Hyundai Lantra

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

můj motor v mé Lantřičce začíná být dost hlučný-klepe. V servisu mi řekli,že to jsou zdvihátka amají už dost velkou vůli.Musí se vyměnit-ale je jich tam 16 za jedno si řekli cenu 1098KC. je to moc?Není třeba něco z druhovýroby?Předem dííík :!:
Reklama
 

Rasty

Příspěvek od Rasty »

Pedro píše:můj motor v mé Lantřičce začíná být dost hlučný-klepe. V servisu mi řekli,že to jsou zdvihátka amají už dost velkou vůli.Musí se vyměnit-ale je jich tam 16 za jedno si řekli cenu 1098KC. je to moc?Není třeba něco z druhovýroby?Předem dííík :!:
Tenhle problém jsem měl taky. Hyundaie maj velkou nevýhodu.Nesmí se točit za studena do otáček. Skus nastartovat motor, otevřít kapotu a trošku přidat lanko od plynu. Jestli se ti ozývá rachtající zvuk z levé strany motoru zhruba u víčka na olej, tak je to jen vytahanej řetízek na nadzvedátkách (já ho od známého z hyundaie sehnal za 650kč) ale jestli ti to dělá spíše na levé straně, tak jsou v pytli nadzvedátka. A to je pak průser.Cenu ale přehnali nebo maj drahýho dodavatele. Já je můžu mít origo od kluka z hyundaie za 620kč/ks. Jestli chtěj za jedno 1098kč tak bych šel do jiného servisu. Musíš si dávat pozor až ti to opravý, protože stačí mu dát 5x nebo 10x záhul za studena a bude ti to rachtat znovu.
Rasty

Příspěvek od Rasty »

Pedro píše:můj motor v mé Lantřičce začíná být dost hlučný-klepe. V servisu mi řekli,že to jsou zdvihátka amají už dost velkou vůli.Musí se vyměnit-ale je jich tam 16 za jedno si řekli cenu 1098KC. je to moc?Není třeba něco z druhovýroby?Předem dííík :!:
V předchozí zprávě jsem se překlep, mám tam dvakrát levou stranu :shock: Mýsto tý druhý levý strany má byt pravá strana

Na levo = řetízek
Na pravo = nadzvedátka
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

Já to skusím uvidím co dál-ta cena je jen za zdvihátko-není započítána práce. :idea:
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Pedro píše:Já to skusím uvidím co dál-ta cena je jen za zdvihátko-není započítána práce. :idea:
Práce se započítává vždycky zvlášť. To co ti řekli v servisu je jen na nadzvedátko. Já tu cenu mám taky jen za nadzvedátko. Práci pak platim zvlášť. Počítej že ti to budou dělat tak 4 až 5 hodin (tj + asi 1000 až 1250 za práci). :cry:
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

Teď jsem byl v garáži, jsou to zdvihátka :!: To je teda blbé.Oni mi řekli,že ta cena je od dodavatele.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Pedro píše:Teď jsem byl v garáži, jsou to zdvihátka :!: To je teda blbé.Oni mi řekli,že ta cena je od dodavatele.
No mě to nechává za nákupku, takže když k tomu přičteš rabat a dopravu tak je to dražší,ale maj tu cenu stejně přehnanou.Protože když spočítáš že chtěj za jedno nadzvedátko 1098 a potřebuješ jich 16, tak tě to vyjde na cca 18000 a to maš skoro motor.Já kupoval novej motor s najetejma 30 000 za 21000,ale to včetně lamely.Takže motor mě mohl přijít tak na 19500 a to už je rok zpátky :roll:
Nejhorší je představa že máš špatný třeba jen 2 nadzvedátka ale jelikož nezjistíš který to jsou tak musíš koupit všechny.
Já si s autem užil asi víc než ty. Měl jsem nějak špatnou ruku v bazaru. Vše bylo pečlivě zamaskovaný. Praskl mi blok motoru a praskla hlava tak jsem dal 21000 za novej motor. Pak mi klekla elektrika, otevřela se mi kapota, kotouče mi selhali, ložisko v pytli a teď tlumiče a stabilizátory. Nebudem počítat 24ks prořezaných gum od závistivců včetně vymláceného zadního skla. A teď se mi zpálil tachometr :cry: Auto už mě celkem i s opravama vyšlo na cca 320 000kč a to už by jsem měl skoro nový auto.
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

