spokojenost s i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
dalas
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2010, 17:54

spokojenost s i30?

Příspěvek od dalas »

Po 10měsících provozu tohoto auta jsem nesmírně spokojen,že již nejsem jeho vlastníkem.Vyměněna převodovka,přestříkán spodek auta,rosící se přední světla,vrzající interiér.Když tak pročítám problémy,které na tomto fóru mají stávající majitelé této značky nemohu se nic než radovat,že mne již další problémy nebudou do budoucna strašit.Tolik problémů nemá snad žádné evropské auto jako i30 vyrobená čechy,kteří to umějí vzít do svých rukou jak se říkalo v dřívější reklamě na tento vůz.I sám velký Hard tady někdy psal,že nikdy i30 z česka.Dnes musím souhlasit,že měl pravdu.Nechci se dotknout všech spokojených majitelů tohoto auta,ale myslím,že je mezi nimi i řada těch co z něho jsou dosti nešťastní.A ti co nejsou tak s postupem času určitě budou.V Nošovicích se jedná jen o množství vyrobených aut a ne o kontrolu natož kvalitu,která tomuto autu schází.Tolik negativních vlastností co má toto auto jsem ve svých 50 letech u žádné jiné značky doposud neviděl.Spotřeba ve 130km/hod-9litrů,otáčky na 5 př.stupeň při této rychlosti 4200/min,velmi hlučný podvozek nejvíc co jsem kdy slyšel,velmi krátké převody celkově,výkon 109koní nevím kde jsou schované,velmi křehký povrchový lak-nic nevyrží,při otvírání dveří mi přijdou lehké jako z papíru asi plech 0.2mm atd.Nechci odradit nové zájemce o tento vůz,ale myslím,že je za tuto cenu řada lepších značek.Mě tato značka navěky zklamala,myšleno na i30 vyrobeno v česku.Abych jen nekritizoval,tak jako plus tohoto auta vidím povedený a vzhledný interiér, pěkně hrající rádio,vnitřní prostor pro cestující hlavně vzadu.Promiňte všichni spokojení majitelé.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Hardcam »

To, ze pises ze stejne adresy jako dalibordn je nahoda nebo mas dva nicky? On auto totiz taky prodal.
Jinak priste prosim bez osloveni "velky"....:)
a diky za souhrn, jen jsi me utvrdil v tom, ze i30 z Cech skutecne neni auto pro me...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od pinokio110 »

Hezky napsáno-co jsi měl se skříní?
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od laufas »

taky nazor :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od alarm »

klop,klop.klop na drevo.
made in Korea- nečakal som pri kúpe viac, ale zatial to je lepšie ako som čakal.
A som rád, že nie je vyrobené "doma".
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Laxius »

No ja mam korejca, takze nemozem potvrdit ani vyvratit co si pisal, ale ako pisal alarm, klop,klop, riesim len blbosti, inac velka spokojnost. Spotrebu mam lepsiu ako sa pise hore, motor mi pri 130 toci menej ako sa pise hore, interier nevrze, takze asi si mal nejaky vadny kus... proste sa obcas nieco posere, ale jednak by som to nezovseobecnoval a na druhej strany, asi by som mal rovnaky pohlad ako Ty, kebyze mam "stastie" na podobny kusok...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od saldy »

to dalas: svým názorem jsi se jistě nikoho nedotknul jak píšeš, já mám CZ sice jen 1/2 roku ale zatim až na drobnosti spokojenost, jediné co ti mohu podepsat je hluk od podvozku když projedu výmol, no vůbec zvuky od vozovky jsou někdy všelijaký, já osobně jsem z motoru nadšený a tak nad tímhle přivřu oko, no uvidíme jak budu hodnotit za pár let :-k
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od SKV »

