problem se startovanim lantra 1j

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od mirpie »

BLBOST. Teplotní čidlo ti nevyřadí startér. Ten nevyřadí nic, jen se vyřadí sám, když má vadnou cívku, uhlíky nebo nemá proud (relé, spínačka nebo volnej kabel)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
draculka
*
Příspěvky: 14
Registrován: 23 led 2010, 23:59
Bydliště: SR, okr. ZM

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od draculka »

nam to tiez startovalo hore dole ako sa mu zachcelo a raz v zime nakoniec nenaskocilo vobec...bolo to cidlo teploty.
hyundai lantra 1,8GT 1994
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od johnyklec »

draculka píše:nam to tiez startovalo hore dole ako sa mu zachcelo a raz v zime nakoniec nenaskocilo vobec...bolo to cidlo teploty.
jj presne delala to casto u lanter sem si vsiml
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od johnyklec »

mirpie píše:BLBOST. Teplotní čidlo ti nevyřadí startér. Ten nevyřadí nic, jen se vyřadí sám, když má vadnou cívku, uhlíky nebo nemá proud (relé, spínačka nebo volnej kabel)
ja sem odpovidal na svoje tema :-) problem se startovani, jak mam v nadpise, jak tam nekdo psal neco o starteru to nevim...
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od mirpie »

jo tos nebyl ty, pletou se tu dva problémy dohromady.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od johnyklec »

mirpie píše:jo tos nebyl ty, pletou se tu dva problémy dohromady.
prave ze tu nekdo zacal psal do toho svoje problemy pak je v tom bordel :)
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

johnyklec píše:
draculka píše:nam to tiez startovalo hore dole ako sa mu zachcelo a raz v zime nakoniec nenaskocilo vobec...bolo to cidlo teploty.
jj presne delala to casto u lanter sem si vsiml
ahoj,teplotní čidlo myslíte čidlo teploty chladící kapaliny nebo teploty motoru?jestli tam nějaké takové je. Kde je když tak najdu??mám problém se startováním za studena tak mám na něco podobného podezdření...
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od mirpie »

čidlo teploty motoru je čidlo teploty chladicí kapaliny, najdeš ho na hadici u termostatu
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

vedle toho čidla na teplotu vody je ještě jedno.to by mohlo být co?? Výměna čidla mi bohužel nepomohla :(
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od mirpie »

jobě jsou čidla teploty chladiva, jen to jednodušší s jedním káblíkem je pro budík na přístrojovce, to druhý se dvěma vodiči je to co tě zajímá, to dává signál ECU.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

aha,děkuji za vysvětleni... Ale musím bohužel hledat svůj problém jinde :( Ještě mě napadla jedna otázka-jake čidlo nebo podle čeho pozná řídící jednotka že má při studeném motoru zapnout sytič...?
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
FERO
*
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2009, 16:11

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od FERO »

Zdravím.
Jen se zeptám,jak vypadají svíčky,když to nechce studené chytnout?Jsou mokré?Mám stejný problé.Při těch mrazech mi to v sobotu ještě nastartovalo,ale v neděli ráno už ani ťuk.Jen to škitne a stále točí startér.Svíčky mokré.Když dám svíčky ven na kabely,tak jiskry hází na všech.Teplotní čidlo se dvěma vývody-pro ECU je vyměněné.Asi budu muset projít cestu drátů mezi čidlem a ECU,jestli není někde přerušený.Ohmicky jsem měřil i spínací tranzistory k zapalovací cívce i cívku samotnou.Vše dle mého v pohodě...Také napájecí napětí pro všechny snímače je v pohodě,čidla jsem se snažil také oměřit ohmicky,pokud je to možné.Ještě by mne zajímalo,jaký má být tlak na vratném potrubí bemzínu zpět do nádrže.Odpojil jsem hadici na konci lišty,co jde zpět do nádrže a do Fuel Pump Check konektoru jsem přivedl trvalý plus z baterky.Čerpadlo bylo slyšet jak běží,ale benzín vytékal jako bez tlaku.Je to normální?Budou mít vstřiky dost tlaku,aby v pohodě stříkaly,nebo při malém tlaku bude benzín jen po vstřikat stékat?
Díky za info a zkušenosti.
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

mě to startuje naprosto ok,jen to proste za studena nedrží otáčky.po chvíli je vše ok. Prostě mi při studeném motoru nefunguje sytič :( Alespoň si to takhle myslím...
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od sloto »

kluciii, chcem sa opytat, predvcerom ma tatko zalarmoval ze mu klakla lantra len tak a nastartovat nesla. zbehol som k nemu odtiahli sme ju z cesty a zistil som ze ked som chcel nastartovat tak mi cvakala a blikali kontrolky, jasne ze baterka. nabili sme hodili naspat, na prvy sup chytla. prave teraz mi zvonil ze mu scipli najskor svetla, potom smerovky a lantra opat nic. co by to mohlo byt. je mi jasne ze asi isla celu dobu na baterku, usli asi cca 5km od baraku. ale na palubovke nesvieti dobijanie. kde hladat problem, samozrejme ze kontrolka inac funguje pri zopnuti klucika do polohy 1

dikes

doplnam informacie, tatko to skusil nahodit a draplo po cca 5km, sa to cele zopakovalo, svetla off, smerovky off ale stastlivo to odparkoval pred chalupou, potvrdil mi ze kontrolka dobijania nevietila ale ze funguje. cize od posledneho neuspesneho nastartovania ubehlo k prvemu pokusu cca 1 hodina
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
mobut
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2013, 14:04

Re: problem se startovanim lantra 1j

Příspěvek od mobut »

Zdravím, velmi rád bych poprosil o radu?

Mám Lantru 2.0i, r.v.99 a již třikrát nepravidelně se mi stalo že jsem nenastartoval ani neškytne, nešel benzín do motoru (myslím), až když motor úplně vystydl tak se to povedlo na první škrtnutí.

Myslím že příčinou může být jeden ze snímačů na na motoru (kliky, vačky) nebo imobilizer.

Jinak, svíčky, kabely, rozvodak, baterka jsou nové.

Díky za každou radu, m
Odpovědět

Zpět na „Benzín“