Kuny a jiní škůdci motorového prostoru

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

jb4
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2007, 16:25

i30 a hlodavci

Příspěvek od jb4 »

mam cca mesic i30 a pred tydnem jsem podle zapachu z topeni zjistil, ze neco je spatne po (vubec prvnim) otevreni motoru jsem zjistil, za v motoru byli nezvani hoste a nechali tam po sobe chomace srsti, exkrementy a jine hnusy - zajel jsem do servisu, kde mi motor vystrikali nejakym sprejem - snad to zabere

problem je v tom, ze ve firme mame i30 nekolik a vsichni ( :!:) maji stejnou zkusenost (vcetne mrtvych zvirat v motoru) a pri tom na stejnem parkovisti parkujeme ostatni firemni auta (resp. auta sousedu/manzelek) mnoho let a nikdy nikdo nemel stejnou zkusenost - tak jestli soudruzi z koreje nekde neudelali chybu :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: i30 a hlodavci

Příspěvek od antek »

jb4 píše:mam cca mesic i30 a pred tydnem jsem podle zapachu z topeni zjistil, ze neco je spatne po (vubec prvnim) otevreni motoru jsem zjistil, za v motoru byli nezvani hoste a nechali tam po sobe chomace srsti, exkrementy a jine hnusy - zajel jsem do servisu, kde mi motor vystrikali nejakym sprejem - snad to zabere

problem je v tom, ze ve firme mame i30 nekolik a vsichni ( :!:) maji stejnou zkusenost (vcetne mrtvych zvirat v motoru) a pri tom na stejnem parkovisti parkujeme ostatni firemni auta (resp. auta sousedu/manzelek) mnoho let a nikdy nikdo nemel stejnou zkusenost - tak jestli soudruzi z koreje nekde neudelali chybu :(
Že by další auto k sežrání
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Ty háčka těm hlodavcum nějak chutnaj. Opravdu auta k sežrání. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Méďa
Příspěvky: 8
Registrován: 28 pro 2007, 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Méďa »

NN, měl jsem ten samej problém, ještě s nebožkou Felicií. Jediné auto na celém sídlišti. které si v mém případě vyhlídla nějaká fretka, nebo co to bylo. Teplo motoru a chuť svazku kabelů byla pro ní neodolatelná :lol: Opravdu netuším, jak je to možné, ale neomylně šla po zdrojovém kabelu od alarmu. Regulerně odizolovala celý svazek a ostatních kabelů se ani nedotkla. Nejdříve se mi to zdálo docela vtipné, ale když pak 2 x za noc s baterkou v ruce napojujete rozkousaný kabel, tak opravdu nic moc :roll: Jako zapřísáhlej zvířatomil jsem zavrhl nějaké jedy a podobně a nakonec jsem uvařil neuvěřitelný blaf ( feferonky, pepř, olej a já nevím co ještě ) a tímhle blafem jsem namazal celý svazek, kam jsem jen dosáhl. No a bylo po problému. Cca po měsíci jsem potkal souseda a chudák byl celej rozhořčenej, že mu nějaká potvora překousala kabal v jeho nové Fábii :wink: Asi nemusím dodávat, že jsem šel vařit druhou dávku. :lol:
Tzn. není to korejcema a ani stářím auta. Prostě je to náhoda.
Je mi jasné, že u nového auta v záruce se ti to asi nebude chtít patlat takovouhle šíleností, ale mě to pomohlo. Hodně štěstí. 8)
Elantra 2,0 CRDi
Vok
Příspěvky: 7
Registrován: 22 pro 2007, 20:39

Příspěvek od Vok »

Mě se to za čtyři roky provozu stalo třikrát, pravda naposled před rokem. Když mi podruhé rozkousaly potvory kabely ke svíčkám u mého Getze, došla mi trpělivost a koupil jsem ten sprej. Od té doby byl klid. Pak se mi jednou zachtělo umýt motor a druhej den ráno jsem je měl rozkousaný potřetí. Tak jsem to zase posprejoval, motor už nemeju , opakuju to jednou za tři měsíce a od té doby mám klid. Pochybuju o tom, že to má souvislost se značkou auta, protože vím o kolegovi, kterýho to potkalo u Audi a jinýho u nový Corolly . V mém případě jsem originální kabely dvakrát měnil za neoriginální a stejně se to opakovalo.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

potkat I30tku tak se asi pose..u taky :lol: Mno hold auto k sežrání :twisted:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

mno staci mit garaz bez hlodavcu :D Jinak jeste nikdy jsem nezazil ze by nam nebo nekomu koho znam hlodavci napadli auto
i30 1.4 + kn, 12/2007
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Pomaha na to vraj obycajne mydlo, dat do sietky a upevnit niekam do motoroveho priestoru. Par aut co som kupil v Nemecku to malo, najskor som nechapal preco, teraz uz viem.
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=574

Tschüss Marder (300 ml, sprej)


Sprej proti kunám. Chrání neškodnými pachovými a chuťovými látkami. Chrání rovněž při dlouhotrvajících deštích. Používejte 1 x za půl roku nebo po každém umytí motoru nebo spodku automobilu.

