Koupě Elantry 1.6 16v

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

simca_1301
Příspěvky: 2
Registrován: 19 led 2006, 09:34
Bydliště: Brno

Koupě Elantry 1.6 16v

Příspěvek od simca_1301 »

Uvažuji o koupi nového vozu a do oka mi padla Elantra 1.6 16v hatchback. Je tady někdo kdo má s tímto vozem zkušenosti? Prosím o informace jako spolehlivost, jízdní vlastnosti, pružnost motoru při plném obsazení, spotřeba atd. Testům v "odborných" časopisech moc nevěřím, novináři už nejsou tak nezávislý jako bývali. Nejsem žádný závodník, ale občas potřebuji dojet na druhý konec republiky a sem tam po celé Evropě, většinou v plném obsazení.

Díky za názory
Simca_1301
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Co se tyce Elantry, tak tu moc stiznosti nebylo, spis chvala...spolehlivosti uz se opravdu bat nemusis, nezijeme pred 15ti lety (ale i tehdy byly H spolehlivy)...projdi si nadpisy ruznych temat k Elantre a procti si to...myslim, ze Elantra dobra volba...v rodine ma Elu 1.6 hatchback teta, uz pres dva roky a bez problemu...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Koupě Elantry 1.6 16v

Příspěvek od ivan »

simca_1301 píše:Uvažuji o koupi nového vozu a do oka mi padla Elantra 1.6 16v hatchback. Je tady někdo kdo má s tímto vozem zkušenosti? Prosím o informace jako spolehlivost, jízdní vlastnosti, pružnost motoru při plném obsazení, spotřeba atd. Testům v "odborných" časopisech moc nevěřím, novináři už nejsou tak nezávislý jako bývali. Nejsem žádný závodník, ale občas potřebuji dojet na druhý konec republiky a sem tam po celé Evropě, většinou v plném obsazení.

Díky za názory
No s těmi novináří s Tebou plně souhlasím zrovna včera se předvedli!!! :(
Auto roku!!Ford Focus!! :shock: Jéžimarjá!!
Co se týče Hyundaie,tak spolehlivý nenáročný auta,jak jízdní vlastnosti,
motory dostatek výkonu(někdy i převyšujicí než u konkurence)
Ono je i dost těžký Ti to popsat!!Puč si ho! Svez se a sám uvidíš!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Re: Koupě Elantry 1.6 16v

Příspěvek od black_sheep »

ivan.raffai@seznam.cz píše:
simca_1301 píše:Uvažuji o koupi nového vozu a do oka mi padla Elantra 1.6 16v hatchback. Je tady někdo kdo má s tímto vozem zkušenosti? Prosím o informace jako spolehlivost, jízdní vlastnosti, pružnost motoru při plném obsazení, spotřeba atd. Testům v "odborných" časopisech moc nevěřím, novináři už nejsou tak nezávislý jako bývali. Nejsem žádný závodník, ale občas potřebuji dojet na druhý konec republiky a sem tam po celé Evropě, většinou v plném obsazení.

Díky za názory
No s těmi novináří s Tebou plně souhlasím zrovna včera se předvedli!!! :(
Auto roku!!Ford Focus!! :shock: Jéžimarjá!!
Co se týče Hyundaie,tak spolehlivý nenáročný auta,jak jízdní vlastnosti,
motory dostatek výkonu(někdy i převyšujicí než u konkurence)
Ono je i dost těžký Ti to popsat!!Puč si ho! Svez se a sám uvidíš!! :wink:
stejne porad nechapu proc jeste po 15ti letech co se sem hyundai vozi si lidi myslej ze jsou korejci tak spatny! :roll: to clovek slysi, nojooo to mas korejce to se nediv ze to mas zrezly, nojooo korejec, to se holt zapalovaci kabely nedaj sehnat nooo, to vono se vam to porad bude srat... nojoo korejec tohle a korejec tamhleto.. proc jsem jeste nikdy v prodejne nahradnich dilu nepotkal nekoho kdo jde pro neco na hyundai, krome jednoho pripadu kdy nekdo byl pro brzdovy desticky ve ferodu a byl to spis VW a jeho kamaradicci?! :lol: pritom hnujdaj na tom byla dobre uz od toho roku 1992 co meli svuj prvni motor a spoustu jinejch vylepseni a ani predtim na tom nebyla vubec zle.. navic trebas scoupe dopadlo v crash testu na svoji dobu velmi dobre! mozna deawoo ze na tom neni tak vyborne u prvnich modelu, ale je pravda ze zacla o trosku pozdejc nez hyundai a ze obe sly hodne rychle nahoru! no pritom trebas tata si to myslel taky ze se to porad sere a ze dily na to maj jen origo za trojnasobny ceny.. se pak divil kdyz jsem ho zasvetil po roce co ze to mam za auto, ikdyz si o nem stale mysli svy, ale to bude tim ze preventivne nakupuju co se da a von to porad vidi jako ze se to s*re.. :lol:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Koupě Elantry 1.6 16v

