LPG

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
be.sport
**
Příspěvky: 330
Registrován: 30 lis 2009, 20:19
Bydliště: Brno

Re: LPG

Příspěvek od be.sport »

zludo píše: A hlavne nechápem tých, ktorí jazdia ročne viac ako 20 000km..
Proti plynu nic nemam, kazdyho vec. Jen prave proto ze najezdim s autem dvakrat vic nez tech 20 000 km rocne bych ho do novyho auta nedal, pokud tim jakkkoliv
muzu ovlivnit zivotnost auta pripadne zbytecne vynakladat finance na opravy ktery mi timto servis neuzna jako zarucni...jedna z duvodu koupe i30 byla 5-ti leta zaruka.
Sice zaplatim garancku ale zas mam jistotu ze nebudu nikde trcet a za svoje se vracet domu bez auta. Sice muze kdokoliv oponovat ze servis je zbytecnost ale berte to tak
ze diky podminkam co maji autorizaky jezdi na silnicicich vetsi procento aut s pravidelnym servisem.( brzdy, tlumice, geometrie a spousta dalsich )
Servisni prohlidka neni jen na tahani penez za nesmyslny servis, ale taky aby to auto nekdo udrzoval v kondici po dobu zivotnosti.
Pokud bych chtel jit do nejakyho alternativniho paliva tak jedine primo jako nabidku vyrobce... treba takovy CNG nebo ethanol..pripadne hybrid..
I30 Sport 1.6 CRDi 116 Hp - 6.st
50 500 km
11/2009
6,5 l/100 km

Shell Diesel Extra + Vif
Reklama
 

zludo
*
Příspěvky: 39
Registrován: 15 srp 2010, 18:54
Bydliště: P. Ruskov, SK

Re: LPG

Příspěvek od zludo »

Ďakujem Mexican, KIA fórum tiež sledujem, ale potešilo by ma, ak by sa aj medzi majiteľmi Hyundai našli nadšenci lacnejšieho vozenia. Mimochodom s mojou i30 jazdím ( s potešením ) denne do práce 60km a palubný počítač mi ukazuje momentálne priemernú spotrebu 5,5l/100km, čo však v plyne je o nejaký ten liter viac.
i30, 1,4-80kW, LPG-SolarisOBD
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

zludo: ja uz reagovat nebudu, neboj...jen jsem se musel vyjadrit k tomu "predposraty" a jak nam tady cpes LPG. Kdo ho chce, tak uz ho ma. Jen jestli neni "predposrate" cpat LPG do maleho motoru. Ropna krize zatim nehrozi...jaj, jak me by chybelo tankovat Carreru100, ta vuuune a chod motoru :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7902
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Mexican »

zludo píše:Ďakujem Mexican, KIA fórum tiež sledujem, ale potešilo by ma, ak by sa aj medzi majiteľmi Hyundai našli nadšenci lacnejšieho vozenia. Mimochodom s mojou i30 jazdím ( s potešením ) denne do práce 60km a palubný počítač mi ukazuje momentálne priemernú spotrebu 5,5l/100km, čo však v plyne je o nejaký ten liter viac.
tiez beriem naklady na palivo ako nevyhnutne zlo. v Sucasnosti mi vychadza km na palive za 1,4803 Kc/kilometer .. a to tankujem relativne casto premiovu naftu (aral ultimate a pod).. naklady nad 2 kc / km by uz boli pre mna dost obmedzujuce a tak chapem prestavbu na LPG. U tvojho najazdu dvakrat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
zludo
*
Příspěvky: 39
Registrován: 15 srp 2010, 18:54
Bydliště: P. Ruskov, SK

Re: LPG

Příspěvek od zludo »

Na LPG mám najazdených zatiaľ iba 5000km s priemernou spotrebou 8,2l a žiadny problém, iba škoda že nám to od januára mierne zdražie!!! Bežne jazdím 80-100 a výnimočne 160km/h.
Mimochodom rezervné koleso som vyhodil a kúpil som si spray s kompresorom, takže batožinový priestor sa pri mojej 60l UFO nádrži zvýšil asi o 10cm, či je skoro zanedbateľný rozdiel oproti originálu.
i30, 1,4-80kW, LPG-SolarisOBD
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: LPG

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Nechceš sem hodit pár fotek ?
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
zludo
*
Příspěvky: 39
Registrován: 15 srp 2010, 18:54
Bydliště: P. Ruskov, SK

Re: LPG

Příspěvek od zludo »

Urobil som pár fotiek:
i30_small.jpg
i30_small.jpg (244.81 KiB) Zobrazeno 6710 x
i30, 1,4-80kW, LPG-SolarisOBD
elcaspo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2010, 17:16

Re: LPG

Příspěvek od elcaspo »

zludo píše:Zdravím všetkých priaznivcov alternatívnych pohonov.
Pred mesiacom som si kúpil novú i30 s motorom G4FA a po najazdení 350km som si namontoval plyn
Solaris a zatiaľ som s ním maximálne spokojný. Na plyne som urobil asi 1800km bez problémov.
Ak niekto iný má LPG, rád si s ním vymením svoje skúsenosti.
Nazdar zludo...
Kolko ta pls stalo prerobenie afta na LPG? Aj so vsetkymi poplatkami. Dakujem za odpoved
Hyundai i30 1,4i Classic plus autosalon, blue vivid 2010, LPG

