Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Lukyndak
*
Příspěvky: 50
Registrován: 16 bře 2013, 00:53
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od Lukyndak »

zdravím potřebuju pomoc mám na lantře měněný motor stejný rok 1998 1.6 83 kw i typ motoru samozřejmně.Ale je tu háček občas mi vynechává plyn a to i při rozjezdech na volno běch se to dusilo tak svíčky jsou dobrý a kabely se dali ze starýho motora co tam byl a pak drží to otáčky na volnoběhu ale pořád ten plyn vynechává tak bych chtěl koupit uplně nové kabely na hyundai Lantra kombi 1.6 83 kw 1998 ročník (kabely ke svíčkám ) nevíte web odkad bych je mohl obědnat nebo aspon cenu díky
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kw 1998
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od Rybář »

To má být vtip? ](*,) Google, Seznam nic? http://www.eshop-rychle.cz/autopb/eshop ... zapalovani
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Lukyndak
*
Příspěvky: 50
Registrován: 16 bře 2013, 00:53
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od Lukyndak »

Rybář píše:To má být vtip? ](*,) Google, Seznam nic? http://www.eshop-rychle.cz/autopb/eshop ... zapalovani
a je to běžné že plyn vynechává ?? když sou kabely špatné nebo svíčky ?? ( jsem začáteční řidič nikdy jsem kabely nekupoval tak to vtip není ! :-)
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kw 1998
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od Richard555 »

Určitě, LPG má vyšší oktanové číslo ( přes 100) tedy se obtížněji zapaluje. Proto se porucha zapalování projeví vždy nejdřív u provozu na LPG i když benzín funguje normálně. Běžné je postupovat: svíčky, kabely, zapalovací modul
Na LPG použij úplně nejobyčejnější jednobodé svíčky vhodného typu a měň je každejch 10000km (např.Brisk cca 40-50,- za kus) je třeba klepnutím seřídit "odtrh kontaktů" na cca 0,8 mm
Kabely jsem koupil Senteh - mám je v plynový Nubiře asi 3 roky a žádný problém Tady to je: http://www.zapalovacikabely.cz/Hyundai/Hyundai-Lantra/
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od Hardcam »

OEM (Hyundai) kabely 600,- :wink:
a svicky dej NGK/Champion, co tam maji byt od vyroby, ev Beru nebo Denso
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Lukyndak
*
Příspěvky: 50
Registrován: 16 bře 2013, 00:53
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od Lukyndak »

Richard555 píše:Určitě, LPG má vyšší oktanové číslo ( přes 100) tedy se obtížněji zapaluje. Proto se porucha zapalování projeví vždy nejdřív u provozu na LPG i když benzín funguje normálně. Běžné je postupovat: svíčky, kabely, zapalovací modul
Na LPG použij úplně nejobyčejnější jednobodé svíčky vhodného typu a měň je každejch 10000km (např.Brisk cca 40-50,- za kus) je třeba klepnutím seřídit "odtrh kontaktů" na cca 0,8 mm
Kabely jsem koupil Senteh - mám je v plynový Nubiře asi 3 roky a žádný problém Tady to je: http://www.zapalovacikabely.cz/Hyundai/Hyundai-Lantra/

postup udělám takový to jo :-) děkuji za radu :-) tím plynem jsem myslel z rychlení napsal jsem to laicky pedál plynu byl myšlen :-) omlouvám se za špatné vyjádření jinak mám benzináka a ono mi to z rychlení vynechává tak jestli je to možné že to dělají špatné kabely nebo svíčky ? :-) třeba mě to napříklád přestane reágovat u 2800 otáček a dál mě to nechce pustit až když do pedálu plynu tuknu tak auto cukne a vystřelí prostě je to divné snad to je těma svíčkama nebo kabelama
Hyundai Lantra kombi 1.6 16V 84kw 1998
Uživatelský avatar
Ruddy
Příspěvky: 3
Registrován: 06 říj 2014, 07:48
Bydliště: Praha

Re: Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od Ruddy »

Mám podobný problém. Nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to zkusím vmáčknout sem.

Lantra II 2.0 16V 102kW
Motor se sem tam chová jako by do něj nešlo na vteřinku palivo. Když mi to udělalo poprvé, byl motor ještě teplý (voda ne). Otáčky se ani nepohly (nezakolísali) a auto cukalo jako když se rozjíždí "začínajíci blondýna". To jsem si říkal "jasně, je to studený" ale když mi to to samé udělalo cca ve 110km/h, po cca 100km jízdy tak jsem si říkal že to nebude jen tak. Konstantní rychlost i otáčky a najendou to začalo cukat, jakoby do motoru nešta šťáva nebo to nepálilo (ale zase je mi divné že by nepálili všechny válce). Po chvilce zase všechno ok a dnes ráno zase cukalo, i když už to nebylo tak znát.

Neví někdo čím by to mohlo být? Díky
(auto je čerstvě koupené od důchodce, 1. majitel, pravidelný servis)
Peugeot 306 1.4 55kW 1994 Darováno
Renault Clio I 1.2i 40kW 1998 Prodáno
VW Golf III 1.6 55kW 1997 Prodáno
Mazda 323F 2.0i 16V 96kW 2002 Prodáno
"Hjondé" Lantra IIJ 2.0i 16V 102kW 1998 Současnost
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: Lantra vynechává plyn nejspíš kabely kolik stojí ??

Příspěvek od lumik »

Já měl stejný problém, a taky jsem měnil svíčky a kabely součastně. Koupil jsem taky jak radí Hardcam OEM a svíčky NGK a zatím spokojenost. Jenom to vynechávání plynu-u mne jakoby ztráta výkonu se sem tam objeví. Já to mám často na stejných místech-např. když jedu pod elektrickýma drátama, tak se to stane tak 50/50.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“