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
ivan.raffai@seznam.cz píše:
simca_1301 píše:Uvažuji o koupi nového vozu a do oka mi padla Elantra 1.6 16v hatchback. Je tady někdo kdo má s tímto vozem zkušenosti? Prosím o informace jako spolehlivost, jízdní vlastnosti, pružnost motoru při plném obsazení, spotřeba atd. Testům v "odborných" časopisech moc nevěřím, novináři už nejsou tak nezávislý jako bývali. Nejsem žádný závodník, ale občas potřebuji dojet na druhý konec republiky a sem tam po celé Evropě, většinou v plném obsazení.

Díky za názory
No s těmi novináří s Tebou plně souhlasím zrovna včera se předvedli!!! :(
Auto roku!!Ford Focus!! :shock: Jéžimarjá!!
Co se týče Hyundaie,tak spolehlivý nenáročný auta,jak jízdní vlastnosti,
motory dostatek výkonu(někdy i převyšujicí než u konkurence)
Ono je i dost těžký Ti to popsat!!Puč si ho! Svez se a sám uvidíš!! :wink:
stejne porad nechapu proc jeste po 15ti letech co se sem hyundai vozi si lidi myslej ze jsou korejci tak spatny! :roll: to clovek slysi, nojooo to mas korejce to se nediv ze to mas zrezly, nojooo korejec, to se holt zapalovaci kabely nedaj sehnat nooo, to vono se vam to porad bude srat... nojoo korejec tohle a korejec tamhleto.. proc jsem jeste nikdy v prodejne nahradnich dilu nepotkal nekoho kdo jde pro neco na hyundai, krome jednoho pripadu kdy nekdo byl pro brzdovy desticky ve ferodu a byl to spis VW a jeho kamaradicci?! :lol: pritom hnujdaj na tom byla dobre uz od toho roku 1992 co meli svuj prvni motor a spoustu jinejch vylepseni a ani predtim na tom nebyla vubec zle.. navic trebas scoupe dopadlo v crash testu na svoji dobu velmi dobre! mozna deawoo ze na tom neni tak vyborne u prvnich modelu, ale je pravda ze zacla o trosku pozdejc nez hyundai a ze obe sly hodne rychle nahoru! no pritom trebas tata si to myslel taky ze se to porad sere a ze dily na to maj jen origo za trojnasobny ceny.. se pak divil kdyz jsem ho zasvetil po roce co ze to mam za auto, ikdyz si o nem stale mysli svy, ale to bude tim ze preventivne nakupuju co se da a von to porad vidi jako ze se to s*re.. :lol:
Hmm,je to tak,dokud se nesveze,tak nepochopí!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

souhlas - ja tomu taky ze zacatku nechtel moc verit, myslel jsem si ze jsou na to drahy dily, zere to a nejede to ... ale jak jsem se jednou svezl v accentiku, nedam na nej dopustit ;) nizka spotreba, jizdni vlastnosti dooost slusne a perfektni vybava ... za ty prachy !! ;)
ted se tak orientacne divam i po novych modelech a je na co se dovat. Abych se priznal - nejvic se mi libi na /-/ ty jejich "zadky" - fakt radost pohledet ;)
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

yenda píše:souhlas - ja tomu taky ze zacatku nechtel moc verit, myslel jsem si ze jsou na to drahy dily, zere to a nejede to ... ale jak jsem se jednou svezl v accentiku, nedam na nej dopustit ;) nizka spotreba, jizdni vlastnosti dooost slusne a perfektni vybava ... za ty prachy !! ;)
ted se tak orientacne divam i po novych modelech a je na co se dovat. Abych se priznal - nejvic se mi libi na /-/ ty jejich "zadky" - fakt radost pohledet ;)
no me se scoupe libi ze vsech stran, ale na jinejch hyu se mi libej taky spis ty zadecky :lol: je pravda ze diky zadecku co ma latra ta co byla vyrabena +-97 tak mam vubec hyundai, pac do ty doby jsem nevedel ze hyundai dela osobni auta :lol: taky jsem se bal a veril tomu.. ale kdyz jsem prichazel k parkovisti kde stal a zvonil na toho chlapka tak uz jsem vedel ze je moje a projizdka, ac s tlumicema v haji me presvedcila.. :lol:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