Jak byl nedávno rozbředlý sníh, tak jsem najel ve větší rychlosti břečky a byla to taková akustická pecka, že jsem pěkně zazmatkoval, absolutně jsem v tom okamžiku nevěděl co se děje, než jsem pochopil, že to jde z podběhů. Toto Korejci hodně nezvládli. Pak jsem nedávno vezl mladou, to už zase začalo přituhávat a zase to pěkně mlátilo a ona trvala na tom, že to nemůže být normální, že to je vada, marně jsem vysvětloval, že ne vada, ale Korea :oops:. Tyto a další věci při předváděcí jízdě nezjistíte. Příště se budu raději držet toho, co znám.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od laufas »

mivas pusteny radio? btw razy jsou to solidni, to mas pravdu, ale nepripada mi to jako problem. kdyby to tak mlatilo 70km tak je to k zblazneni, ale co sem zatim ja zazil, tak sem tam najedes na neco, od ceho je fakt rana a jinak normalka
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Na hluk od podběhů jsou dlouholetí Hyundaisté (mezi které se počítám) vlastně zvyklí. Prostě to byla vždycky naše slabina, na kterou jsem si třeba já zvykl a už to nepovažuji za problém.
Naše firemní i30 1,4i CVVT má teď najeto 50.000 km a až do dneška nebyl jediný problém (je to jedna z prvních, takže ještě made in Korea). Teď nějak zlobí ostřikovač čelního skla, ale auto je v záruce, tak ať se servis stará :lol: .
Stručné hodnocení: Naprostá spokojenost jako se všemi ostatními :hyu: (jak doma, tak ve firmě).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od SKV »

laufas píše:mivas pusteny radio? btw razy jsou to solidni, to mas pravdu, ale nepripada mi to jako problem. kdyby to tak mlatilo 70km tak je to k zblazneni, ale co sem zatim ja zazil, tak sem tam najedes na neco, od ceho je fakt rana a jinak normalka
To s tím rádiem mně vždycky dostane, proto ho :hyu: standardně dává. Bydlím v CHKO, kde se většina silnic nesolí, ale pouze odhrnuje (občas) a sype štěrkem. Když jedeš pár kiláků a do podběhů ti bubnují zmrazky a břečka a nápravy dávají najevo, že každou chvíli vyskočí a emigrují do Koree, je to problém. A rádio to určitě nezachrání. Při koupi i30ky mě vážně nenapadlo, že to bude znatelně horší než Clio, které je o třídu níž.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od laufas »

no vidis. me taky prekvapilo par veci. jezdim s radiem, obcas neco streli a je mi to prdel. tot muj nazor
i30 1.4 + kn, 12/2007
pinokio110
*
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2009, 14:28
Bydliště: mělnicko

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od pinokio110 »

Kde se nesolí,tam je to na pohodu-jezdíme na chalupu k Albrechticím,když vjedeš na posolené,tak je dobrý,když po čase odpadne ta 10kilová homole držící se nad zástěrkou v podběhu,taky dobrá šleha,jak to hned vemeš zadním.Ta kapsa nad kapotou se taky povedla.Jak se nevymete sníh,tak to tam hezky zamrzne a pak dělat stěračum místo je chutovka.
tricarkovej
**
Příspěvky: 130
Registrován: 18 kvě 2009, 15:28

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od tricarkovej »

Ahoj já mám i30 nadi in korea a jsem spokojen mám najeto 14500 km za sebou 1. garančku a je pravda s těmi podběhy je to občas trable já ho měl prostřelen asi ledem nebo kamenem. Výměna, jinak šlape jak má. Mám tedy 1,6 crdi i spotřeba je super. Jsem spokojen asi jde opravdu o náhodu ale i tak jsem rád že mám korejce a ne nošováka.
I 30 1.6 99 kW GDI WEEKEND

I 30 1.6 66 kW crdi clasic
ilmostro24
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2010, 12:28

Re: spokojenost s i30?

Příspěvek od ilmostro24 »

zdravim mam i 30-cku 1/2 roku a zatim zadny problem, hluk od podvozku jsem zvyklí mel sem felinu a co se tyce neceho jineho jako napr.: vrzani plastu, klepani atd. nemam. jedine co sem mel ze mi cca 3 dny nesel otvirat kufr ale prestalo a jde normal. Jinak tedy vlastnim jeste getzika cca 5 let stareho to je korejsky trabant kříženy s ferrari
i30 CW classic plus 1,6CDRi Shine-Red
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“