Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Radim Brožek »

Hardcam píše:pri sjednavani a zplaceni auta bys melo byt jiz hotove pojisteni, ne? Nebo mi chces rict, ze kdo ma auta na prevozkach jezdi na cerno? Souhlasim, ze 400tKc je hodne penez. Proto jsem navrhl, ze muzes auto nechat chvili cekat u prodejce. Tam se mu nic nestane :mrgreen:
My si možná nerozumíme. Jde o to, že chci složit peníze a hned odjet i s TP. Auto bez TP jsou jen plechy nezpůsobilé provozu (celý život na převozku jezdit nebudeš). Pokud to zaplatím dopředu (a je jedno, jestli si auto odvezu nebo ne), tak budu mít problém, pokud prodejce z jakéhokoliv důvodu peníze nepošle importérovi a ten TP mi nepředá. Např. dnes odešlu peníze, zítra spadne prodejce do konkurzu a jakékoliv peníze co mu přijdou na jeho účet jsou součástí konkurzu. Pokud jsi už podepsal kupní smlouvu, tak auto je sice Tvoje a správce konkurzní podstaty Ti ho vydá, ale to je tak vše. TP nemáš a nedostaneš, protože dál k importérovi už ty prachy nedojdou. A pak měsíce či roky čekáš, zda to nakonec v rámci zachování dobrého jména vezme importér na sebe. Viz např. Škoda Auto. S tou pojistkou je spíš problém s neplatnou havarijkou bez SPZ, ale to jsme řešili jinde.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od j.albi »

To jsou zajímavé problémy s TP, ale myslím si, že když prodejce nepředá auto zároveň s TP, dopouští se minimálně porušení kupní smlouvy. Ve smlouvě je uvedena specifikace auta, jeho cena, datum splatnosti a datum předání vozidla. Prodejce má za povinnost při předání vozidla předat zároveň i řádně vyplněný TP. U :hyu: Olomouc jsem už kupoval dvě auta a vždy tomu tak bylo! Patrně bych na ně poštval právníka, kdyby tomu bylo nějak jinak :!:
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Hardcam »

:lol: no, tak dobre

http://www.ct24.cz/ekonomika/poradna/69 ... jit-draho/
Teď již nezbývá nic jiného než nastartovat nové auto a odjet. Jen ještě nezapomeňte vzít s sebou některé nezbytné dokumenty. "Řidič s sebou kromě převozní značky musí mít doklad o zákonném pojištění a kupní smlouvu nebo fakturu na vozidlo."
Kus plechu to rozhodne neni, protoze auto je evidovano - kdo asi tak ty znacky vydava, hmm? Musi byt kazdopadne pojisteno, coz jste si snad sjednavali v ramci uveru/leasingu, ne?
"Nezpusosobile k provozu na pozemnich komunikacich" se vozidlo stava po prekroceni doby platnosti zvlastni registracni znacky.

j.albi: ty by ses soudil i s manzelkou, kdyz Ti v 6 neda veceri, vid? Ty to mas urcite vypocitany...

Akorat strasite a mystifikujete.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Radim Brožek »

Harde čím mystifikuju? Vyvrať mi cokoliv z toho, co jsem napsal. Nejlépe ten případ s konkurzem. A jestli je upozornění na rizika strašením pak ano, pak tu lidi straším :idea: . Ten odkaz na článek, co jsi doplnil je pravda, ale riskuješ maximálně pokutu a o to mi vůbec nejde. Nebavím se o provozu na převozku. Bavím se o vlastnictví auta bez TP. A o jakém pojištění s úvěrem mluvíš? Povinné mít musíš, ale havarijka je bez SPZ (tj. na převozce) u většiny pojišťoven neplatná (viz jejich výluky a pojistné podmínky). A žádná pojistka ti TP nevykouzlí.

Jeden z mnoha, kterej dopadl po dlouhých tahanicích dobře (leasingovka = v podstatě importér - vlastník TP):
http://boleslavsky.denik.cz/zpravy_regi ... aznik.html
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od matysekul »

Tak za prvé,když je to jeden z mnoha,jistě doložíš i ty další dramatické příběhy.O tomhle vím.

A za druhé,běžte se dohadovat někam jinam,třeba si založte téma v pokecu.Tady zasíráte cizí téma.

A za třetí,prodejce má na doručení TP 30 dní.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od Radim Brožek »

Ok, straším a mystifikuju. Importéři zavedli tento systém jen tak, neměli k tomu důvod, protože prodejci byli jenom slušní a vždy jim zaplatili. Omlouvám se, admine prosím promaž tohle vlákno a zruš všechny mé příspěvky. Díky. Howgh
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
boal
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 srp 2010, 19:42

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od boal »

OK. Jsem pro smazání. Jinak pro mě je to jenom věc na cestu z A do B to je fakt a jedinné co očekávám je nemít žádné ani malé problémy, proto jsem koupil nové. Je to moje již 4 nové auto a vždy jsem velky OTP dostal k autu rovnou. Jen pro zajímavost, včera jsem techničák dostal a datum vydání ne něm je 26.8.2010. Takže buď na mě prodejce zapoměl nebo to bylo jinak - nevěřím však, že to dovozci tak dlouho trvá. Vypadá to jako by se to začalo rešit až tento týden kdy jsem tam v úterý byl poprvé to trochu pošoupnout.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od matysekul »

Radim Brožek píše:Ok, straším a mystifikuju. Importéři zavedli tento systém jen tak, neměli k tomu důvod, protože prodejci byli jenom slušní a vždy jim zaplatili. Omlouvám se, admine prosím promaž tohle vlákno a zruš všechny mé příspěvky. Díky. Howgh
Běžná praxe u obchodníků s jakýmkoliv zbožím.A to už nějakých 10 - 15 let. Dodávka zboží na fakturu se dnes děje jen u velkých firem,kde je vše podchyceno smluvně.
A netvrdím,že mystifikuješ,jen bych chtěl vidět tu další spoustu případů,nic víc,nic míň :mrgreen:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od j.albi »

Hardcam píše:j.albi: ty by ses soudil i s manzelkou, kdyz Ti v 6 neda veceri, vid? Ty to mas urcite vypocitany...
To bylo trapný :!: [-X
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od saldy »

ty nálepky se mi líbí, asi si taky založim tady garáž, mám na sněhulákovi taky pár polepů a dokonce i ponorku :D/
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový i30

Příspěvek od N2DRFT »

Straggler1984 píše:
zdend píše:Moc pěkné, vítej! Pruhy jsou zajímavý, to sis tam nechal dát sám nebo prodejce?
Pruhy jsou přímo od prodejce, jezdí k nim firma, která to dělá. Musel jsem tu bílou trochu něčím rozrazit a myslím, že se to povedlo :-)
Daj se ty pruhy nějak senhat i v jiný barvě?:) Stačí mi jen ty samolepky, nalepit si to už umim sám :)
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Straggler1984 - i30 1.4 facelift

Příspěvek od walach »

Čau Straggler -co to máš vlastně za kola na tom svém bělouši ??
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Odpovědět

Zpět na „i30 Auta členů“