yenda píše:souhlas - ja tomu taky ze zacatku nechtel moc verit, myslel jsem si ze jsou na to drahy dily, zere to a nejede to ... ale jak jsem se jednou svezl v accentiku, nedam na nej dopustit ;) nizka spotreba, jizdni vlastnosti dooost slusne a perfektni vybava ... za ty prachy !! ;)
ted se tak orientacne divam i po novych modelech a je na co se dovat. Abych se priznal - nejvic se mi libi na /-/ ty jejich "zadky" - fakt radost pohledet ;)
No právě ty zadky na to Mě Hyundai dostal!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan.raffai@seznam.cz píše:
yenda píše:souhlas - ja tomu taky ze zacatku nechtel moc verit, myslel jsem si ze jsou na to drahy dily, zere to a nejede to ... ale jak jsem se jednou svezl v accentiku, nedam na nej dopustit ;) nizka spotreba, jizdni vlastnosti dooost slusne a perfektni vybava ... za ty prachy !! ;)
ted se tak orientacne divam i po novych modelech a je na co se dovat. Abych se priznal - nejvic se mi libi na /-/ ty jejich "zadky" - fakt radost pohledet ;)
No právě ty zadky na to Mě Hyundai dostal!! :lol: :lol: :wink:
muheh tak to by me pak zajimalo co musej prozivat ty chudacci v autech jinech znacek ktery predjedem kdyz nam cumej na nase krasny zadky :lol:
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

projel jsem si ji, je to dobra kara. Ale jen sam a s dvema lidma. Jak 1,6 tak 2,0. Subjektivne mi ta 1,6 prisla zivejsi, ale muze to bejt prevodama. 2,0 bude lepsi na dalky a na plny auto. Pojistka na 2,0 sla dost dolu. Spolehlivost pry vysoka, takze neni problem. U starych lanter je problem se zadnima napravama, pri velkym zatizeni si sedne a boucha. U Elantry uz by to melo byt osetreny. Ale v plnym zatizeni jsem to nekousel. Jdi do modelu s auto klimatizaci (displej). Vyplati se.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Chci se přidat, opravdu kdo si nezkusil řídit Elantru a zodpovedně mohu říci i poslední Kia Shuma (která se bohužel již nedělá)tak neví o co přišel. U Elantry a i u Shumy jsou dle servisáku prý dokonce lepší zadní nápravy než u Škoda Octavia. Sám jsem několikrát zkoušel 1,6 a pouze jednou 2,0. Kolega výše měl pravdu že 1,6 je svižnější a těch cca 7 kobylek méně než naše Lantra 1,6 ani není znát. Hold za ekologii musíme platit nižším výkonem. Jestli se rozhoduje někdo zda-li má kupovat Elantru tak ANO-5 dveří. Je tam určitá výhoda pátých dveří (Lantry to neměly, ale měli lepší Combi).
Naše stránky by měli číst všichni potencionální kupující nových vozidel aby si udělali obrázek o názorech nás majitelů vozů této báječné značky.
Zdravím a čau
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Čmelák
Příspěvky: 3
Registrován: 04 říj 2005, 09:47
Bydliště: Most

Ela 1,6 16V

Příspěvek od Čmelák »

Mám jí půl roku. Teď najeto asi 13000 km. Spotřeba převážně 6,5 - 7 L (většinou jezdím mezi 100-110 km/h). I v 5 lidech na dálnici není problém jet 180 (Most - Brno - Most, 130-140 km/h za 7.0). Někdy musím vyzkoušet kolik jede maximálně (po dálnicích jezdím vyjímečně). Maximální spokojenost s výkonem motoru (od 3000 sportovní zvuk, jinak docela tichej) i s podvozkem je jistej, ale přitom krásně žehlí ty naše šílený silnice. Dobrý sedačky (u řidiče seřiditelná), manulní klima a výbava OK. Moc se mi nelíbí design palubky, ale provedení je kvalitní a nic nevrže. Toť vše. :D
Elantra 05, 1.6 16V HB
Návštěvník

Re: Koupě Elantry 1.6 16v

Příspěvek od Návštěvník »

simca_1301 píše:Uvažuji o koupi nového vozu a do oka mi padla Elantra 1.6 16v hatchback. Je tady někdo kdo má s tímto vozem zkušenosti? Prosím o informace jako spolehlivost, jízdní vlastnosti, pružnost motoru při plném obsazení, spotřeba atd. Testům v "odborných" časopisech moc nevěřím, novináři už nejsou tak nezávislý jako bývali. Nejsem žádný závodník, ale občas potřebuji dojet na druhý konec republiky a sem tam po celé Evropě, většinou v plném obsazení.

