Dodání velkého TP spolu s novým vozem

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Dodání velkého TP spolu s novým vozem

Příspěvek od Radim Brožek »

Jsem narazil na eHeute na článek, jak si paní koupila :hyu: , zaplatila, ale nemá TP, protože autosalon zkrachoval. To se vážně za posledních 5 let u :hyu: nic nezměnilo? Stále není možné dostat auto se všemi papíry, teprve potom zaplatit a rovnou odjet? Docela mi to připomnělo koupi mého prvního :hyu: , kdy požadavek zaplatit a odjet novým vozem jako první majitel byl nad jejich síly. Přeci nebude salon kupovat auto za své (kolik milionů by v těch autech musel mít?) a vystavovat TP na mé jméno, co kdybych nezaplatil? TP vystaví Praha až po tom, co jim dojdou peníze od zákazníka a teprve pak pustí velký TP s dopsanými údaji. A co by se tak mohlo stát? Vidíte, jsme tu, budeme tu..... ](*,)
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Dodání velkého TP spolu s novým vozem

Příspěvek od soban »

To ten autosalon skrachoval během 2 dní? To asi ne.

To že sledovat kde to kupuji je taky důležité, obzvláště drahé věci a pokud je něco podezřele levné tak už to ji má zarazit proč tomu tak je a zajímat se co jsou to za podvodníky.

Jinak taky jsem nedostal TP hned - nechal jsem je ať vše vyřídí oni (nechtělo se mi stát ty fronty) akorát jsem to trefil do odstávky na úřadech takže jsem na převozce jezdil taky 8 dní.

To že se na ní správně nemá jezdit beru, ale proč úřady taky nedělají svoji práci? Odstavené systémy, nedají se auta přihlašovat, teď nedávno zase některé okresy neměly značky atd.....
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Dodání velkého TP spolu s novým vozem

Příspěvek od Radim Brožek »

soban píše:To ten autosalon skrachoval během 2 dní? To asi ne...
Proč ne? To je bohužel realita našich zákonů, že nikdo nepotrestá majitele za to, že inkasuje i když ví, že závazku nedostojí. A je jedno, jestli je to realitka, cestovka nebo autosalon. Navíc zde je to více než 2 dny. Zadáte převod a oni to obdrží další den, než se jim to objeví na výpisu je další den, než to odešlou do :hyu: třetí den, než to :hyu: dostane a zpracuje je 4.-5. den, to už je pátek a jde se domů. V pondělí to pošlou, PPL v úterý doveze,..... a hned je to i 10 dnů. A za 10 dnů se stane věcí. Automobilka si prostě bere zákazníky jako rukojmí a nikdo to moc neventiluje, aby se situace změnila. Kdyby alespoň nabídli, že mi dají vše komplet za úhradu 1000,- (tj. nákladů na úroky z provozního úvěru 400tisíc/5 dnů), ale ani tohle nejsou ochotni udělat. Prostě zaplať a doufej. Dnes je to navíc komplikované i nařízením neplatit hotově částky nad 350 tisíc.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
housle
*
Příspěvky: 23
Registrován: 25 pro 2012, 18:26

Re: Dodání velkého TP spolu s novým vozem

Příspěvek od housle »

Svůj :hyu: ix20 jsem kupoval v BOS auto Trutnov,dopoledne složena hotovost na jejich účet.....odpoledne v 16:00 hod.vůz představen a předán včetně TP.....takže prozatím maximální spokojenost jak s autem tak s prodejcem.
IX20 1.4 CVVT Tricolor
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Dodání velkého TP spolu s novým vozem

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tato kauza se podrobně pitvá zde: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 7&start=45
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“