Škoda felícia 1,3, 1997, LPG
elcaspo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2010, 17:16

Re: LPG

Příspěvek od elcaspo »

Tak, a oddnes mam uz aj ja namontovane LPG :) . este zostava vybavit vsetku tu byrokraciu okolo toho a konecne bude viac penazi v budelari :D

Edit:
Kedze tu zopar ludi malo zaujem o moje dojmy z montaze, tak skusim nieco napisat. Auto som kupil pred troma tyzdnami a kupoval som ho uz s tym, ze ho urcite cim skor chcem prerobit na LPG. Kedze momentalne kazdy den dochadzam do prace a denne urobim 130 km, tak prestavba bola asi jedina moznost ako nedat celu vyplatu na dochadzanie. (a casom budem asi dochadzat este z vacsej dialky - 230 km denne :) teda aspon to na nejaky cas skusim a uvidim, ze ci sa to bude dat zvladat). Ked som isiel na prestavbu auto malo najazdenych 2100 km. Jasne, ze mi bolo povedane, ze mi pada zaruka, ale nejako som bol ochotny do toho ist, lebo este v ani jednom aute kde mame plynnebol s tym problem, tak snad nebude ani teraz.
Nad firmou, ktora mi to bude montovat som tiez moc neuvazoval, pretoze nasu staru feliciu aj otcovu novu octaviu sme davali prerbat v AutoEko Abraham a nikdy nebol ziadny problem. Auto som odviezol v utorok na vecer do Abrahamu a prestavba mala trvat do stvrtka. V stredu som sa tam zastavil (nedobrovolne, lebo som si v nom zabudol vstupnu kartu do prace) a vsetko islo podla planu. Uz tam bola aj nadrz a ked som ju videl, tak som bol spokojny, lebo som sa bal, ze tam bude nejaka mensia a ked budem z vacsej dialky dochadzat, tak budem musiet skoro kazdy den tankovat. Takto s touto nadrzou mi to vyjde na dva dni a to som happy. Majster povedal, aby som teda prisiel vo stvrtok, a bude to hotove. Tak vo stvrtok som o stvrtej prisiel. Pozreli sme si auto. Vsetko povysvetloval, ako casto co treba menit ( filter plynnej fazy kazdych cca 15000 km, napln do flashlube treba doplnat cca kazdych 7-100000 km. Na prvu kontrolu mam ist po najazdeni 2000 km, zatial mam na LPG 180km) a nakoniec sme sa boli previest. Jazda prebehla uplne v pohode. Nebolo vobec citit, zeby som isiel na LPG. Pokles na vykone som nejako nebadal Takze vsetko bolo v poriadku. Inak co sa tyka LPG systemu, tak som si povedal, ze pri tom, kolko rocne najazdim, tak nebudem setrit a vybral som si sice drahsi, ale podla majstra a mna lepsi holandsky sytem TELEFLEX GFI. Cena s montazou + flashlube + protokol o montazi 1470 €. Fotky zatial nemam lebo nastali komplikacie, o ktorych popisem nizsie. Kedze nadrz je vacsia, tak je potrebne niecim vyrovnat rozdiel medzi vyskou nadrze a dnom kufra, lebo nadrz je vyssie. Tak ako je to viediet v Zludovych fotkach. To budem riesit az po prihlaseni.
Prihlasenie LPG (zatial problem a uvidime ako sa to vyriesi):
V stredu, ked bolo auto este na montazi, tak som bol na obvodnom urade pre ziadost na zapisanie LPG v Galante. K zamestnancom sa radsej nevyjadrujem (vedel som mozno viac o tom ako oni), ale to uz je u nas normalne. Podla nich to cele musim stihnut do siedmych dni, ale v dielni mi povedali, ze to nemusi byt sedem dni. Neviem komu verit, ale to je jedno. Doma som si ziadost vypisal a cakal do stvrtku, kedy si pojdem pre auto. Ked som vo stvrtok prisiel domov, tak som naskenoval technicky preukaz a protokol o montazi a poslal mailom do zvtest Zilina ( a tu nastal zatial najvacsi problem, ked mi v piatok volali). Tam to treba poslat, aby preratali hmotnosti a vsetky ostatne veci, ktore sa budu menit v technicaku, aby to ti dochodcovia na tom urade potom len prepisali. Lebo nejde o hromadnu prestavbu, ale o retrofit. Pri retrofite netreba ist na STK ale treba zakladny technicky opis zo skusobne v Ziline. V piatok, ked som uz ocakaval email od zvtestu, tak mi namiesto toho zvonil telefon a pracovnik mi povedal, ze nesedi vaha, a ze pri tej hmotnosti plynoveho zariadenia mi budu musiet zobrat jedno miesto na sedenie. Hmotnost plyn. zariadenia je 60 kg. Maximalna hmotnost vozidla je 1720. Prevadzkova hmotnost je 1368 kg aj so soferom. Na osobu sa rata 75 kg.
1720-(1368-75)=427 kg - hmotnost LPG 60 kg = 367 kg a teraz ked tych 367 kg podelim 75 kg tak vyjde 4,89 osoby a to je styria. Aby to vyslo na pat miest presne treba dat dolu 8 kg. Tak mi povedal chlapik, aby som zavolal do dielne, ze nech mi tam da namiesto 60 kg 52kg a vyjde to. Majster povedal, ze to teda nejako neratali, lebo naposledy sa s takymto niecim stretli pri skode 120 a nie pri novych autach. Co uz. Tak som povedal, ze ci to nevieme zmenit, alebo nech mi tam da mensiu nadrz. Vraj tato co tam je jedina schvalena pri tomto type. Tak uvidime. Povedal, ze to nejako vymyslia. Tak cakam do pondelka ako to nakoniec vyriesime, ale o jedno miesto na sedenie urcite nechcem prist :cry: . Podla mna ked to nejako urobime, potom to uz nikto nikdy nebude skumat.
Asi som sa trosku dost rozpisal, ale nejako to islo samo :)
Tak drzte palce, nech sa to vyriesi a potom ked to bude vsetko na svojom mieste a usporiadane v kufri, tak pridam aj nejake foto
Hyundai i30 1,4i Classic plus autosalon, blue vivid 2010, LPG

