Koupe Lantry

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Koupe Lantry

Příspěvek od g-test »

No tak jsem se rozhodl ze opustim puvodni zamer koupit Scoupe,Ac se mi toto vozitko velmi libi,preci jen uzitna hodnota a vybava Lantry mi je prednejsi...Takze tu vznesu dotaz...Na co si opravdu pri koupi dat pozor a jake jsou zkusenosti majitelu s timto modelem,konkretne s 1.6 16V r.v. 94...Zrovna zitra se jedu do Prahy podivat na jednu peknou,stribrnou,najeto 133 tis. (neni z bazaru),ABS,elektrika,airbag atd. ...
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Ty si nemusis davat pozor na nic - zeptej se majitele, at ti po pravde rekne, jak to s tim autem vypada...

...protoze Hyundaiclub uz ma silnou clenskou zakladnu, a prece nenechame nekoho z nas osulit!!! :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

No po pravde mi rekl do telefonu,ze ted s tim byl v servisu a v zapeti dodal,ze mu rekli at si vymeni tesneni na motoru (blize to nedokazal specifikovat,ale co jsem z neho vytahl,ze je to nekde na hornim vyku a investice max. 1000,- i s praci-700 tesneni a 300,- prace) a jeste mu nesviti nad zadni zanckou svetlo ale ze to pry do patecnio prijezdu opravi.Myslim,ze to svedci o jakesi solventnosti...klidne to mohl zaprit...Doufam ze bude v cajku,je moc pekna,udrzovana za nadherny penize...A kdyz to vyjde,ze bude jezdit tak skvele jak ma Sonata...


chlape tesneni pod hlavou v pici za litr?M?????? NENENe
To mu nemuzes verit:) nechtel bych auto ktery ma pri 130 000 km v pici tesneni pod hlavou...
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

mam 93, takze asi stejnej model. Kolik za to chce? 133 tkm je dle meho za 11 let provozu nesmysl. Ale muze to mit stoceny uz od predeslyho majitele. A treba je to i pravda...12000 za rok...no nevim. Projed to a uvidis. Hnijou lemy zadnich blatniku, to je proste vlastnost, sahni tam rukou a uvidis, muzou byt i v poradku ci opraveny. Tesneni je opravdu pomerne levna vec, nic hroznyho. Zeptej se na skutecnej stav rozvodu, je to DOHC, pri prasknuti by to byl provar. Dukladne pri jizde poslouchej prevodovku jestli v ni neco nechrasti nebo nehuci. Naloz auto a projed ho na vlnity ceste, hupy, nemyslim diry jestli to neskace na zadku i na predku. Tim otestujes tlumice. Ma to docela kratkou spojku, takze se nedes...aspon moje. A to je menena. Ale zvyknes si na to, nakonec je to lepsi. Zkusit ABS, je-li pritomno. Zkontrolovat airbag, kontrolky. Ma-li to klima, zkusit. Topeni zkusit. Ventilator naplno, jestli nerachta, byl by na vymenu. Bacha na olej, asi to bude zrat. Na to se ho zeptej a uder. Pokud po delsim stani po startu zahuli, tak pravdepodobne pozira olej. To vse je na slevu. Tot asi vse. Jinak uzitecna kara, s 1,6 to docela lita, nezere a moc se to nesere. Stejne stara felicie by byla v neskonale horsim stavu.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

to ryba

Příspěvek od g-test »

No 93 je trosicku jina,tesne pred faceliftem automobilky v 94...No tyhle obecny veci vim,jak zkontrolovat tlumice,kourivost a tak,jen me zajimalo jestli ma Lantra neco spesl...O te spojce vim,kamos ma taky 93 a kdyz mi ji poprvy pujcil tsk jsem zprvu myslel,za v p.... spojku ale nakonec se ukazalo ze je to docela dobra vlastnost.A co se tyce toho tesneni,tsk to podhlavou to neni...No jinak za ni chce 38 tis. (a propo,je to prvni majitel,takze tam cachry kilometrama asi nebudou).
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: to ryba

Příspěvek od ryba »

jo, 94 ma jiny svetla a dekl kufru, jinak je to asi stejny. Jinak o nicom spesl nevim...normalni kara, za ty prachy dobry
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