Původní cena bez DPH: 151 Kč
Původní cena s DPH: 180 Kč
Sleva činí 5.3 %
Cena bez DPH: 143 Kč
Cena s DPH: 170 Kč
Dostupnost: Skladem
Obrázek
Kaspian
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2008, 10:39

Příspěvek od Kaspian »

Ahoj! Funguje ten sprej i na kočky? V noci jsem dvě přistihl, jak mě hřejí motor zaparkovaného auta.
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

No tak to fakt netuším. Kočky asi nebudou kousat nějaký kabel.
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Kaspian píše:Ahoj! Funguje ten sprej i na kočky? V noci jsem dvě přistihl, jak mě hřejí motor zaparkovaného auta.
pokud parkujes na svem pozemku tak co vyzkouset toto
http://www.tipa.eu/cz/produkt/08850094- ... u-a-kocek/
ja to mam na zahrade kterou mi v noci navstevovali kocky a delali si zachodky kolem kytek a jahod.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
BB.
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2007, 00:41

Příspěvek od BB. »

Méďa píše:NN, měl jsem ten samej problém, ještě s nebožkou Felicií. Jediné auto na celém sídlišti. které si v mém případě vyhlídla nějaká fretka, nebo co to bylo. Teplo motoru a chuť svazku kabelů byla pro ní neodolatelná :lol: Opravdu netuším, jak je to možné, ale neomylně šla po zdrojovém kabelu od alarmu. Regulerně odizolovala celý svazek a ostatních kabelů se ani nedotkla. Nejdříve se mi to zdálo docela vtipné, ale když pak 2 x za noc s baterkou v ruce napojujete rozkousaný kabel, tak opravdu nic moc :roll: Jako zapřísáhlej zvířatomil jsem zavrhl nějaké jedy a podobně a nakonec jsem uvařil neuvěřitelný blaf ( feferonky, pepř, olej a já nevím co ještě ) a tímhle blafem jsem namazal celý svazek, kam jsem jen dosáhl. No a bylo po problému. Cca po měsíci jsem potkal souseda a chudák byl celej rozhořčenej, že mu nějaká potvora překousala kabal v jeho nové Fábii :wink: Asi nemusím dodávat, že jsem šel vařit druhou dávku. :lol:
Tzn. není to korejcema a ani stářím auta. Prostě je to náhoda.
Je mi jasné, že u nového auta v záruce se ti to asi nebude chtít patlat takovouhle šíleností, ale mě to pomohlo. Hodně štěstí. 8)
TAK TO JE BOMBA!!! PĚKNĚ :lol: JSEM SE POBAVILA :lol: A ZASMÁLA, :lol: ALE NEDEJ BOŽE ABYCH TAKOVÝ PROBLÉM MUSELA ŘEŠIT. :roll:
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Kuny a jiní škůdci motorového prostoru

Příspěvek od kowalski1410 »

dobrý den pánové,
chtěl bych se vás zeptat zda-li vaše íčko má spodní kryt motoru.
dík k.
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Markus
*
Příspěvky: 94
Registrován: 21 zář 2008, 15:08

Re: Kryt motoru

Příspěvek od Markus »

Do vnutra k motoru sa mi dostala macka a pochodila so zablatenym koncatinami po motore a kablikoch... :lol: SILA!! :shock: (asi jej bolo pekne teplucko... vecer...)

To by bolo este MOZNO "OK" - ale su aj pripady ked tam zacnu lozit potkany a rozkusavat kabliky tak :roll: to by som tam asi zacal klast pasce a jedy... :?: :!:

Neviem ci myslis - pytas sa o spodnom kryte pre motorovy priestor, alebo spodny kryt len pre samotny motor. V kazdom priapde Chcem sa opytat:

- Je mozne pre i30 zakryt zo spodu nejakym sposobom motorovy priestor (sietovina, ...?)

dik,
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“