Škoda felícia 1,3, 1997, LPG
Uživatelský avatar
1robco1
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2012, 11:47

Re: LPG

Příspěvek od 1robco1 »

elcaspo ako ti ide auto na plyn. Mas tu len stary prispevok. Ja som si dal tiez to co mas ty zatial 3000 km a bez problemov. A co ty? Hyundai i30 1,4 80,2 kw comfort.
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: LPG

Příspěvek od Bill1 »

ja som bol na garančke a pýtal som sa na plyn, že už to je schválené a záruka nepadá /myslím montáž LPG/, tak ako to je ???
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Je to tak, LPG je mozny dat do vsech Hacek bez ztraty zaruky. Podminkou ale je, ze LPG musi byt pro dane auto dostupne a pouze od BRC (kdo by si taky daval neco jinyho, kdyz to funguje). Byl jsem ted pritomen u nekolika montazi BRC a pak i u kalibrace. Vsechny montaze super. Pak jsem par dni jsem zil s pocitem, ze bych to chtel taky, kdyz jsem si nazivo overil, "ze/a jak" to funguje...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dm29
*
Příspěvky: 90
Registrován: 04 pro 2011, 10:45

Re: LPG

Příspěvek od dm29 »

LPG je mozne v CR namontovat bez straty zaruky je to v cenniku prislusenstva na ofi stranke :hyu:
http://www.hyundai.cz/data/files/pdf/ce ... va-i30.pdf
LPKITGD16 Alternativní pohon na LPG (jen pro motor 1,6i) 29 990
LPKITGD14 Alternativní pohon na LPG (jen pro motor 1,4i) 29 990
Na SK nemame ani ten cennik prislusenstva :mrgreen:
Mozno by bolo aj pre SK majitelov zauimave si to ist namotovat do CR .Len ta cena :^o nemam prehlad ale nieje privysoka :?:
Hyundai i30 comfort 1.6 Mpi 2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Je vysoka, ale IMHO to aspon vyvazuje ten rozdil kvality oproti jinym systemum (co tu tak ctu, tak moc spolehlivych systemu zrovna neni, skoro kazdy tu resi nejaky kraviny, ktery by me stvaly).
Mne by se to pri najezdu vratilo za 18750km pri predpokladu, ze nebudu dale investovat (vykaslu se na svicky, nebudu kupovat aditiva pro motor bezici na LPG, nebudu kupovat lepici sadu, ale hodim rezervu do kufru, nebudu doplnovat Flashlube ( :lol: ) atp.
8 litru na 100km N95 = 296Kc = 2,96Kc/km
8 litru (idealne by mela byt spotreba zachovana) na 100km plynu = 136Kc = 1,36Kc/km
- tedy rozdil 1,6Kc/km

pokud pouziju LPG svicky, koupim patricny olej, zapocitam rocni revizi (vim o autorizaku, kde ji delaji za 400Kc), atp. muzu se bavit o navratnosti za cca 20tkm - tedy v mym pripade za 9 mesicu, coz za zvazeni urcite stoji. Pak tu jsou ale nefinancni aspekty a ty me stvou (rezerva, strach, podzemky, dalsi pritez pro zadni cast auta, jizdu na LPG mam spojenou s duchodcema, prvotni investice).
Prestavba na E85 (jednotka se ctyrmi mody - E70, E85, auto, zima) vyjde dneska uz na 2500Kc+ pokud montaz zvladnes sam, velmi rychla navratnost, zadny omezeni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bill1
**
Příspěvky: 127
Registrován: 30 pro 2010, 17:08
Bydliště: Trnava / Slovensko

Re: LPG

Příspěvek od Bill1 »

no,ale mne povedali, že už to ide aj u nas na Slovensku....
1.4 MPI DOHC CWT i30CW
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“