94 ma botickovy zadni svetla, byl to nas prvni Hyundai, koupeny jeste v Prim Caru na Dejvicky za 569tis....mela klimu a elektriku, 0 airbagu a asi ani ABS, litala supr a za 5 let mela 70tisic najeto, zacala jezdit na 3 valce a taky odesel katlik, takze sla nekam do Klatov.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

Souhlasim ze za ty prachy to muze byt dobry kup. Ja sosobne bych svou Lantru/94 za tak malo neprodal. Mam ji v bezva stavu a pokud se nic zrovna neporoucha tak jezdi suprove. Moje Lantricka ma bohuzel na vymenu dilu dost smulu ale to je asi ta magicka hranice 140000km :( . Takze hlavne moc nespolehat na reci puvodniho majitele. Pozor na olej urcite to bude na vymenu tesneni ventilu stiracich krouzku pokud nebylo delano-na koureni z vyfuku a na emisich se to nekdy nepozna.Casto odchazeji loziska v kolech,nepravidelne nebo nizke volnobezne otacky-muze byt spaleny motorek skrtici klapky,tlumice-vyzkouset na nerovnostech-auto se nemusi houpat ale vytekly tlumic muze neprijemne drncet.Koroze jen zadni lemy takze na stari pohoda.Nektere dily mohou vyjit dost draho. Jinak auticko doporucuji na delsi cesty je vynikajici i zazavodit se da na ukor spotreby :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

těsnění pod horním víkem není těsnění po hlavou... ťulo, dá se sehnat od fy Kalina těsnění za 250kč , ale musíš chtít celou sadu... těsnění + tzv půlměsíc.
pkopi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 pro 2005, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pkopi »

Cus, ja si myslim, ze ja zbytecny resit tlumice, spojku atd. Ja chci taky koupit Lantru, ale 97-99. Chtel bych klima, tak jestli s ni ma nekdo zkusenost rad bych vedel jak je to s udrzbou. Jinak co s korozi toho modelu. Jo ursite by to melo byt combi. Jeste se v tom porat moc neviznam... v jakych letech se delali ty s tou plnou maskou jak ma sagvan82 nabo Mates. to se mi libi. Na 99% jsem rozhodnutej pro lantru. :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hyundai tak jedině od fy www.utosluzbydonat.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Tak a je doma...Teda zkouset projet auto v patecnim hustem,prazskem provozu a vsimat si jeste co kde drnci,tluce a tak...No mazec...Krom hucicich lozisek na predku,trochu vetsi vule ve volantu,nefungujiciho otackomeru a trochu oloupanych bochnich list ji nic neni.Takze za rychle jednani a vysvetleni,ze me jeste bude neco stat jsem to ukecal na 35 tis. Sice se cukal,ze je to malo ale jak se rika,ber nebo nech byt...Bral...Stacil jsem s ni uz nalitat pres 300 km a zatim vladne docela spokojenost.Sonata to neni ale pohodlna je,slecnam se libi a na 1.6 to docela slusne tahne (tunel mrazovka-160 km/h)...Uz se jen zabydlet,navonet,kopnout tam poradny autoradio,vymenit kapaliny a filtry a muze se vesele jezdit...P.S. ta stribrna ji slusi...
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

g-test píše:Tak a je doma...Teda zkouset projet auto v patecnim hustem,prazskem provozu a vsimat si jeste co kde drnci,tluce a tak...No mazec...Krom hucicich lozisek na predku,trochu vetsi vule ve volantu,nefungujiciho otackomeru a trochu oloupanych bochnich list ji nic neni.Takze za rychle jednani a vysvetleni,ze me jeste bude neco stat jsem to ukecal na 35 tis. Sice se cukal,ze je to malo ale jak se rika,ber nebo nech byt...Bral...Stacil jsem s ni uz nalitat pres 300 km a zatim vladne docela spokojenost.Sonata to neni ale pohodlna je,slecnam se libi a na 1.6 to docela slusne tahne (tunel mrazovka-160 km/h)...Uz se jen zabydlet,navonet,kopnout tam poradny autoradio,vymenit kapaliny a filtry a muze se vesele jezdit...P.S. ta stribrna ji slusi...
Za ty peníze,co by člověk chtěl,že jo,taky jsem tak začínal a dneska bourák,tak at slouží! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Za ty penize je to krasny a jak vidim, tak 160km/h pro ni stale neni problem, takze hodne stesti!! A gratuluju, je to supr auto....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“