Tak to ti vůbec nezávidím.Já to mám taky z bazaru,bral jem to až z Kadaně.Asi to bylo taky tak nějak udělané,protože jsem najel cirka 15000 km a celkem v poho.poslední dobou se to začalo zhoršovat.Dnes jsem dyl měnit olej, tam to zjistili a po té výměně to má zvuk jak šicí stroj.já jsem zase v zimě vmírné zatáče když projel pluh-ten to uhladil a už to bylo-doprava,doleva atd...tak to dopadlo tak,že jsem zadním nárazníkem urazil zděný sloupek u vrat.-oprava auta-35000.kc.Díky za rady,ještě skusím zburcovat kluky tady na foru z Ostravy ať hodí oko v místních servisech.Tebe si nechávám v záloze-jenom jet do servisu 230-asi.km.I s tou cestou by asi vyšlo levněji :D
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

Chachři z Ostravy hoďte oko po místních servisech,jestli budete chtít- dík.Je trošku rozdíl jet do OV 25km než 230 do Jaroměře.Je nás tady na foru taky celkem dost! Mohou i kluci slovenští................? :?: :wink: Samozřejmě taky morava :?:
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

Udajně se na to dívali a že hńápou všechy-chteli vyměnit jen některé- ty které jsou v háji-vzdali to a řekli tu cenu.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Pedro píše:Tak to ti vůbec nezávidím.Já to mám taky z bazaru,bral jem to až z Kadaně.Asi to bylo taky tak nějak udělané,protože jsem najel cirka 15000 km a celkem v poho.poslední dobou se to začalo zhoršovat.Dnes jsem dyl měnit olej, tam to zjistili a po té výměně to má zvuk jak šicí stroj.já jsem zase v zimě vmírné zatáče když projel pluh-ten to uhladil a už to bylo-doprava,doleva atd...tak to dopadlo tak,že jsem zadním nárazníkem urazil zděný sloupek u vrat.-oprava auta-35000.kc.Díky za rady,ještě skusím zburcovat kluky tady na foru z Ostravy ať hodí oko v místních servisech.Tebe si nechávám v záloze-jenom jet do servisu 230-asi.km.I s tou cestou by asi vyšlo levněji :D
No kdyžtak by nebyl problém to hodit poštou nebo kurýrem. Popřípadě pokud by jsi to měl blíž do Mladé Boleslavy, tak tam je Hyundai a dalo by se to domluvit. Já to beru taky odtamtud.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Pedro píše:Udajně se na to dívali a že hńápou všechy-chteli vyměnit jen některé- ty které jsou v háji-vzdali to a řekli tu cenu.
To jsou teda pěkný tupci.Ono ani nejde zjistit která klapou. :lol: jelikož by museli sundat vršek a nastartovat, ale to by asi všechno vyskočilo :? To je ten hnus že kvuli jednomu měníš všechny.
Uživatelský avatar
Pedro
*
Příspěvky: 42
Registrován: 08 kvě 2005, 10:28
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedro »

ještě chvíli počkám,jestli něco nezjistí kluci z Ostravy a okolí,pak bychom jme se domluvili co a jak. :D
Uživatelský avatar
Pepas
Příspěvky: 8
Registrován: 02 říj 2005, 14:23
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od Pepas »

Mám Lantru 98 1.6GLS, dnes mám najeto 176500 Km, nevýhody, po delších cestách jsem unaven a trochu bolí záda - krátký sedák a již vyseděné sedadlo, trochu méně místa vepředu a jemně hlučnější motor v případě, kdy s tím jezdí více lidí. Jinak je to pro mě srdcovka, jezdí mi to za 6 litrů, rychle a pohodlně, jen ten zavazadelník by mohl být větší. Doporučuju na auto širší pneu, lepší a poho. jízda, prostě to nemá chybu. Podvozek je skvělý, na autě je vše původní!! I výfukové potrubí!!! Jen tato zima tomu dala trochu zabrat! Chtělo by to méně solit!!
Návštěvník

Moje Lantra

Příspěvek od Návštěvník »

Koupil jsem ji ojetou u Hyundaie v Opavě.Je to typ 1,6 GLS Kombi, ročník 98,najeto 94400, vínově červená metalíza. Stála mě 118 tisíc. Udělali komplet servis.Zatím mám najeto 3000 km od koupě,asi 1,5 měsíce.Po zkušenostech s Oplem neskáče po dírách,více místa,více síly. Spotřeba stejná. Zatím liju jenom benzín. Uvidíme po létech provozu po Jesenických cestách.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“