím sa zo 14" kami. Inak obdobne je to i s gumama ked je tam predpísaný len jeden rozmer. :?
Apropo, ked máte známeho na doprave a budete kupovat auto dá sa to tam dopísat bez týchto zbytečností a byrokracie, lebo niekto to má a niekto nie, no nakonec to tam môže mať, lebo to aj tak výrobca dovoluje. Len to tam treba pri prepise dopísat....
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Vetsi kola legalne

Příspěvek od Korálek »

hardysk píše:Existuje nejakej zpusob jak dam na lantru legalne vetsi kola? chtel bych 15. Nekde sem cetl ze kdyz donesu doklad ze jsou na lantru tak mi je dopisou do technicaku, je to pravda?
podle konfiguratoru od Alcaru tam můžeš dát akorát 14"
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

mrkni se semhle tady je to napsaný ... a tady máš kalkulačku na výpočet pneu co tam jdou http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php
Naposledy upravil(a) honzik dne 17 úno 2008, 23:58, celkem upraveno 1 x.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

tak ja mam ve velkym technicaku napsany rozmer 195/50/R15 a pripsany jeste 195/60/R15

vcera sem jel kolem tech mestskych radaru a co sem mel na tachometru to sem mel i na te tabuli takze ja su spokojeny


jo a dneska sem jel konecne po dalnici dalo to tak 198 plyn upe na podlaze a vic uz to nedalo, myslim ze spotreba byla tak 15-20 litru
Lantra 1,6 r.v. 1997
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

v tom pripade nenajde se nekdo ze severnich cech s patnactkama v tp abych to tem joudum na urade ukazal? :lol:
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“