Díky za názory
Mám Elantru od 7/2005, teď najeto něco kolem 8 tisíc. Zatím jsem maximálně spokojen, až na to, že mi zloději rozbili boční okénko a pokusili se vykrást rádio. Neúspěšně, zato mi ovšem úspěšně zdemolovali středový panel. Auto má dobrou akceleraci, v otáčkách nad 3 tis. je opravdu trochu hlučnější, ale to je o zvyku. Klimatizace je manuální, ale plně vyhovuje, hodně místa všude, 5. dveře a docela prostorný kufr. Spotřeba 7,0 - 7,4, jezdím hlavně ve městě. Auto můžu s klidným svědomím doporučit. Honza
honza
*
Příspěvky: 17
Registrován: 08 zář 2005, 09:22

Re: Koupě Elantry 1.6 16v

Příspěvek od honza »

Anonymous píše:
simca_1301 píše:Uvažuji o koupi nového vozu a do oka mi padla Elantra 1.6 16v hatchback. Je tady někdo kdo má s tímto vozem zkušenosti? Prosím o informace jako spolehlivost, jízdní vlastnosti, pružnost motoru při plném obsazení, spotřeba atd. Testům v "odborných" časopisech moc nevěřím, novináři už nejsou tak nezávislý jako bývali. Nejsem žádný závodník, ale občas potřebuji dojet na druhý konec republiky a sem tam po celé Evropě, většinou v plném obsazení.

Díky za názory
Mám Elantru od 7/2005, teď najeto něco kolem 8 tisíc. Zatím jsem maximálně spokojen, až na to, že mi zloději rozbili boční okénko a pokusili se vykrást rádio. Neúspěšně, zato mi ovšem úspěšně zdemolovali středový panel. Auto má dobrou akceleraci, v otáčkách nad 3 tis. je opravdu trochu hlučnější, ale to je o zvyku. Klimatizace je manuální, ale plně vyhovuje, hodně místa všude, 5. dveře a docela prostorný kufr. Spotřeba 7,0 - 7,4, jezdím hlavně ve městě. Auto můžu s klidným svědomím doporučit. Honza
Ten krátký pokec byl ode mne, zapomněl jsem se přihlásit po pauze Honza Elantra 1,6/2006
kejdak
*
Příspěvky: 16
Registrován: 07 srp 2005, 21:48
Bydliště: Praha

Příspěvek od kejdak »

Jednoznačně se připoju ke kladnému hodnocení elantry. Já mám sice 2.0, ale s 1.6 má taky zkušenost (obě hatchback). Mám ročník 02, takže mě teď čeká 1. stk, snad bude v poho. Mám skoro 2 metry a kromě nízko vedenýho volantu (při nastupování - i při nastavení max nahoru) je to po mně pohodlný auto. A narozdíl od oktávky, se kterou má ela hodně podobný vnější rozměry za mnou může ještě někdo sedět. Možná je to trochu i tou výbavou - člověk by si to třeba sám nepřiplácel, ale v ojetině to potěší: výškově nastavitelný sedadlo, loketní opěrka s úložným prostorem, volant a páka v kůži. K tomu ještě nějaká ta bezpečnostní výbava (4pytle, abs, ebd, tcs, předpínače). Rovněž tu již někdo zmiňoval elektronickou klimu s automatickým detektorem smradu - avii to cítí dřív, než ji vidím....Taky už bych asi nechtěl slabej motor, na těch 105 kW si člověk rád zvykne. Předtím jsem měl lantru 1.8, ale tohle jede ještě líp (praha - břeclav průměr 150/hod, spotřeba 8/100, teď v zimě po praze tak 9,1/100). Pokud vím, tak ta 1.6 má asi 79 kW - to na běžné ježdění i třeba s rodinou na chatu po dálnici bohatě stačí. Litrový hodnoty kufru nejsou sice jako u oktávky, ale skladnost je docela dobrá ( a do dlouhýho kufru se zase blbě ohýbá). Shrnuto: zatím max spokojenost, problémy podle servisní knížky a dokumentace minulého majitele žádné.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“