Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Pavel
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2005, 08:29
Bydliště: Ostrava

Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Pavel »

Prosím o radu, co by mohlo způsobovat následující problémy.
Z ničeho nic Lantra 1.6/16V (r.96) ztratila výkon, spotřeba se zvedla tak minim. o 3l/100km, motor se chová na volnoběh neklidně a docela vibruje. Vibrování se zklidní u zvýšených otáček, ale možná je to jen můj pocit.
Tankuju zpravidla na Shellu a nádrž nedojíždím. Napadají mně svíčky (najeto na nich 40tis.), ale co ta spotřeba?
V pátek jsem objednán na servis, ale dopředu bych se rád informoval.
Díky všem za nápady.
Lantra ´96 1.6/16V 84kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od black_sheep »

nejezdi ti to na 3 valce? muze to bejt vstrik, svicka, svickovy kabel nebo pripadne civka (ale ta je u lantry 2x a kazda pro dva valce, takze by to jelo na valce dva).

vem si rukavice, a opatrne za behu motoru postupne odpojuj zapalovaci kabely. odsroubuj ten kryt a pak je postupne tahej ven a zase vracej. u tech valcu, kde se nezmeni chod motoru pri vytazeni kabelu, tak je neco blbe. pak muzes patrat dal, svicka, kabel. odkud jsi? kdybys byl pobliz tak ti muzu pujcit funkcni svicku, kabel, mozna i vstrik :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Pavel
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2005, 08:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Pavel »

Díky moc za nabídku, ale jsem z Ostravy.
Zapomněl jsem uvést ještě jeden důležitý průvodní jev - velký smrad benzínu v kabině patrný zejména při stojícím vozu!
Lantra ´96 1.6/16V 84kW
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od black_sheep »

tak to jo - nespalenej benzin! je videt, ze to jede na tri, ci dva valce. nicmene kdyby to bylo palivovym systemem (cerpadlo, vstrik) tak by nesmrdel benzin pac by tam ve valci chybel..


vidim to vcelku jasne: svicky, svickove kabely, max. civky. z ostravy tady urcite nekdo je, tak si domluvite spicha a zkuste prohodit kabely a svicky na valcich, ktere nepali. hlavne to neprehazejte - ale pokud nejsi jako Pat a Mat tak na tom neni co zkazit. pokud ot jede na 2 valce tak zjisti ktery. jestli to bude naka dvojice ktera jede pres jednu civku, tak je to mozna zapalovacima civkama. to je ten blok vedle hlavy, jak z nej vedou 4 zapalovaci kabely!

jeste by bylo mozny ze ve valci by nebyli tlaky, ale to bys uz poznal driv - auto by zralo volej, hulilo modre jako prase..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od zdenek76 »

já bych koukl prvotně na lambdu, příznaky na ni jasně ukazují
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Russell
**
Příspěvky: 364
Registrován: 10 srp 2008, 12:11
Bydliště: Bratislava, Slovakia

lambda sonda

Příspěvek od Russell »

pocuj, lambda sondu by si vedel zohnat na moje auto?
Santa Fe 2007 2.2 crdi 114kw
Lancia Lybra SW
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: lambda sonda

Příspěvek od zdenek76 »

Russell píše:pocuj, lambda sondu by si vedel zohnat na moje auto?
řekl bych, že jo, můžeš mi to prosím poslat do SZ, abych na to nezapomněl, teď musím odfičet, ale pak na to kouknu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od black_sheep »

zdenek76 píše:já bych koukl prvotně na lambdu, příznaky na ni jasně ukazují
ja bych videl priznaky ze mu to na volnobeh beha na min nez vsecky valce. a to lambda nezpusobi. proto mu radim at si overi jestli mu to jede na vsecky 4 a nebo na min valcu.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od zdenek76 »

black_sheep píše:
zdenek76 píše:já bych koukl prvotně na lambdu, příznaky na ni jasně ukazují
ja bych videl priznaky ze mu to na volnobeh beha na min nez vsecky valce. a to lambda nezpusobi. proto mu radim at si overi jestli mu to jede na vsecky 4 a nebo na min valcu.
tak to jo, toho volnoběhu jsem si nevšiml. Lambda by zapříčinila hlavně tu spotřebu a benzin ve výfuku
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Pavel
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2005, 08:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Pavel »

Díky všem za rady, auto už je doma. Jelo jen na 3 válce, má nové svíčky a kabely a táhne zas jak má.
Lantra ´96 1.6/16V 84kW
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Rybář »

Ahoj, už od minulého roku mám problém. Když je takhle zima (v létě se to myslím nestalo nebo jenom jednou) tak Lantra bez problémů nastartuje, ale občas se mi zdá, že naskočí jenom na tři válce. Po ujetí pár kilometrů/metrů je to OK. Včera jsem ji nahodil a byl cejtit benzín. Kabely jsem dával na podzim nový a svíčky taky (kabely Bosch, svíčky origo NGK)-tento problém jsem měl již před výměnou, takže tím to asi nebude..... Poradí někdo na co se zaměřit :?: Já fakt nevím
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Rave »

Rybář píše:Ahoj, už od minulého roku mám problém. Když je takhle zima (v létě se to myslím nestalo nebo jenom jednou) tak Lantra bez problémů nastartuje, ale občas se mi zdá, že naskočí jenom na tři válce. Po ujetí pár kilometrů/metrů je to OK. Včera jsem ji nahodil a byl cejtit benzín. Kabely jsem dával na podzim nový a svíčky taky (kabely Bosch, svíčky origo NGK)-tento problém jsem měl již před výměnou, takže tím to asi nebude..... Poradí někdo na co se zaměřit :?: Já fakt nevím
no tak zaklad je vedet komprese,muze byt spinava vaha vzduchu,zaoxidovanej konektor,problemy dela i teplotni cidlo,lambda
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Accentdevil »

Rave píše:
Rybář píše:Ahoj, už od minulého roku mám problém. Když je takhle zima (v létě se to myslím nestalo nebo jenom jednou) tak Lantra bez problémů nastartuje, ale občas se mi zdá, že naskočí jenom na tři válce. Po ujetí pár kilometrů/metrů je to OK. Včera jsem ji nahodil a byl cejtit benzín. Kabely jsem dával na podzim nový a svíčky taky (kabely Bosch, svíčky origo NGK)-tento problém jsem měl již před výměnou, takže tím to asi nebude..... Poradí někdo na co se zaměřit :?: Já fakt nevím
no tak zaklad je vedet komprese,muze byt spinava vaha vzduchu,zaoxidovanej konektor,problemy dela i teplotni cidlo,lambda
Diagnostika by to odhalila? Ja mam taky takovej problem, chytne v kazdym pocasi pokazdy, ale vzdy tak sekane jakoby, fakt jak na tri valce. Po nastartovani je to ok. Diagnostika prave mlci. Komprese je dobra, vahu jsem cistil, konektor taky a lambda mi vykazuje hodnotu takze vse ok a diagnostika to potvrzuje :-k
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Rybář »

Dobrá otázka, odhalila by diagnostika vadné teplotní čidlo nebo ne? Váhu vzduchu vyčistím, lambda je nová. S měřením těch tlaků je to horší, nevím, kde to tady dělají....
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu, rapidní zvýšení spotřeby

Příspěvek od Rave »

Myslim ano.A dokonce myslim to jde vyblikat primo z jednotky pomoci ledky.Ale to nevim
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Odpovědět

Zpět na „Benzín“